skip navigation
NMWAY Wrestling

D3 Individual Rankings (2/8)

By Steve Widzinski, 02/09/17, 8:00AM EST

Share

2x Champ Trombley down to 130

Grappler
Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

103
1 Sean Spidle, Powers Catholic (9)
2 Austin Kilburn, Richmond (9)
3 Hunter Assenmacher, Ida (9)
4 Jacob Porter, Perry (10)
5 Frankie Najera, Adrian Madison (12)
6 Jensen Ballinger, Jonesville (11)
7 Caleb Fairchild, Dundee (9)
8 Jordan Rodriguez, Chesaning (9)
9 Christian Miller, Birch Run (9)
10 Tristan Dycewicz, Pinconning (9)

112
1 Anthony Gallagher, Perry (12)
2 Mitchell Christensen, Essexville Garber (11)
3 Roy Costello, Richmond (12)
4 AJ Geyer, Lake Fenton (12)
5 Brandon Wireman, Ida (11)
6 Hamadi Lugendo, Sexton (11)
7 Kael Bunce, Stockbridge (9)
8 Devyn Begley, Constantine (11)
9 Bray Haynes, Chippewa Hills (10)
10 Jonathon White, Dundee (10)

119
1 Dakota Greer, Howard City TCA (11)
2 Jeff Crouch, Manistee (12)
3 Kaden Ellis, Chippewa Hills (12)
4 Christian Killion, Dundee (9)
5 Macintyre Breece, Birch Run (9)
6 Stuart Massa, Hemlock (12)
7 Dakota Tatro, Millington (11)
8 Kyle Schaaf, Clare (10)
9 Zach Young, Otisville Lakeville (10)
10 Damian Flores, Wyoming Kellogg (10)

125
1 Hunter Corcoran, Lake Fenton (12)
2 Blain Wood, Caro (11)
3 Jacob Spiess, Perry (11)
4 Reese Wallis, Montrose (11)
5 Eric Spidle, Flint Powers (11)
6 Tanner Astrauskas, Howard City TCA (10)
7 Mason Hayes, Chippewa Hills (10)
8 Amante Young, Clare (11)
9 Jon Maag, Lakewood (11)
10 Josh Rankin, Michigan Center (10)

130
1 Jarrett Trombley, Lake Fenton (11)
2 Trevor Robinson, Shepherd (10)
3 Cooper Gunnells, Columbia Central (12)
4 Keenan Gunnells, Columbia Central (12)
5 Adam Bruce, Gladstone (10)
6 Anthony Trudo, Capac (11)
7 Desmond Gardner, Portland (11)
8 McAllister McAvoy, Dundee (10)
9 Luke Stephens, Imlay City (9)
10 Seth Konyenbelt, Hudsonville Unity Christian (10)

135
1 Nolan Saxton, Chippewa Hills (12)
2 Mason Breece, Birch Run (11)
3 Dallas Sortor, Ida (11)
4 Hayden Bastian, Richmond (10)
5 Patrick Ford, Caro (12)
6 Austin Spedowski, Chippewa Hills (12)
7 Alex Rosas, Alma (11)
8 Dominick Haynes, Whitehall (12)
9 Tracy Hubbard, Warren MI Collegiate (11)
10 Hunter Mullins, Imlay City (10)

140
1 DJ Daniels, Caro (10)
2 Zach Bellaire, Dundee (11)
3 Joey Hayden, Croswell-Lexington (12)
4 Levi Stoll, Ogemaw Hts (12)
5 Camden Alden, Charlevoix (12)
6 Seth Barnier, Ida (11)
7 Austin Young, Chippewa Hills (10)
8 Tyler McCallum, Charlevoix (12)
9 Wade Muma, Beaverton (12)
10 Josh Thommen, Whitehall (11)

145
1 Glenn Beardsley, Farwell (12)
2 Tylor Orrison, Dundee (11)
3 Brady Payne, Millington (12)
4 Jaycob Sharp, Chippewa Hills (11)
5 Sean Trombley, Lake Fenton (10)
6 Charlie Newton, Essexville Garber (11)
7 Paul Scaramuzzino, Croswell-Lexington (10)
8 Alex Roberts, Richmond (11)
9 Ben Behrenwald, Howard City TCA (12)
10 Trevor Povolo, Kingsford (10)

152
1 Sean Sterling, Dundee (12)
2 Jacob Shoop, Mason County Central (12)
3 Alex Motylinski, Dundee (12)
4 JoJo Dowdell, Whitehall (12)
5 Jackson Nevadomski, Lake Fenton (11)
6 Sage Gonzales, Alma (12)
7 Austin Vandentoorn, Comstock Park (12)
8 Kyle Cassiday, Beaverton (10)
9 Isaiah Dole, Clare (11)
10 Hayden Maus, Portland (12)

160
1 Trevor Patterson, Chesaning (12)
2 David Dumond, Corunna (12)
3 Dylan Briggs, Corunna (12)
4 David Spedowski, Chippewa Hills (11)
5 Gerad Bott, Swan Valley (12)
6 Kayleb Venema, Whitehall (9)
7 David Kaltz, Richmond (11)
8 Keagan Silverthorn, Croswell Lexington (12)
9 Matt Mullholland, Otisville Lakeville (12)
10 Owen Guilford, Portland (10)

171
1 Collin Lieber, Croswell-Lexington (12)
2 Cash Thompson, Lakewood (12)
3 Hunter Gasper, Chesaning (12)
4 Dominick Reo, Paw Paw (12)
5 Kolten Lauer, Perry (12)
6 Kyle Motylinski, Dundee (11)
7 Austin Demeuse, Gladstone (12)
8 Robert Granberry, Chippewa Hills (11)
9 Paul Streeter, Sanford Meridian (12)
10 Hart Smalley, Clare (12)

189
1 Colton McKiernan, Richmond (11)
2 Aaron Bolo, Iron Mt-Norway (12)
3 Anthony Reo, Paw Paw (11)
4 Kris Roche, Frankenmuth (12)
5 Zach Morris, Ovid Elsie (11)
6 Kyle Reinhart, Dundee (11)
7 Jake Lemerand, Hillsdale (11)
8 Rylee Schultz, Grant (12)
9 Luke Henderson, Chippewa Hills (12)
10 Mike VanSumeren, Essexville Garber (12)

215
1 Brandon Whitman, Dundee (11)
2 Jared Roehl, Millington (12)
3 Tyden Ferris, Delton Kellogg (11)
4 Billy Koepf, Chippwa Hills (11)
5 Tyler Marino, Richmond (11)
6 Lucas Prater, Howard City TCA (12)
7 James Smith, Lakeview (12)
8 Robert Jewell, Algonac (12)
9 John Doughty, Mt Morris EAJ (12)
10 Esteban Villalobos, Delton Kellogg (12)

285
1 Trent Hillger, Lake Fenton (12)
2 Luke Tromp, Lakewood (12)
3 Brandon Blair, Corunna (12)
4 Greg Simmons, Alma (11)
5 Mike Nykoriak, Algonac (10)
6 Andrew Vinton, Chippewa Hills (11)
7 Kane Pyonk, Otisville Lakeville (12)
8 August Aiken, Richmond (12)
9 Michael Pizziola, Negaunee (12)
10 Jacob Cleypool, Hopkins (11)