skip navigation
NMWAY Wrestling

D4 Individual Rankings (2/23)

By Steve Widzinski, 02/23/17, 12:00PM EST

Share

Freshman Crespo #1 at 125 heading into States

Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

Grappler

103
1 Reese Fry, Manchester (11)
2 Jamison Ward, Carson City Crystal (9)
3 Robert Altland, Hart (10)
4 Nolan Datema, Carson City Crystal (10)
5 Daniel Villalobos, Bangor (11)
6 Ben Modert, Bronson (9)
7 Zach Goss, Vassar (9)
8 Drew Gebhardt, Manchester (9)
9 Cody Sanchez, Marlette (12)
10 Cameron Demory, Mio (10)

112
1 Noah Comar, Clinton (10)
2 Tucker Sholl, Hudson (10)
3 Brenden Spencer, Roscommon (11)
4 Noah Cantu, Hart (10)
5 Seth Harvey, Addison (12)
6 Nik Andavarde, Mendon (11)
7 Jacob Bosley, Hart (11)
8 Ash Stokes, Marcellus (11)
9 Christian Minard, Clinton (10)
10 Dylan Stephens, Pine River (11)

119
1 Jordan Hamdan, Hudson (10)
2 Spencer Good, Lumen Christi (12)
3 Khalil Moten, Flint Beecher (10)
4 Hunter Baker, Vassar (11)
5 Ryan Wehner, Bad Axe (10)
6 Tommy Malloy, New Lothrop (11)
7 Dylan Amm, Lawton (10)
8 Elijah Sanchez, Sand Creek (12)
9 Ethan Crawford, Montabella (10)
10 Daryn Shepler, Carson City (10)

125
1 Skylar Crespo, Mendon (9)
2 Robert LeFevre, Erie Mason (12)
3 Coy Helmuth, Decatur (12)
4 Calvin Moten, Flint Beecher (12)
5 Tyler Teague, Springport (12)
6 Evan Jones, Kent City (10)
7 Jake Brand, Bentley (11)
8 Dylan Kiester, Ravenna (12)
9 Austin Rios, St. Louis (12)
10 Jacob Roberts, Pine River (12)

130
1 Robert Rogers, Burton Bentley (11)
2 Spencer Fox, Schoolcraft (12)
3 Andrew Park, Pine River (11)
4 Kyle Black, White Pigeon (10)
5 Nick Felt, Shelby (10)
6 Scotty Torres, Hudson (11)
7 Christian Lefler, Mayville (12)
8 Matthew Grant, Onaway (9)
9 Danny Rowe, Roscommon (12)
10 Drew Savicki, Jackson Lumen Christi (11)

135
1 Ethan Woods, Manchester (12)
2 Austin Wolford, New Lothrop (10)
3 Jayce Kuehnlein, St Louis (11)
4 Noah Teague, Springport (11)
5 Connor Baldwin, Erie Mason (11)
6 Nate Weber, White Pigeon (11)
7 Ryder Smith, Muskegon CC (11)
8 Denny Carr, Kent City (12)
9 Ethan Noreyko, Roscommon (11)
10 Aris Morgan, Mancelona (12)

140
1 Sean O'Hearon, Springport (12)
2 Braxton Seida, Carson City Crystal (10)
3 Zach Young, Hesperia (11)
4 Easton Maus, Concord (11)
5 Justin Cole, Pine River (12)
6 Justin Carnahan, New Lothrop (9)
7 Ben Hulley, Mayville (12)
8 Zach Lefler, Mayville (12)
9 Carson Scroggie, Sand Creek (10)
10 Andy Faith, Lutheran Westland (12)

145
1 Ethan May, Decatur (12)
2 Noah Nieman, Blissfield (12)
3 Jake Davis, St Louis (11)
4 Trentyn Gleason, Hesperia (11)
5 Konnor Holton, St. Louis (12)
6 Anthony Johnson, Oscoda (11)
7 Bowen Clingenpeel, Addison (11)
8 Jake LaValley, Mayville (12)
9 Ethan Lopresto, Reading (10)
10 Jacob Roberts, Athens (10)

152
1 Gerrit Yates, Hesperia (11)
2 Zac Menck, Lawton (11)
3 Ethan Sharp, Schoolcraft (12)
4 Bryant Moore, Sand Creek (12)
5 Hunter Dart, Addison (11)
6 Wyatt Dickson, Cass City (11)
7 Frank Ulrich, Maple Valley (11)
8 Antonio Raona, Oscoda (12)
9 Brady Tate, Hart (12)
10 Spencer Shook, Carson City (12)

160
1 Tanner Gonzales, Manistique (12)
2 Wyatt Cool, Mendon (11)
3 Jonny Stid, Dansville (12)
4 Michael Nuyen, Decatur (12)
5 Donovan Underwood, Addison (11)
6 Hunter Sweatland, St Charles (11)
7 Carlos Garza, Hart (12)
8 Payton Hunt, Martin C-S (11)
9 Joe Rigling, Pine River (12)
10 Alex Henry, Newberry (11)

171
1 David Erwin, Bronson (12)
2 Ethan Weatherspoon, Napoleon (10)
3 Dylan Smith, Bad Axe (12)
4 Ridge Schutte, Whittemore Prescott (10)
5 Zac Checkley, Decatur (12)
6 Hunter Rummler, White Pigeon (12)
7 William Hartz, Sandusky (12)
8 Daniel Smith, Carson City Crystal (10)
9 Jacob Hoebeke, Hart (12)
10 Noah Eshuis, Martin C-S (12)

189
1 Erik Birchmeier, New Lothrop (12)
2 Tylor Grames, Hudson (12)
3 Mason Rife, Webberville (12)
4 Ernie Diaz, St Louis (11)
5 Brian Yeakey, Carson City Crystal (9)
6 Jordan Good, Manchester (12)
7 Chase Gibson, Bronson (11)
8 Raden Holmes, Pine River (12)
9 Kody Ebersole, Napoleon (12)
10 Kevin Roberts, Gwinn (12)

215
1 Devon Kozel, Bangor (12)
2 Nick Cooper, Springport (12)
3 Jason Craig, Lawton (12)
4 TJ Moore, Cass City (12)
5 Ethan Simmons, Martin C-S (12)
6 Austin Popp, Clinton (12)
7 Caleb Bangerter, Blissfield (12)
8 Bryan McCurry, Pine River (10)
9 Emmett Bingaman, Mendon (9)
10 Nic Glinn, Lutheran Westland (12)

285
1 Logan Kennedy, Decatur (12)
2 Zach Bailey, Hudson (12)
3 Brad Gierman, Brown City (12)
4 Brock Johnson, Muskegon CC (12)
5 Charlie Prescott, Whittemore Prescott (11)
6 Jackson Schenk, Mayville (11)
7 Luke Overweg, Springport (11)
8 Isiah Krizek, Hudson (10)
9 River Fox, Schoolcraft (10)
10 Dan Gordon, Fife Lake Forest Area (12)

michgrappler Michigan Grappler michgrappler