skip navigation
NMWAY Wrestling

HS D4 Individual Rankings

By Steve Widzinski, 12/19/16, 7:00AM EST

Share

GFC Champ Kozel #1 at 215

Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

Week 3 Individual Rankings - Division 4

103
1 Reese Fry, Manchester (11)
2 Frankie Najera, Adrian Madison (12)
3 Robert Altland, Hart (10)
4 Carlito Lilly, Laingsburg (12)
5 Tyler Cowdry, Cass City (12)
6 Daniel Villalobos, Bangor (11)
7 Nathan Brewer, Ishpeming Westwood (10)
8 Cameron Demory, Mio (10)
9 Josh Dekoning, Lawton (10)
10 Josh Lee, Kent City (12)

112
1 Noah Comar, Clinton (10)
2 Tucker Sholl, Hudson (10)
3 Seth Harvey, Addison (12)
4 Nik Andavarde, Mendon (11)
5 Ash Stokes, Marcellus (11)
6 Noah Cantu, Hart (10)
7 Dylan Stephens, Pine River (11)
8 Nick Baldwin, Lawton (10)
9 Sam Sobeck, Rogers City (11)
10 Daymian Tabbert, Frankfort (12)

119
1 Jordan Hamdan, Hudson (10)
2 Hunter Baker, Vassar (11)
3 Khalil Moten, Flint Beecher (10)
4 Owen Flowers, Decatur (12)
5 Tommy Malloy, New Lothrop (11)
6 Elijah Sanchez, Sand Creek (12)
7 Dylan Amm, Lawton (10)
8 Trey Shafer, Reading (12)
9 Jacob Bosley, Hart (11)
10 David Johnson, Houghton Lake (10)

125
1 Robert LeFevre, Erie Mason (12)
2 Carson Price, Hudson (10)
3 Anthony Mack, Dansville (11)
4 Skylar Crespo, Mendon (10)
5 Dylan Kiester, Ravenna (12)
6 Ethan Crawford, Blanchard Montabella (10)
7 Stanley Solley, Sandusky (12)
8 Michael Kachur, Niles Brandywine (12)
9 Blake Beliare, Manchester (11)
10 Austin Rios, St Louis (12)

130
1 Robert Rogers, Burton Bentley (11)
2 Coy Helmuth, Decatur (12)
3 Kyle Black, White Pigeon (10)
4 Tyler Teague, Springport (12)
5 Calvin Moten, Flint Beecher (12)
6 Andrew Park, Pine River (11)
7 Evan Jones, Kent City (10)
8 Christian Lefler, Mayville (12)
9 Dakota Knieper, Addison (11)
10 Ryan Downs, St Louis (10)

135
1 Ethan Woods, Manchester (12)
2 Spencer Fox, Schoolcraft (12)
3 Noah Teague, Springport (11)
4 Connor Krupp, New Lothrop (11)
5 Connor Baldwin, Erie Mason (11)
6 Nate Weber, White Pigeon (11)
7 Owen Hilgendorf, Fulton (12)
8 Carlos Diaz, Kent City (11)
9 Aris Morgan, Mancelona (12)
10 Jordan Tutt, Martin C-S (10)

140
1 Sean O'Hearon, Springport (12)
2 Ethan May, Decatur (12)
3 Austin Wolford, New Lothrop (10)
4 Jayce Kuehnlein, St Louis (11)
5 Braxton Seida, Carson City Crystal (10)
6 Bowen Clingenpeel, Addison (11)
7 Blake Armstrong, Kent City (11)
8 Easton Maus, Concord (11)
9 Thaddeus Vernon, Bloomingdale (11)
10 Cameron Symonds, Newberry (11)
 

145
1 Noah Nieman, Blissfield (12)
2 Jake Davis, St Louis (11)
3 Ben Hulley, Mayville (12)
4 Hunter Eurich, Mio (11)
5 Collin Richey-Bilyeu, Mancelona (12)
6 Tyler McCallum, Charlevoix (12)
7 Louie Berry, Manistique (12)
8 Axton Gerhold, Decatur (12)
9 Daren Giuchin, Ishpeming (12)
10 Seth Osentoski, Cass City (12)

152
1 Konor Holton, St Louis (12)
2 Bryant Moore, Sand Creek (12)
3 Hunter Dart, Addison (11)
4 Trentyn Gleason, Hesperia (11)
5 Brady Tate, Hart (12)
6 Zach Riley, New Lothrop (10)
7 Zach Lefler, Mayville (12)
8 Jacob Todd, Union City (12)
9 Zach Young, Hesperia (11)
10 Gavin Morgan, Mt Morrs (9)

160
1 Gerrit Yates, Hesperia (11)
2 Wyatt Cool, Mendon (11)
3 Zac Menck, Lawton (11)
4 Jonny Stid, Dansville (12)
5 Ethan Sharp, Schoolcraft (12)
6 Hunter Sweatland, St Charles (11)
7 Carlos Garza, Hart (12)
8 Wyatt Dickson, Cass City (11)
9 Payton Hunt, Martin C-S (11)
10 Michael Nuyen, Decatur (12)

171
1 David Erwin, Bronson (12)
2 Tanner Gonzales, Manistique (12)
3 Dylan Smith, Bad Axe (12)
4 Zac Checkley, Decatur (12)
5 Ridge Schutte, Whittemore Prescott (10)
6 Hunter Rummler, White Pigeon (12)
7 Donovan Underwood, Addison (11)
8 Noah Eshuis, Martin C-S (12)
9 Sam Burge, Niles Brandywine (12)
10 Joe Rigling, Pine River (12)

189
1 Erik Birchmeier, New Lothrop (12)
2 Tylor Grames, Hudson (12)
3 Ernie Diaz, St Louis (11)
4 Charlie Hass, Bad Axe (12)
5 Jordan Good, Manchester (12)
6 William Hartz, Sandusky (12)
7 Raden Holmes, Pine River (12)
8 Cole Houtz, Bronson (11)
9 Kevin Roberts, Gwinn (12)
10 Tyler Labadie, Bark River Harris (12)

215
1 Devon Kozel, Bangor (12)
2 Nick Cooper, Springport (12)
3 Zach Bailey, Hudson (12)
4 Caleb Bangerter, Blissfield (12)
5 Jason Craig, Lawton (12)
6 TJ Moore, Cass City (12)
7 Ethan Simmons, Martin C-S (12)
8 Chase Gibson, Bronson (11)|
9 Luke Overweg, Springport (11)
10 Austin Popp, Clinton (12)

285
1 Logan Kennedy, Decatur (12)
2 Brad Gierman, Brown City (12)
3 Brock Johnson, Muskegon CC (12)
4 Charlie Prescott, Whittemore Prescott (11)
5 Nathan Caudill, Bronson (12)
6 Jon Zoscsak, Mason County Central (12)
7 Lukas Fortune, Brown City (12)
8 Bryan McCurry, Pine River (10)
9 Jackson Schenk, Mayville (11)
10 River Fox, Schoolcraft (10)