skip navigation
NMWAY Wrestling

D4 individual Rankings (2/8)

By Steve Widzinski, 02/09/17, 8:15AM EST

Share

Yooper Gonzales #1 at 160

Grappler
Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

103
1 Reese Fry, Manchester (11)
2 Jamison Ward, Carson City Crystal (9)
3 Robert Altland, Hart (10)
4 Daniel Villalobos, Bangor (11)
5 Nolan Datema, Carson City Crystal (10)
6 Ben Modert, Bronson (9)
7 Tyler Cowdry, Cass City (12)
8 Jannya Boorman, Addison (9)
9 Carlito Lilly, Laingsburg (12)
10 Zach Goss, Vassar (9)

112
1 Noah Comar, Clinton (10)
2 Tucker Sholl, Hudson (10)
3 Brenden Spencer, Roscommon (11)
4 Noah Cantu, Hart (10)
5 Seth Harvey, Addison (12)
6 Nik Andavarde, Mendon (11)
7 Ash Stokes, Marcellus (11)
8 Jacob Bosley, Hart (11)
9 Landyn Vanwyk, Lawton (9)
10 Nick Baldwin, Lawton (10)

119
1 Jordan Hamdan, Hudson (10)
2 Spencer Good, Lumen Christi (12)
3 Khalil Moten, Flint Beecher (10)
4 Tyler Teague, Springport (12)
5 Owen Flowers, Decatur (12)
6 Tommy Malloy, New Lothrop (11)
7 Hunter Baker, Vassar (11)
8 Dylan Amm, Lawton (10)
9 Elijah Sanchez, Sand Creek (12)
10 Trey Shafer, Reading (12)

125
1 Robert LeFevre, Erie Mason (12)
2 Coy Helmuth, Decatur (12)
3 Carson Price, Hudson (10)
4 Skylar Crespo, Mendon (9)
5 Kyle Black, White Pigeon (10)
6 Calvin Moten, Flint Beecher (12)
7 Anthony Mack, Dansville (11)
8 Evan Jones, Kent City (10)
9 Scotty Torres, Hudson (11)
10 Evan Atherton, White Pigeon (10)

130
1 Robert Rogers, Burton Bentley (11)
2 Spencer Fox, Schoolcraft (12)
3 Andrew Park, Pine River (11)
4 Nick Felt, Shelby (10)
5 Connor Krupp, New Lothrop (11)
6 Dakota Knieper, Addison (11)
7 Matthew Grant, Onaway (9)
8 Christian Lefler, Mayville (12)
9 Danny Rowe, Roscommon (12)
10 Carlos Diaz, Kent City (11)

135
1 Ethan Woods, Manchester (12)
2 Austin Wolford, New Lothrop (10)
3 Jayce Kuehnlein, St Louis (11)
4 Noah Teague, Springport (11)
5 Connor Baldwin, Erie Mason (11)
6 Nate Weber, White Pigeon (11)
7 Brock Nelson, Pine River (9)
8 Blake Armstrong, Kent City (11)
9 Kaci Lintz, Niles Brandywine (12)
10 Ethan Noreyko, Roscommon (11)

140
1 Sean O'Hearon, Springport (12)
2 Ethan May, Decatur (12)
3 Zach Young, Hesperia (11)
4 Braxton Seida, Carson City Crystal (10)
5 Bowen Clingenpeel, Addison (11)
6 Jake LaValley, Mayville (12)
7 Ben Hulley, Mayville (12)
8 Ethan Lopresto, Reading (10)
9 Hunter Eurich, Mio (11)
10 Easton Maus, Concord (11)

145
1 Noah Nieman, Blissfield (12)
2 Trentyn Gleason, Hesperia (11)
3 Jake Davis, St Louis (11)
4 Anthony Johnson, Oscoda (11)
5 Brady Tate, Hart (12)
6 Jacob Todd, Union City (12)
7 Jon Hughey, Shelby (12)
8 Spencer Shook, Carson City Crystal (12)
9 Malik Ray, Hudson (11)
10 Zach Lefler, Mayville (12)

152
1 Gerrit Yates, Hesperia (11)
2 Konor Holton, St Louis (12)
3 Bryant Moore, Sand Creek (12)
4 Hunter Dart, Addison (11)
5 Ethan Sharp, Schoolcraft (12)
6 Wyatt Dickson, Cass City (11)
7 Carlos Garza, Hart (12)
8 Franklin Bamm, Napoleon (12)
9 Frank Ulrich, Maple Valley (11)
10 Zach Riley, New Lothrop (10)

160
1 Tanner Gonzales, Manistique (12)
2 Wyatt Cool, Mendon (11)
3 Zac Menck, Lawton (11)
4 Jonny Stid, Dansville (12)
5 Donovan Underwood, Addison (11)
6 Hunter Sweatland, St Charles (11)
7 Hunter Rummler, White Pigeon (12)
8 Michael Nuyen, Decatur (12)
9 Payton Hunt, Martin C-S (11)
10 Noah Strine, Reading (12)

171
1 David Erwin, Bronson (12)
2 Tylor Grames, Hudson (12)
3 Ethan Weatherspoon, Napoleon (10)
4 Dylan Smith, Bad Axe (12)
5 Ridge Schutte, Whittemore Prescott (10)
6 Zac Checkley, Decatur (12)
7 Demetrius Gooley, Flint Beecher (12)
8 William Hartz, Sandusky (12)
9 Daniel Smith, Carson City Crystal (10)
10 Noah Eshuis, Martin C-S (12)

189
1 Erik Birchmeier, New Lothrop (12)
2 Mason Rife, Webberville (12)
3 Ernie Diaz, St Louis (11)
4 Kody Ebersole, Napoleon (12)
5 Brian Yeakey, Carson City Crystal (9)
6 Chase Gibson, Bronson (11)
7 Jordan Good, Manchester (12)
8 Charlie Hass, Bad Axe (12)
9 Raden Holmes, Pine River (12)
10 Trent Sexton, Clinton (11)

215
1 Devon Kozel, Bangor (12)
2 Nick Cooper, Springport (12)
3 Zach Bailey, Hudson (12)
4 Nathan Caudill, Bronson (12)
5 Jason Craig, Lawton (12)
6 TJ Moore, Cass City (12)
7 Ethan Simmons, Martin C-S (12)
8 Luke Overweg, Springport (11)
9 Austin Popp, Clinton (12)
10 Caleb Bangerter, Blissfield (12)

285
1 Logan Kennedy, Decatur (12)
2 Brad Gierman, Brown City (12)
3 Brock Johnson, Muskegon CC (12)
4 Charlie Prescott, Whittemore Prescott (11)
5 Jackson Schenk, Mayville (11)
6 Thomas Tiepel, Roscommon (12)
7 Jon Zoscsak, Mason County Central (12)- D3
8 Lukas Fortune, Brown City (12)
9 Dan Gordon, Fife Lake Forest Area (12)
10 Isiah Krizek, Hudson (10)