skip navigation
Grappler Gold

2019 MI Grappler Youth Wrestling Fab 50

By MI Grappler, 06/14/19, 9:00AM EDT

Share


2019 Grappler Fall Classic - East Lansing, MI - October 5th - #GETSOME

Notes:

- The Fab 50 consists of the Top 10 point scorers in each of the 5 age groups (14U, 12U, 10U, 8U, 6U).

- This year there were not ten eligible scorers from 8U and 6U, therefore we took the top overall scorers remaining from the other age divisions as "Wild Cards" to fill out the Fab 50

- The entire Fab 50 will be listed on the poster and invited to be introduced and honored at the 2019 Grappler Fall Classic on October 5th in East Lansing.

Name Club Age-Qualification
Barbarino, Bryce Clinton 10U - 4
Barbarino, Ryan Clinton 6U - 7
Blazevski, Drake Ruffin Trained 14U - 10
Egan, Easton Woodhaven/Compound 6 U - 4
Eriendeck, D'Marion Clio 10U - WC
Felice, Cayden East Detroit WC 6U - 8
Foote, Jaxon Silverback Academy 10U - WC
Foster, Logan Center Line 10U - 5
Fryover, Easton Wildcat WC 8U - 1
Gates, Justin Team Donahoe 14U - 9
Giles, Carter West MI Pursuit 10U -3
Goodman, Branson Portland 14U - WC
Haslem, Cristian Team Donahoe 12U - 5
Hatfield, Cole Michigan Matcats 6U - 6
Hayden, Maddie Caledonia 10U - 1
Lane, Avery Dundee 10U - WC
Larson, Kyan Sparta 14U - 3
Macklem, Maxwell Goodrich 12U - 9
Marines, Darius SAW 14U - 1
Martinez, Nicholas Lakeview 14U - 6
Martz, Calvin AAGA 10U - 9
McBride, Dillon Center Line 6U - 2
McMiller, Jaquan Ruffin Trained 12U - 1
Moffat, Leland Eaton Rapids 8U - 2
Morales, Tyler SAW 10U - 6
Mullholand, Jax Greenville 6U - 3
Murray, Meyer NBWC 10U - 7
Parker, Michael Ruffin Trained 12U - 7
Peasley, Blake West MI Pursuit 12U - 2
Perry, Colt Clinton 12U - 10
Perry, Coy Clinton 14U - WC
Quinn, Donovan St Johns 10U - WC
Radvansky, Ethan Warren Pride 14U - 8
Radvansky, Ryan Warren Pride 14U - 7
Reid III, Keith Team Wolverine 10U - 10
Richards, Jamarian Kearsley 12U - 8
Riedel, Cole SAW 14U - 5
Riedel, Tyler SAW 12U - 6
Rivers, James MI United 14U - 2
Rochowiak, Nicholas Cyclones 14U - 4
Roe, Jordan SW Affiliate 8U - 3
Roe, Josh SW Affiliate 10U - 8
Ruffin, Isaiah Ruffin Trained 8U - 5
Ruffin, Xavier Ruffin Trained 6U - 5
Schumacher, Carter Capital City 12U - 4
Skodak, Kaiden Dewitt 6U - 1
Smith-Baldwin, Kaleb Central Region 12U - 3
Stachewicz, Evan Upper Level 8U - 6
Whelan, Bronson Clinton 8U - 4
Zambon, Jordan NBWC 10U - 2