skip navigation
NMWAY Wrestling

HS D1 Individual Rankings (1/4)

By Steve Widzinski, 01/05/17, 6:30AM EST

Share

2x Champ Mars #1 at loaded 119 weight class

Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

103
1 Nick Alayan, Macomb Dakota (10)
2 Devon Johnsen, Detroit CC (11)
3 Andrew Hughes, Grand Ledge (9)
4 TJ Daugherty, Walled Lake Central (9)
5 Andrew Chambal, Davison (9)
6 Ben Manly, Brighton (10)
7 Brady Kemper, Grand Blanc (9)
8 Logan Kehres, Brighton (9)
9 Sam Freeman, Walled Lake Central (9)
10 Mark Brado, Waterford Kettering (10)

112
1 Justin Tiburcio, Macomb Dakota (10)
2 Rhett Newton, Detroit CC (10)
3 Kyle Borthwell, Westland John Glenn (10)
4 Corey Cavanaugh, Hartland (10)
5 Steven Garty, Davison (10)
6 Mateo Diaz, Midland (11)
7 Bryce Brust, BC Lakeview (10)
8 Jaron Wilson, Davison (9)
9 Kameron Kempker, Hudsonville (11)
10 Mac Hanselman, Clarkston (10)

119
1 Michael Mars, Westland John Glenn (11)
2 Ben Kamali, Detroit CC (11)
3 Rayvon Foley, AA Pioneer (12)
4 Jack Medley, Anchor Bay (12)
5 Terrin Machart, Utica Ford (11)
6 Kyle Kantola, Hartland (10)
7 Austin Wieczorek, East Kentwood (12)
8 Cole Janes, Grand Ledge (12)
9 Jack Samuels, Hudsonville (10)
10 Austin Hale, Bay City Western (11)

125
1 AJ Facundo, Davison (11)
2 Dan Poupore, Saline (11)
3 Isaac Lefler, Westland John Glenn (11)
4 Logan Palshan, Southgate Anderson (11)
5 Nolan Klapec, Lakeland (12)
6 James Samuels, Hudsonville (10)
7 Neil Antrassian, Bedford (11)
8 Steven Durbin, Grand Blanc (11)
9 Marc Shaeffer, Davison (9)
10 Anthonie Taylor, Grandville (9)

130
1 Xavier Graham, Brownstown Woodhaven (12)
2 Donte Rivera-Garcia, Southgate Anderson (12)
3 Warren Stanfield, Walled Lake Central (12)
4 Victor Schoeneherr, Bay City Western (10)
5 Jack Snauko, Grand Ledge (12)
6 Nicholas Barrett, Macomb Dakota (12)
7 Khalil Ford, Beverly Hills Groves (12)
8 Hayden Culver, Hartland (12)
9 Chase Seeley, BC Lakeview (11)
10 Michael Romanowski, Anchor Bay (11)

135
1 Kevon Davenport, Detroit CC (10)
2 Nick Freeman, Walled Lake Central (11)
3 Tyler Sanders, Macomb Dakota (11)
4 Anthony Gibson, John Glenn (11)
5 Sergio Borg, Oxford (11)
6 Jimmy Muscato, Pinckney (12)
7 Jake Rygielski, Clarkston (12)
8 Justin Winnie, Canton (12)
9 Jacob Emery, Brownstown Woodhaven (12)
10 Dan Guillen, Grand Haven (11)

140
1 Ben Freeman, Walled Lake Central (12)
2 Noah Schoenherr, Bay City Western (12)
3 Dante Latora, Portage Central (12)
4 Andrew Hansen, Rockford (12)
5 Lee Grabowski, Brighton (12)
6 Tanner Culver, Hartland (10)
7 Joe Urso, Detroit CC (10)
8 Jalen Smith, Fraser (11)
9 Garrett Tyrell, Oxford (12)
10 Ryan Miller, Oxford (11)

145
1 Reece Hughes, Hartland (12)
2 Cameron Amine, Detroit CC (10)
3 John Siemasz, Westland John Glenn (12)
4 Brian Case, Davison (10)
5 Joey Muzzin, Brownstown Woodhaven (11)
6 Danny Pfeffer, Fraser (12)
7 Jack Richardson, Rockford (10)
8 Erik Rittenger, Caledonia (12)
9 Colin Takata, Birmingham Groves (12)
10 Anthony Gonzales, Waterford Kettering (11)

152
1 Kam Bush, Grandville (12)
2 Nathan Atienza, Livonia Franklin (12)
3 Coby Moore, Bay City Western (12)
4 Cal Stefanko, Davison (10)
5 Will Marano, Dearborn Edsel Ford (11)
6 Aidan Wagh, Detroit CC (11)
7 Dustin Solomon, Macomb Dakota (10)
8 Luke Brazil, Anchor Bay (12)
9 Adam Hall, Holt (12)
10 Mason Evans, BC Lakeview (11)

160
1 Kolin Leyrer, Holt (12)
2 Hunter Grasso, Brownstown Woodhaven (12)
3 Layne Malzcewski, Macomb Dakota (11)
4 Dominic Vasquez, Temperance Bedford (12)
5 Devin Trevino, Oxford (10)
6 Jack Morris, Utica Esienhower (11)
7 Alex Pallozola, West Bloomfield (12)
8 Isaac Torrey, Grand Rapids FHC (11)
9 Gabe Bruzewski, Bay City Western (12)
10 Brycin Alexander, Jenison (11)

171
1 Tyler Morland, Detroit CC (12)
2 Sam Greco, Grandville (12)
3 Matt Heaps, Portage Northern (12)
4 Cameron Pietrzykowski, Portage Northern (12)
5 Austin Malczewski, Romeo (12)
6 Gabe Ellis, Davison (11)
7 Joey Alcala, Caledonia (12)
8 Max Doggett, Southfield (12)
9 Kyle Kahut, Temperance Bedford (12)
10 Patrick Dufty, Anchor Bay (12)

189
1 Brenden McRill, Davison (12)
2 Dylan Powers, Saline (12)
3 Ben Cushman, Flushing (11)
4 Andrew Spisz, Hartland (12)
5 Chris Hackney, Fraser (11)
6 Drake Morley, Grand Haven (12)
7 Tyler Glave, Rockford (12)
8 Jaylen DeBerry, Holt (12)
9 Bryan Carie, Romeo (12)
10 Dane Flynn, Detroit CC (12)

215
1 Sam Kinne, Lapeer (11)
2 Hunter Schneider, Midland (12)
3 Jack Ross, Detroit CC (12)
4 Zach Kramer, Monroe (12)
5 Ronald Roland, Flint CA (12)
6 Aaron Gilmore, Davison (10)
7 Ian Hall, Grandville (12)
8 Elijah Tucker, Fraser (12)
9 Mitchell Krahulik, Grand Ledge (12)
10 Byron Schlickenmeyer, Oxford (12)

285
1 Nick Jenkins, Detroit CC (12)
2 Jawaun Petee, Westland John Glenn (12)
3 Austin Emerson, Temperance Bedford (11)
4 Grayden Hamilton, Flint Carman Ainsworth (12)
5 Nic Lloyd, Grand Ledge (12)
6 Lane Potter, Hudsonville (12)
7 Jordan Hottom, Lincoln Park (12)
8 DeCarlos Vigil, Ypsilanti Lincoln (11)
9 Zach Doran, North Farmington (12)
10 Rahmi Khalil, Macomb Dakota (11)

michgrappler Michigan Grappler michgrappler