skip navigation
Grappler Gold

Week 4 College Roundup

By MI Grappler, 12/04/17, 7:00AM EST

Share

Busy Weekend Highlighted by Oliver, Pantaleo, Coon Titles in Vegas

Cliff Keen Las Vegas Invite Placers
125
4th - Drew Mattin (Michigan)
133
5th - Stevan Micic (Michigan)
141
5th - Mason Smith (CMU/Clio)
8th - Kanen Storr (ISU/Leslie)
149
1st - Justin Oliver (CMU/Davison)
157
1st - Alec Pantaleo (Michigan/Canton)
174
3rd - Myles Amine (Michigan/DCC)
184
8th - Jordan Ellingwood (CMU)
285 
1st - Adam Coon (Michigan/Fowlerville)

Ohio Northern Open Placers
125
1st - Jared Brickley (Olivet/Grand Ledge)
5th - Brendan Stevens (Trine/BC Lakeview)
6th - Cameron Mahlich (Olivet/Ionia)
7th - Austin Wieczorek (Alma/East Kentwood)
133
1st - Kolten Radaz (Campbellsville/Freeland)
6th - Chase Beecher (Alma/Clio)
141
1st - Brendan Ladd (Alma/Ortonville Brandon
5th - Slade Todd (Heidelberg/Chippewa Hills)
6th - Andre Bourlier (Olivet/Algonac)
8th - Aidan Pierobon (Ohio Northern/Stoney Creek)
149
1st - Jaedin Sklapsky (Campbellsville/Eaton Rapids)
3rd - Drew Mandell (Olivet/Dundee)
4th - Cole Hersch (Olivet/New Lothrop)
7th - Jeff Andrews (Ohio Northern/Anchor Bay)
8th - Noah Nieman (Adrian/Blissfield)
157
1st - Dylan Steward (Adrian/Grand Ledge)
5th - John Leark (Olivet/Caledonia)
165
4th - Nick Worden (Olivet/Big Rapids)
6th - Joe Vondrasek (Alma/Owosso)
174
7th - Kamyab Kamali (Olivet/East Lansing)
8th - Michael Jacobs (Adrian/Lakeland)
184
4th - Ryan Clark (Olivet/Lansing Catholic)
5th - Cash Thompson (Ohio Northern/Lakewood)
6th - Pat Brown (Heidelberg/Sandusky)
7th - Luke Carver (Trine/Sturgis)
8th - Austin Farrell (Trine/Allegan)
197
2nd - Taylor McPhail (Alma/Mona Shores)
3rd - Tyler Hammack (Heidelberg/Monroe)
4th - Anthony Neal (Trine/Sturgis)
5th - Chase Morrison (Heidelberg/Pine River)
7th - Clarence Kennedy (Adrian/Decatur)
285
4th - Noah Fayling (Trine/Pachment)
8th - Austin Keeley (Ohio Northern/Marysville)

Jim Koch Open Placers
125
1st - Devin Schroder (Purdue/GRCC)
174
4th - Nate Vandermeer (Findlay/Clarkston)
184
2nd - Will Feldkamp (Northern Illinois/Dexter)
285
5th - Joe Foret (UW Parkside/Essexville Garber)

Drury Open Placers
197
1st - Donavan Fouchey (Missouri Valley/Oscoda)
285
6th - Jonathon Morris (Missouri Valley/Airport)

Luther Hill Invitational Placers
165
3rd - Jacob Shoop (Grand View/Mason County Central)

Heritage Inn Open
197
4th - Ryan Vasbinder (McKendree/Grandville)

Thunderwolves Open Placers
125
3rd - Benny Gomez (Muskegon CC/Holt)
133
2nd - Santos Alvarez (Henry Ford CC/Algonac)
141
3rd - Zeke Breuninger (Muskegon CC/Dexter)
149
1st - Dren Bartrum (Muskegon CC/Greenville)
157
3rd - Jojo Dowdell (Muskegon CC/Whitehall)
165
2nd - Dominic Mancina (Henry Ford CC/Allen Park)
3rd - Sage Gonzales (Muskegon CC/Alma)
4th - Blake Ross (Muskegon CC/Reeths Puffer)
174
6th - Ronnell McGhee (Muskegon CC/Ferndale)
184
6th - Jordan Hines (Henry Ford CC)
197
2nd - Baker Hadwan (Muskegon CC/Livonia Churchill)
285
2nd - Ramon Correa (Muskegon CC/West Ottawa)
5th - Brock Johnson (Muskegon CC/Muskegon Catholic)

BVU Open Placers
165
5th - Tanner Gonzalez (Ellsworth CC/Manistique)
285
2nd - Pat DePiazza (Ellsworth CC/Cedar Springs)

RIT Invitational Placers
133
2nd - Stephen Jendritz (WPI/Rockford)

Storm Open Placers
133
6th - Clay Smith (MSU)
141
4th - Jaden Enriquez (MSU)
149
6th - Austin Eicher (MSU/Hartland)
184
1st - Cameron Caffey (MSU)
197
5th - Brad Wilton (MSU/Mason)
285
5th - Matt Lloyd (MSU/Grand Ledge)

Colorado Mesa Open Placers
1st - Jason Slaughter (Western State/Hastings)