skip navigation
Grappler Gold

HS D3 Individual Rankings

By Steve Widzinski, 12/18/16, 5:15PM EST

Share

2x State Champ Trombley #1 at 130

Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

Week 3 Individual Rankings - D3

103
1 Sean Spidle, Powers Catholic (9)
2 Austin Kilburn, Richmond (9)
3 Hunter Assenmacher, Ida (9)
4 Katlyn Pizzo, Clawson (12)
5 Will Kidder, Shelby (10)
6 Curtis Perry, Lakeview (10)
7 Josh Sunnerville, Otsego (9)
 

112
1 Brenden Spencer, Roscommon (11)
2 Roy Costello, Richmond (12)
3 Anthony Gallagher, Perry (12)
4 Mitchell Christensen, Essexville Garber (11)
5 Brandon Wireman, Ida (11)
6 Cole Jackson, Lakewood (11)
7 Jonathon White, Dundee (10)
8 Devyn Begley, Constantine (11)
9 Hunter Bower, Whitehall (11)
10 Bray Haynes, Chippewa Hills (10)

119
1 Spencer Good, Lumen Christi (12)
2 Dakota Greer, Howard City TCA (11)
3 AJ Geyer, Lake Fenton (12)
4 Stuart Massa, Hemlock (12)
5 Kaden Ellis, Chippewa Hills (12)
6 Kyle Schaaf, Clare (10)
7 Devon Richmond, Flat Rock (12)
8 Damian Flores, Wyoming Kellogg (10)
9 Hunter Schafer, Ida (11)
10 Ben Benitez, Williamston (11)

125
1 Hunter Corcoran, Lake Fenton (12)
2 Reese Wallis, Montrose (11)
3 Eric Spidle, Flint Powers (11)
4 Jacob Spiess, Perry (11)
5 Amante Young, Clare (11)
6 Chandler White, Frankenmuth (12)
7 John Botkins, Caro (10)
8 Josh Rankin, Michigan Center (10)
9 Tanner Astrauskas, Howard City TCA (10)
10 Mason Hayes, Chippewa Hills (10)

130
1 Jarrett Trombley, Lake Fenton, (11)
2 Cooper Gunnells, Columbia Central (12)
3 Blain Wood, Caro (11)
4 Anthony Trudo, Capac (11)
5 Nick Felt, Shelby (10)
6 Jagarr Jenerou, Grant (11)
7 Jonny Dubke, Ogemaw Hts (10)
8 Dylan Hoffart, Iron Mt-Norway (12)
9 Jake Bever, Delton Kellogg (12)
10 Trevor Briggs, Corunna (10)

135
1 Trevor Robinson, Shepherd (10)
2 Mason Breece, Birch Run (11)
3 Keenan Gunnells, Columbia Central (12)
4 Dallas Sortor, Ida (11)
5 Gavin Miller, Ogemaw Heights (12)
6 Alex Rosas, Alma (11)
7 Austin Spedowski, Chippewa Hills (12)
8 Garrett Gelinski, Croswell Lexington (12)
9 Danny Rowe, Roscommon (12)
10 Adam Eger, Buchanan (11)

140
1 Nolan Saxton, Chippewa Hills (12)
2 Joey Hayden, Croswell-Lexington (12)
3 Levi Stoll, Ogemaw Hts (12)
4 Seth Barnier, Ida (11)
5 Brad Payne, Montrose (12)
6 Austin Young, Chippewa Hills (10)
7 Wade Muma, Beaverton (12)
8 McAllister McAvoy, Dundee (9)
9 Ian Brown, Menomiee (12)
10 James Ladd, Algonac (11)

 

145
1 Jaycob Sharp, Chippewa Hills (11)
2 Tylor Orrison, Dundee (11)
3 Sean Trombley, Lake Fenton (10)
4 Ben Behrenwald, Howard City TCA (12)
5 Alex Roberts, Richmond (11)
6 DJ Daniels, Caro (10)
7 Trevor Povolo, Kingsford (10)
8 Charlie Newton, Essexville Garber (11)
9 Alex Brummell, Reed City (12)
10 Josh Thommen, Whitehall (11)

152
1 Glenn Beardsley, Farwell (12)
2 Brady Payne, Millington (12)
3 Alex Motylinski, Dundee (12)
4 Isaiah Dole, Clare (11)
5 Devin Miller, Portland (11)
6 Ethan Orweller, Perry (12)
7 Sage Gonzales, Alma (12)
8 Anthony Johnson, Oscoda (11)
9 Kyle Cassiday, Beaverton (10)
10 James Montney, Grant (11)

160
1 Sean Sterling, Dundee (12)
2 Jacob Shoop, Mason County Central (12)
3 David Dumond, Corunna (12)
4 Jackson Nevadomski, Lake Fenton (11)
5 Trevor Patterson, Chesaning (12)
6 Keagan Silverthorn, Croswell Lexington (12)
7 JoJo Dowdell, Whitehall (12)
8 David Spedowski, Chippewa Hills (11)
9 Matt Mullholland, Otisville Lakeville (12)
10 Chace Foster, Michigan Center (12)

171
1Collin Lieber, Croswell-Lexington (12)
2 Hunter Gasper, Chesaning (12)
3 Dominick Reo, Paw Paw (12)
4 Ethan Weatherspoon, Napoleon (10)
5 Austin Demeuse, Gladstone (12)
6 Kolten Lauer, Perry (12)
7 Hart Smalley, Clare (12)
8 Eldon McCabe, Mason County Central (12)
9 Mitchell Ward, Belding (11)
10 Gerad Bott, Swan Valley (12)

189
1 Cash Thompson, Lakewood (12)
2 Colton McKiernan, Richmond (11)
3 Aaron Bolo, Iron Mt-Norway (12)
4 Jake Lemerand, Hillsdale (11)
5 Kyle Motylinski, Dundee (11)
6 Anthony Reo, Paw Paw (11)
7 Eric Cassiday, Beaverton (11)
8 Chris Gould, Millington (12)
9 Luke Henderson, Chippewa Hills (12)
10 Taylor Jackson, Corunna (12)

215
1 Brandon Whitman, Dundee (11)
2 Jared Roehl, Millington (12)
3 Billy Koepf, Chippwa Hills (11)
4 Lucas Prater, Howard City TCA (12)
5 James Smith, Lakeview (12)
6 Zach Morris, Ovid Elsie (11)
7 Tyler Marino, Richmond (11)
8 Robert Jewell, Algonac (12)
9 Esteban Villalobos, Delton Kellogg (12)
10 John Doughty, Mt Morris (12)

285
1 Trent Hillger, Lake Fenton (12)
2 Tyden Ferris, Delton Kellogg (11)
3 Andrew Vinton, Chippewa Hills (11)
4 Luke Tromp, Lakewood (12)
5 Luke Cortez, Corunna (12)
6 JayCee Frisbie, Belding (12)
7 Brandon Blair, Corunna (12)
8 Kane Pyonk, Otisville Lakeville (12)
9 August Aiken, Richmond (12)
10 Noah Fayling, Parchment (12)

michgrappler Michigan Grappler michgrappler