skip navigation
Grappler Gold

Best Matchups of the First 3 Weeks

By MI Grappler, 12/24/17, 12:15PM EST

Share

#1 Brandon Whitman (Dundee) dec. #1 Austin Emerson (Bedford) 3-2
#1 Jarrett Trombley (Lake Fenton) dec. #1 AJ Facundo (Davison) 4-1
#1 Noah Comar (Clinton) fall #1 Dakota Greer (Tri County) 0:54
#1 Avry Mutschler (Lowell) dec. #1 Skyler Crespo (Mendon) 6-3
#1 Alex Facundo (Davison) md. #1 Zach Bellaire (Dundee) 20-11
#1 Jarrett Trombley (Lake Fenton) dec. #1 Branson Proudlock (Carlson) 5-2

#1 Andrew Chambal (Davison) md. #2 Brock Prater (Macomb Dakota) 9-1
#1 Kevon Davenport (Detroit CC) tech #2 Anthony Gibson (Westland John Glenn) 17-2
#1 Layne Malczewski (Macomb Dakota) fall #2 Brian Case (Davison)
#1 Tylor Orrison (Dundee) dec. #2 Brian Case (Davison) 6-0
#1 Avry Mutschler (Lowell) dec. #2 Chris Fauson (Charlotte) 3-2
#1 Austin Boone (Lowell) dec. #2 Lucus Pienton (Cedar Springs) 6-0
#1 Jake Davis (St. Louis) fall #2 Gerrit Yates (Hesperia) 
#1 Nick Alayan (Macomb Dakota) dec. #2 David Stepanian (Warren Woods Tower) 9-4
#2 Austin Franco (Niles) md. #1 Tucker Sholl (Hudson) 11-3

#2 Robert Rogers (Bentley) dec. #2 Hunter Hohman (Lapeer) 3-1
#2 Nick Freeman (WL Central) md. #2 Sergio Borg (Oxford) 14-2
#2 Tyden Ferris (Delton Kellogg) dec. #2 Rahmi Khalil (Macomb Dakota) 9-2
#2 Garret Nyswander (Clio) dec. #2 Robert Rogers (Bentley) 2-1 TB
#2 Nick Felt (Shelby) fall #2 Mason Hayes (Chippewa Hills)

#1 Stoney Buell (Dundee) dec. #3 Tony Williams (Lakeshore) 7-4
#1 Alex Facundo (Davison) dec. #3 Dustin Solomon (Macomb Dakota) 9-3
#3 Joey Muzzin (Woodhaven) fall #1 DJ Daniels (Caro) 3:15
#1 Tylor Orrison (Dundee) dec. #3 Lane Allen (Lakewood) 7-0
#1 Brandon Whitman (Dundee) md. #3 Arron Gilmore (Davison) 16-6
#1 Corbyn Munson (Chelsea) md. #3 Kaleob Whitford (St. Johns) 8-0
#1 Branson Proudlock (Carlson) tech #3 Macintyre Breece (Birch Run) 21-6
#3 Brian Case (Davison) dec. #1 Hunter Dart (Addison) 1-0

#2 Rahmi Khalil (Macomb Dakota) dec. #3 Arron Gilmore (Davison)  3-1 SV
#2 Kilion Southworth (DeWitt) dec. #3 Caleb Fish (Eaton Rapids) 3-1 SV
#2 Austin O’Hearon (Eaton Rapids) dec. #3 Sam York (DeWitt) 4-2
#3 Vince Perez (Tecumseh) dec. #2 Andrew Hughes (Grand Ledge) 3-0
#2 Seth Konyenbelt (Unity Christian) dec. #3 Austin Palmateer (Gladwin) 5-2
#3 Connor Nugent (Lowell) dec. #2 Brian Yeakey (Carson City) 3-2 UTB
#2 Brian Case (Davison) dec. #3 Jackson Nevadomski (Lake Fenton) 3-2
#2 Mason Hayes (Chippewa Hills) dec. #3 Trevor Robinson (Shepherd) 11-10

#1 Stoney Buell (Dundee) dec. #4 Marc Shaeffer (Davison) 7-3
#4 Dominick Lomazzo (Detroit CC) dec. #1 Noah Comar (Clinton) 3-0
#4 Steven Garty (Davison) dec. #1 Sean Spidle (Flint Powers) 8-6
#1 Ryan Ringler (Cedar Springs) md. #4 Isaac Torrey (FH Central) 12-4
#1 Chayse LaJoie (Gaylord) fall #4 Jacob Osmolinski (Sparta)
#1 Branson Proudlock (Carlson) md. #4 Joe Eisho (Hazel Park) 11-4
#1 David Kruse (Lowell) md. #4 John Shelton (East GR) 12-4
#1 Austin Franco (Niles) md. #4 Nik Andaverde (Mendon) 14-1

#2 David Stepanian (Warren Woods Tower) dec. #4 Caleb Teague (Goodrich) 8-2
#2 Terrin Machart (Utica Ford) dec. #4 Justin Tiburcio (Macomb Dakota) 5-1
#2 Robbie Altland (Hart) fall #4 Sam Baustert (Whitehall)
#2 Josh Sunnerville (Otsego) md. #4 Sam Baustert (Whitehall) 10-2