skip navigation

GFC ENTRY LIST - ALL DIVISIONS

By GFC Staff, 10/01/19, 8:45AM EDT

Share


Meet Dan Gable at THE HAMMER Tournament 11/9 in Brighton, presented by Home Pro Roofing

UPDATED 10/1 1:00pm

Division Weight First Name Last Name Grade State Seeding Information
HS Elite 98 Dutch Ballan 9th Michigan
HS Elite 98 Manus Bennett 9th Michigan MUSAW State Freestyle 1st MUSAW State Greco 1st NUWAY Ind. Nationals 1st Atlantic City National 4th
HS Elite 98 Kade Brown 8th Ohio 2019 Ohio Jr High State Placer TOC placer
HS Elite 98 Tyler Chappell 9th Pennsylvania Super 32 5th 2018 6th 2017 PA JR Hi States 6th 2019 NHSCA Duals 7-0
HS Elite 98 Braeden Davis 9th Michigan
HS Elite 98 ETHAN EARLY 11th Indiana
HS Elite 98 Drew Heethuis 9th Michigan 2019 USA Folkstyle Cadet National Champ 2019 Fargo Cadet QF(WD Injury) 2018 Super 32 3rd MS
HS Elite 98 Jak Keller 9th Michigan
HS Elite 98 Andrew Martin 10th Wisconsin Cliff keen 2019 nationals 8th 94lb wisconsin 16u freestyle state champion 94lb 16u dominate in the dells 3rd 94lb 16u
HS Elite 98 Joel Muehlenbeck 9th Illinois
HS Elite 98 Joshua Vazquez 8th Illinois Illinois state champion
HS Elite 98 Caleb Weiand 9th Michigan
HS Elite 98 Nolan Wertanen 10th Michigan GFC Elite returning placer
HS Elite 98 Thomas Zielinski 10th Michigan MHSAA regional qualifier 2018-2019 season
HS Elite 105 Jake Brya 10th Michigan 2018 GFC Champ 2019 MHSAA Champ
HS Elite 105 Gavin Caprella 10th Ohio
HS Elite 105 Ashton Corson 10th Michigan
HS Elite 105 Logan Cravatas 10th Ohio
HS Elite 105 Vinnie D`Alessandro 9th Ohio 2018 Grappler Fall Classic MS 95# Champ
HS Elite 105 Landen Duncan 9th Ohio 2nd in OAC State Championship 8th Place Super 32 Greco 3rd States Frestyle 4th States Grappler 2018 4th place
HS Elite 105 jameson Garcia 9th Illinois 90 middle School Grappler Fall Classic Champion
HS Elite 105 Caden Horwath 9th Michigan Fargo 2nd Iowa nationals 2nd
HS Elite 105 Sean Logue 10th Pennsylvania
HS Elite 105 Mariano Lopez 9th Michigan
HS Elite 105 Bryce Luna 8th California Reno and Tulsa champ and placer
HS Elite 105 Daniel Martinez 9th Florida 2019 - 5th at States
HS Elite 105 Austin McBurney 9th Ohio OAC jr high states 4th 2019 freestyle state 2nd
HS Elite 105 Max Montgomery 11th Michigan
HS Elite 105 Adrian Morales 10th Florida FHSAA State placer 4th 2019
HS Elite 105 OWEN NELSON 9th Ohio
HS Elite 105 Kai Owen 10th Florida
HS Elite 105 Anthony perez 9th Ohio Placed 3rd at Nuway Nationals Fargo qualifier
HS Elite 105 Jack Pham 9th Florida
HS Elite 105 Kevin Placer 10th Florida
HS Elite 105 eligh Rivera 9th Florida
HS Elite 105 Michael Robles 8th Michigan
HS Elite 105 Isaac Ruble 10th Indiana IHSAA STATE QUALIFIER INDIANA FROSH/SOPH CHAMP MULTIPLE GFC PLACER NUWAY NAT PLACER INDY NAT CHAMP AND PLACER
HS Elite 105 gauge schadewald 12th Michigan 35-12 state qualifier
HS Elite 105 Anas Shalhout 10th Michigan
HS Elite 105 Aiden Smith 10th Michigan
HS Elite 105 Grant Stahl 9th Michigan
HS Elite 105 Louden Stradling 9th Michigan
HS Elite 105 Matthew Velasco 9th Florida
HS Elite 105 Hayden Whiddon 9th Florida 2019 GFC Middle School 4th 2018 USA Preseason 7th 2018 Dixie Nationals 3rd
HS Elite 112 Joel Adams 9th Nebraska SD MS State Champion Triple Crown Winner 15U USA 48KG Greco World Team member
HS Elite 112 David Backus jr 9th Ohio
HS Elite 112 tucker bahm 11th South Dakota
HS Elite 112 Elijah Bunn 9th Michigan
HS Elite 112 Jonathon Burnette 10th Iowa 7th in Iowa at 106 9th grade year
HS Elite 112 Jamal Chakkour 12th Michigan State qualifier and 3rd at flo nationals
HS Elite 112 Kaden Chinavare 9th Michigan
HS Elite 112 Charlie Conroy 10th Ohio
HS Elite 112 Nick Corday 9th Georgia State Champion
HS Elite 112 Elliott Cornewell 10th Indiana Semi-State Qualifier for Indiana
HS Elite 112 Joey Cruz 8th California
HS Elite 112 Greg Dion 10th Michigan High school state qualifier
HS Elite 112 Zack Fierro 9th California
HS Elite 112 Jesse Gehr 12th Florida 2019 6th place
HS Elite 112 Dylan Gilcher 9th Michigan Super 32 MS champ GFC MS champ GFC ELEM champ
HS Elite 112 Coby Haney 11th Illinois
HS Elite 112 Hunter Herrington 11th Florida
HS Elite 112 Caeleb Ishmael 10th Michigan 4th @MHSAA State Finals in 2019
HS Elite 112 Carson Laughery 11th Texas
HS Elite 112 Aaron Lucio 9th Michigan MUSAW kids national finals FR-GR 9 P4P incoming freshman
HS Elite 112 Ryan Luna 10th California CA state Qualifier grappler finalist
HS Elite 112 Danny Martinez 9th Florida 5th @ States 2nd at USA Schoolboy Nationals undefeated at Disney Duals
HS Elite 112 david mcclelland 9th Florida
HS Elite 112 Brayden Mirjavadi 9th Michigan
HS Elite 112 Ramsy Mutschler 10th Michigan MHSAA All-State 4th Place
HS Elite 112 Colin Noel 11th Ohio 2018 Fargo Freestyle All Allmerican 2019 Fargo Freestyle Round of 12 Maumee Bay Placer 6th 2019 2x`s Conference Champ
HS Elite 112 Gavin Owens 10th Ohio 2019 OHSSA Div III State Runner Up
HS Elite 112 Zach Phifer 11th Michigan
HS Elite 112 Zach Platte 11th Michigan State placer division 1
HS Elite 112 Riley Rhone 12th Michigan 5th @ MHSAA D1 103
HS Elite 112 Jordan Rodriguez 12th Michigan
HS Elite 112 Daniel Russel 9th Michigan
HS Elite 112 Gavin Smith 12th Michigan
HS Elite 112 Sean Spidle 12th Michigan
HS Elite 112 Michael Torres 10th California Ca State Qualifier 2nd Nuway Summer Nationals
HS Elite 112 Anthony Walker 10th Michigan MHSAA D1 3rd place. Beat #18 Nationally ranked Sean Seefeldt 8-2 @UWW on 7-1-19
HS Elite 112 Quintin Wolbert 9th Wisconsin WI Cadet 100lb Freestyle State Champion
HS Elite 119 Cian Abion 11th Michigan
HS Elite 119 Oscar Alfaro 9th California Jr high state placer
HS Elite 119 Nasir Bailey 9th Illinois
HS Elite 119 Alex Barbarise 12th Illinois 6th is IHSA State 2018 & 2019
HS Elite 119 Braden Basile 10th Florida 2x Grappler Champ 2019 FHSAA State Champ NHSCA Middle School National Champ
HS Elite 119 Trey Bates 11th Tennessee HS State Champion 3rd at Grappler Classic in 2018 at 113 4th at KC stampede
HS Elite 119 Zein BAZZI 11th Michigan
HS Elite 119 Jaden Bird 11th Wisconsin 3rd WIAA State 8th at FILA Cadet Nationals
HS Elite 119 skyler Caban 11th Florida
HS Elite 119 Alexander Couto 10th Florida FHSAA State placer 3rd 2019 USA South east Regional champ
HS Elite 119 Ty Cowen 11th Michigan
HS Elite 119 Alex Flerlage 12th Missouri Greco freestyle state champ/ highschool placer
HS Elite 119 Antonio George 12th New York
HS Elite 119 Jack Gioffre 10th California 2nd CA State 1st USA Cadet Nationals
HS Elite 119 Braden Haines 10th Indiana
HS Elite 119 Andrew Hampton 11th Michigan 2018-place 3rd at 112 D1 MHSAA state tournament District Regional and Oakland County Champion
HS Elite 119 Cameron Haslem 12th Michigan
HS Elite 119 Joseph Haynes 11th Michigan
HS Elite 119 Alec Hunter 11th Wisconsin WI Freestyle 1st 106 2018 Varsity Grappler 106 1st
HS Elite 119 Hunter Keller 11th Michigan 2019 MHSAA 2nd Place
HS Elite 119 Nahum Krussell 9th Michigan
HS Elite 119 Joe Lagrou 12th Michigan
HS Elite 119 Tommy Larson 12th Wisconsin 2x state champ MI Grappler Champ NHSCA All-American
HS Elite 119 Dylan Layton 10th Florida
HS Elite 119 Manuel Leija 12th Michigan 2019 MHSAA 3rd | 2018 MHSAA 7th
HS Elite 119 Brendon McCurry 11th Texas
HS Elite 119 Danny Nini 9th Florida
HS Elite 119 Owen Payne 10th Michigan
HS Elite 119 Cole Rhemrev 10th Illinois Illinois HS State and Fargo qualifier
HS Elite 119 Travis Richardson 9th Michigan
HS Elite 119 Vincent Robinson 9th Illinois 3X state Champ 2019 Tulsa Nationals Runner Up 2018 Michigan Grapper Champ
HS Elite 119 Casey Swiderski 9th Michigan 2019 State champ 2018 GFC champ
HS Elite 119 Nain Vazquez 11th Illinois 3a Illinois 4th
HS Elite 119 Jaden Villalobos 11th Florida 2 time state qualifier
HS Elite 119 Cooper Willis 10th Wisconsin 4th WIAA state 1st greco state and 3rd in Freestyle state
HS Elite 119 MUSA Yahia 11th Michigan
HS Elite 119 Cameron Zollars 10th Ohio
HS Elite 125 Ashton Anderson 10th Michigan 2018 MHSAA Finals 5th GFC 7th IA Pre season Nationals 3rd; 2019 Central Regional 2nd place
HS Elite 125 Luis Bazan 9th Illinois
HS Elite 125 Luis Bazan 9th Illinois
HS Elite 125 Aidan Bernard 10th Michigan
HS Elite 125 Landon Bertsch 10th Indiana State Qualifier
HS Elite 125 Jacob Blawat 11th Michigan
HS Elite 125 Nic Bouzakis 10th Pennsylvania 2019 Fargo Champ
HS Elite 125 Andrew Chambal 12th Michigan
HS Elite 125 Tom Crook 10th Florida 2019 120lb NHSCA Champ 2019 Florida 2A 120lb State Champ (65-0 as a freshman) 2019 Prep Slam Champ
HS Elite 125 Aiden Davis 9th Michigan 2018 GFC 8th place @ 119 HS Elite 2019 Flonationals Cadet Greco 8th Place 2019 USAW Cadet Freestyle State Champion @ 125 and 2nd place Greco
HS Elite 125 Benson du Chemin 11th Wisconsin
HS Elite 125 Jager Eisch 11th Wisconsin Multiple All American Iowa multiple years. Wisconsin freestyle champ. Goergia Super 32 qualifier champ 123 pounds
HS Elite 125 Jake Elasivich 11th Michigan
HS Elite 125 Austin Fietz 11th Michigan 2x High School State placer
HS Elite 125 Gavin Garcia 10th Indiana 4th at Ohio tournament of champions
HS Elite 125 Chase Gillis 11th Florida 4th in State 3 time All American
HS Elite 125 Michael Gioffre 10th California 3rd USA Cadet Nationals
HS Elite 125 Luke Gittens 11th Michigan
HS Elite 125 Luke gittens 11th Michigan 8th at Ohio Toc
HS Elite 125 Jayden Gomez 11th California 6th place at Fargo #15 nationally ranked
HS Elite 125 Zack Hall 10th Michigan 7th Mhsaa d3 112
HS Elite 125 Jacob Halsey 10th Michigan
HS Elite 125 Nick Hart 9th Ohio Jr state champ
HS Elite 125 Brett Hudson 12th Michigan
HS Elite 125 Kiefer Kolito 11th Michigan
HS Elite 125 CHASE LIARDI 11th New York 2X NYS HIGH SCHOOL PLACWINNER 2ND 4TH NHSCA ALL AMERICAN 2X PLACEWINNER EASTERN STATES TOURNAMENT 3RD 3RD NYS FREESTYLE CHAMP USAW PRESEASON NATIONALS PLACEWINNER
HS Elite 125 Eamonn Logue 12th Pennsylvania
HS Elite 125 Sebastian Melguizo 11th Florida 2018 Ellite Grappler 4th / 2x High School State Placer
HS Elite 125 Ethan Mojena 9th Florida FHSAA Div. 1A - 2nd Place @106 lbs ( loss 5-3 to Marc-Anthony McGowan); Undefeated in Freestyle and Greco @ 2019 14U/Schoolboy USAW National Duals @ 119 lbs.
HS Elite 125 Alan Morano 12th Florida
HS Elite 125 Caden Natale 11th Michigan 2018 3rd 2019 2nd
HS Elite 125 Tyler Schiesl 11th Wisconsin
HS Elite 125 Mason Shrader 11th Michigan MHSAA Div1 2018 6th@103 Div1 2019 8th@119 2019 Maumee Bay 4th@113 2019 NUWAY Nationals 2nd @130
HS Elite 125 Dy`Vaire VanDyke 9th Ohio
HS Elite 125 Cade Willis 11th Wisconsin 6th at National last year state qualifier. 2nd Freestyle and greco state
HS Elite 125 Jake Wolhtman 12th Florida
HS Elite 125 HAYDEN ZINKIN 10th California
HS Elite 130 Nathan Aguilar 11th California 2 time Ca state qualifier
HS Elite 130 Adam Allard 12th Iowa
HS Elite 130 Gavinn alstott 11th Indiana
HS Elite 130 Critter Bashor 11th California Ca State Qualifier 2x Medalist RENO TOC
HS Elite 130 Isaiah Bernal 11th Michigan
HS Elite 130 Evan Blessing 10th Michigan Won GFC
HS Elite 130 Kyren Butler 10th Ohio Fargo AA 2019 2x Ohio State Qualifier Freestyle Ste Champion Greco State Champion
HS Elite 130 Daniel Cabrera 12th Florida
HS Elite 130 Jack Crook 10th Florida 2019 132lb Fargo Free AA (6th Place) 2019 Florida HS 2A 3rd Place 2019 Prep Slam Champ
HS Elite 130 Bas Diaz 7th Florida 3rd place FL HS States 2019 1st place SE Regional Freestyle and Greco 2018 National Triple Crown winner
HS Elite 130 Sam Freeman 12th Michigan 2x Usaw Folkstyle AA Usaw Greco AA State 3rd
HS Elite 130 Drew Gebhardt 12th Michigan
HS Elite 130 Andrew Given 9th Michigan 2019 MYWAY state champ
HS Elite 130 Noah Gochberg 11th Texas 2019 State 2nd 2018 State Champ 2017 Fargo All American 2x GFC Middle School Champ
HS Elite 130 Ashton Halland 12th Michigan
HS Elite 130 Micah Hanau 10th Michigan 2019 MHSAA State 5th 2017 MS GFC CHAMP
HS Elite 130 Jaekus Hines 11th Florida 2x Florida State runner up
HS Elite 130 Noah Horst 12th Tennessee 3 time TN state champ
HS Elite 130 Jaron Johnson 11th Michigan
HS Elite 130 Logan Kehres 12th Michigan
HS Elite 130 Will Kennedy 11th Florida All American 2 yrs undefeated at Disney Duals
HS Elite 130 Hunter Leake 12th California 7th CA State 2nd USA Junior Nationals
HS Elite 130 Pierson Manville 8th Minnesota MN State AAA HS 1st USAW SB GR 1st USAW SB FS 1st
HS Elite 130 Joseph Mendoza 12th Wisconsin
HS Elite 130 Cody Minor 12th Wisconsin
HS Elite 130 Owen Norman 11th Michigan
HS Elite 130 Dylan Phelps 12th Michigan 2017-18 state qualifer 2018-19 state placer 2019 3rd at central regionals and 2019 nuway national champ
HS Elite 130 Doug Porter 9th California Jr high state placer
HS Elite 130 Jacob Reed 11th Ohio 2X OH D1 State Qualifier
HS Elite 130 Colton Roberts 11th Indiana
HS Elite 130 LaRon Ruffin Jr. 12th Michigan
HS Elite 130 Alexander Shrum 12th Michigan MHSAA State finals 6th place d3 125
HS Elite 130 ethan stiles 9th Illinois
HS Elite 130 Isaiah Walker 10th Wisconsin
HS Elite 130 Jason Waller 11th Ohio
HS Elite 130 Tony Widrig 12th Florida State Qualifier (Final 8)
HS Elite 130 Jacob Williams 12th Ohio State qualifier two time sectional champion. 4th at top gun Two time all district and all county. Previous grappler placer.
HS Elite 130 Connor Williams 12th Florida 2017 state champ 2018 3rd in state 2019 state runner-up 2016 GFC 4th place
HS Elite 135 Conner Alcala 10th Indiana
HS Elite 135 Mack Baird 11th Michigan
HS Elite 135 Dalton Baysinger 11th Florida SQ
HS Elite 135 blake boarman 11th Indiana Indiana HS State 2nd & 3rd. UWW AA & Flo National Placer
HS Elite 135 Chase Caprella 12th Ohio 3x OH SQ
HS Elite 135 Bradley Conrad 11th Indiana
HS Elite 135 Tyson Emmons 12th Michigan
HS Elite 135 Matt Foddrill 12th Michigan
HS Elite 135 Myles Griffin 11th Florida
HS Elite 135 Ramiro Guerrero 11th Michigan
HS Elite 135 Jack Haskin 11th Ohio 2019 OH State Greco Champ 2019 Freestyle 3rd place 2019 Ohio Div 1 State Placer 6th.
HS Elite 135 Chris Haynes 12th Michigan 2x MHSAA placer @125 135 Disney Dual all american
HS Elite 135 Odin Hicks 10th Texas 5th NHSA 2018; Freakshow 2018 8th Place; Middle School State Champ 2018
HS Elite 135 Eddie Homrock 12th Michigan Mhsaa division 1 state champ flonationals junior freestyle 3rd
HS Elite 135 Andrew Lira 11th Illinois
HS Elite 135 Michael Loney 11th Michigan
HS Elite 135 Luke Mahaney 11th Michigan Division 3 130 runner up
HS Elite 135 Collin Mojena 12th Florida 2018 FL 1A - District and Regional Champion State Qualifier
HS Elite 135 Mason Nickel 9th Wisconsin
HS Elite 135 Jake Race 12th Michigan SQ
HS Elite 135 Christopher Rivera 12th Florida
HS Elite 135 Alex Rosario 12th Florida 2018 6th place
HS Elite 135 Jacob Shelby 12th Michigan
HS Elite 135 Owen Suennen jr 11th Wisconsin
HS Elite 135 Camden Trupp 11th Michigan 2019 D1 MHSAA State 3rd Place 130 lbs
HS Elite 135 Trenton Wachter 11th Michigan
HS Elite 135 Bradley Weiand 12th Michigan
HS Elite 135 Shane Williams 12th Michigan
HS Elite 135 Matthew Williams 12th Ohio
HS Elite 135 Zach Wiseman 11th Ohio
HS Elite 140 Brendon Abdon 10th Florida 2019 State Runner-up
HS Elite 140 Damien Ballan 12th Michigan
HS Elite 140 Evan Brauer 12th Illinois
HS Elite 140 LaVaughn Brown 12th Florida
HS Elite 140 Evan Butler 12th Florida
HS Elite 140 Ryan Cacicedo 12th Michigan
HS Elite 140 Angel Castillo 12th New Jersey
HS Elite 140 Tarrence Daugherty jr 12th Michigan 2017 state champ 2019 state runner up 2019 Iowa folkstyle Nationals runner up
HS Elite 140 Garrison Dendy 10th Tennessee 3rd national prep state champion 3rd Fargo cadet
HS Elite 140 Drake Hayward 11th Wisconsin
HS Elite 140 Jamie Holt 12th Michigan
HS Elite 140 Jeremy Jakowitsch 11th Illinois
HS Elite 140 Dawson Jankowski 12th Michigan
HS Elite 140 Donte Lopez 10th California ca state round of twelve.
HS Elite 140 Alek Martin 11th Ohio
HS Elite 140 Sebastian Montero 12th Florida
HS Elite 140 Kendall Norfleet 11th Illinois
HS Elite 140 Henry Porter 11th California 2 time CA state placer 2nd and 3rd. National placer
HS Elite 140 Bretli Reyna 12th Florida FHSAA 3X State Champ Michigan Grappler 2nd 2018 3rd 2017 2019 Fargo Greco 7th NHSCA freshman 7th Sophomore 2nd
HS Elite 140 Ethan Riddle 9th Wisconsin
HS Elite 140 JUSTIN RIVERA 12th Florida
HS Elite 140 Nicholas Rochowiak 9th Michigan
HS Elite 140 Luke Sloan 12th Texas 2019 Fargo Junior National All-American (8th)
HS Elite 140 Connor Thorpe 11th Wisconsin 3rd place Div.1 WIAA 2019 & 2018;2nd place(Jr.) WWF freestyle state ;5th place(Jr.) northern plains
HS Elite 140 Joshua Walker 10th Wisconsin
HS Elite 140 Jesse Weinberg 12th Florida State Qualifier
HS Elite 140 Dylan Whidden 11th Michigan Top tier
HS Elite 140 Thomas Williams 12th Tennessee 4th Place State
HS Elite 140 Nate Young 12th Michigan All State 2019 130lbs 2nd Place Michigan AAU All American Nuway Nationals All American
HS Elite 140 Kyle Yuhas 12th Michigan D2 8th
HS Elite 145 Tyler ANGUS 11th Ohio
HS Elite 145 Logan Bailey 12th Indiana 2018 3rd IHSAA State 2019 IHPO Champ Placed several times at GFC
HS Elite 145 Sincere Bailey 11th Illinois
HS Elite 145 Joshua Barr 9th Michigan
HS Elite 145 Ethan Basile 12th Florida 4th Grappler Elite division 2019 FHSAA State Champ 2019 NHSCA Jr. National Champ
HS Elite 145 Jacob Bisdorf 12th Michigan
HS Elite 145 Kael Bunce 12th Michigan 8th 2019 140 d3
HS Elite 145 Noah Castillo 12th Florida 2x Florida state champ 3rd grapler fall classic 2018. Rancked 17th by flo @152. 3rd NHSCA junior nationals 145.
HS Elite 145 Nicholas Dodman 11th Michigan
HS Elite 145 Bennett Duggan 11th Illinois
HS Elite 145 Lukas Forehand 12th Florida State Qualifier (Final 8)
HS Elite 145 Victor Jacinto 11th California 4th Ca State
HS Elite 145 Gannon Janssen 12th Florida 6th State
HS Elite 145 Tyler Janssen 11th Michigan
HS Elite 145 Zach Johnson 11th Michigan TOC Cham 2019 MHSAA D1 5th @ 135 2018 MHSAA D1 5th @ 125
HS Elite 145 James Johnston 11th Michigan 2019 USA Folkstyle National - Cadet 138 2nd; 2019 Fargo Greco Cadet 138 6th; MI HS SQ
HS Elite 145 Christian Lenon 12th Michigan
HS Elite 145 William Link 11th Michigan
HS Elite 145 DOMINICK A. LOMAZZO 10th Michigan
HS Elite 145 Tyson Nisley 12th Indiana
HS Elite 145 Joshua Ogunsanya 12th Illinois 2019 Fargo All American 6th Place Illinois Greco-Roman State Champ Junior 152 1st Illinois Free Style State Champ Junior 2nd 4th Place State
HS Elite 145 Issac Ortegon 11th Wisconsin
HS Elite 145 Gabriel Perez 12th Florida 2x State Qualifier
HS Elite 145 Cole Ramos 8th Wisconsin
HS Elite 145 Isaac Riddle 12th Wisconsin
HS Elite 145 Braeden Scoles 9th Wisconsin
HS Elite 145 Marc Shaeffer 12th Michigan
HS Elite 145 Tyler Swiderski 11th Michigan 2x State Finalist
HS Elite 145 Justin VanVaerenbergh 11th Michigan
HS Elite 145 Chase Warden 12th Texas
HS Elite 145 Trysten Zahoransky 12th Ohio
HS Elite 152 Ty Anderson 12th Michigan
HS Elite 152 jacob brooks 11th Michigan state qauilfier
HS Elite 152 Cael Brunson 11th Oregon High School State Champion 2019 State Placer 2018 4 th Super 32 middle school place 5 th
HS Elite 152 Nick Buchanan 12th Michigan State placer
HS Elite 152 Jason Cascadden 12th Ohio
HS Elite 152 Jonathan Conrad 10th Florida 2X Florida State Champion
HS Elite 152 Skyler Crespo 12th Michigan 3 x State Champion
HS Elite 152 Roland Denker 10th Michigan MHSAA 2019 SQ
HS Elite 152 Parker Drake 12th Florida
HS Elite 152 Ben Durocher 12th Wisconsin 2x WI State Finalist; 3x WI State Qualifier
HS Elite 152 Max Ehlen 12th Wisconsin
HS Elite 152 James Fotis 12th Michigan
HS Elite 152 Jack Ganos 11th Wisconsin 2x hs state placer
HS Elite 152 Leo Garcia 12th Florida
HS Elite 152 Ceasar Garza 10th California Ca State Qualifier
HS Elite 152 Derek Gilcher 11th Michigan
HS Elite 152 Ryan Granger 12th Michigan MHSAA State Qualifier
HS Elite 152 Bryer Hall 11th Indiana 2018 - Freestyle State Champ Fargo 4th place IHSAA State 6th place 2019 IHPO 2nd place
HS Elite 152 Dean Hamiti Jr 11th Illinois
HS Elite 152 Justin Henry 12th Florida State Qualifier (Top 8)
HS Elite 152 Tanner Hill 12th Florida 3 x SQ
HS Elite 152 Christian Killion 12th Michigan
HS Elite 152 Tyler Lillard 10th Ohio
HS Elite 152 George Llanes 12th Florida 2019 State Placer - 4th
HS Elite 152 Aaron Lofton 11th Texas 2x UIL state 3rd place 2018 GFC 8th place 2018 NHSCA Freshman 3rd place
HS Elite 152 Anthony Mannella 9th Georgia
HS Elite 152 Junior Martin 12th Michigan
HS Elite 152 Aaron McKinley 12th Indiana
HS Elite 152 Cole Nelson 12th Wisconsin
HS Elite 152 Melvin Patterson 11th Ohio 2019 OHSAA District Qualifier
HS Elite 152 Logan Sanom 12th Michigan D1 MHSAA State 8th 2019 6th GFC 7th
HS Elite 152 Frank Solorzano 9th Florida
HS Elite 152 Luke Sopotnick 12th Florida good
HS Elite 152 Joshua Swan 11th Florida FHSAA 2X placer 2nd 2019 and 3rd 2018 2017 NHSCA Freshman National Champ
HS Elite 152 Anthony Vellucci 11th Michigan D1 MHSAA 2019 state qualifier
HS Elite 160 Bilal Bailey 12th Illinois
HS Elite 160 Joseph Barton 11th Michigan
HS Elite 160 Seth Borba 11th California Ca State Qualifier
HS Elite 160 Tyler Brandt 12th Michigan 2x MHSAA State placer 8 8
HS Elite 160 Max Callahan 9th Michigan
HS Elite 160 Grady Castle 11th Michigan
HS Elite 160 Luke Chop 12th Florida 3rd State
HS Elite 160 Kevin Contos 2 12th Ohio 2x state placer 1st 2019 6th 2017. Fargo AA 2019 6th
HS Elite 160 Jacob Cookerly 12th Indiana
HS Elite 160 Eli Dickens 12th Indiana 2018 GFC 4th place 2018 Indiana High School State Championships 3rd place 2019 Flonationals 2nd place 2019 Indiana Hoosier Preseason Open 1st place
HS Elite 160 Dane Donabedian 12th Michigan
HS Elite 160 Darian Estevez 11th Florida 2018 FHSAA State runner up Iowa preseason National 2nd pl
HS Elite 160 Bailey Flanagan 7th Florida 3rd NHSCA freshman 3rd FHSAA state 5th Journeyman 2018
HS Elite 160 Riley Hackworth 12th Florida
HS Elite 160 Dominic Isola 12th Florida
HS Elite 160 Josh Kenny 12th Michigan
HS Elite 160 Joshua Knudten 10th Illinois IL Fargo National Team Qualifier
HS Elite 160 Melvin Minniear 11th Michigan 6th in State for Michigan D4 at 152
HS Elite 160 Ellis Pfleger 12th Wisconsin
HS Elite 160 Nelson Poet 12th Michigan
HS Elite 160 Samuel Rickman 12th Michigan
HS Elite 160 Chase Saldate 12th California Ranked 5 on flo 2nd CA state 4th at fargo
HS Elite 160 Ian Smith 12th Michigan
HS Elite 160 Steven Villalobos 12th Florida 2x Fargo Greco AA (7th 8th) Jr Duals (14 1) FHSAA 3A State Runner up 2019 TriCounty 1st placer 3x SE Regional placer (OW in Greco) (1st & 2nd Greco 3rd Freestyle)
HS Elite 171 Colton Blaha 12th Michigan 8-Q-3/////Disney Duals All-American 8-2
HS Elite 171 Hunter Brinkman 12th Florida Florida State 5th placer
HS Elite 171 Mitchell Broskie 10th Ohio State Qualifier- Last Year
HS Elite 171 Graham Calhoun 12th Indiana 5th state sophomore NHSCA champion
HS Elite 171 caden crawford 11th Indiana
HS Elite 171 Avery Dickerson 10th Michigan
HS Elite 171 Kohl Drake 12th Florida
HS Elite 171 Damon Dunbar 12th Michigan
HS Elite 171 Elias Emery 11th New York NYCHSAA State Sectionals Finalist
HS Elite 171 Jaxon Guinn 12th Michigan
HS Elite 171 Chad Haynes 12th Michigan MHSAA State Placer
HS Elite 171 Ira Jenkins 10th Michigan 3rd MHSAA State D3 152 7th Pre Season Nationals Michigan Freestyle State Champ Cadet Duals 6-1
HS Elite 171 Dillon Kroening 12th Michigan
HS Elite 171 Vaughn Petty 12th Michigan
HS Elite 171 Cody Rice 11th Florida 5th in State competition
HS Elite 171 Gavin Smith 11th Florida 5th State
HS Elite 171 Easton Tobia 12th Florida
HS Elite 171 Adrian Vidaud 12th Florida 2019 - NHSCA Junior AA/ 2019 Sate Champion / 2018 State Runner-up
HS Elite 171 William White 11th Illinois
HS Elite 171 Anthony Williamson 11th Michigan Michigan D2 State 6th
HS Elite 189 Evan Anderson 10th Ohio 1st USAW Preseason Nationals 2018 Fr-So 4th IHPO Super 32 Qualifier 2019
HS Elite 189 Jacob Brandt 12th Michigan MHSAA State qualifier
HS Elite 189 cody Brenner 11th Michigan
HS Elite 189 Bryce Briggs 12th Michigan
HS Elite 189 John Brown 12th Michigan
HS Elite 189 Joshua Cook 10th Michigan
HS Elite 189 Tristan Dalbec 11th Michigan
HS Elite 189 Jack Darrah 10th Missouri 3x Fargo All american 2nd Place USAW Folkstyle Nationals 16u 182lbs Pan am silver medalist 80KG in Freestyle
HS Elite 189 Michael DeGrado 10th Indiana
HS Elite 189 Caden Friedt 12th Indiana
HS Elite 189 david harper 10th Georgia
HS Elite 189 Gabe Jacobs 12th Florida Grand River 167 Champ 2019 FL 32 EE 3rd 2019 FL ST Games 3x Champ 2019 KY ST Placer 2018 FL ST Placer 2017 FL ST Qualifier 2018 AL ST Games 3x Champ
HS Elite 189 Nickolas Janssen 12th Florida
HS Elite 189 Kody Krupp 11th Michigan
HS Elite 189 Jacob Laplace 12th Indiana
HS Elite 189 Wyatt Miller 11th Ohio
HS Elite 189 Derek Mohr 11th Michigan
HS Elite 189 Chandler Murton 11th Michigan Michigan division 2 7th 5th
HS Elite 189 Jacob Navarro 9th Michigan 3X MYWA state champ 5x finalist. 2019 Tulsa champ 2017 finalist. Ranked #18 pound for pound incoming freshman on Michigan Grappler. Zero HS accomplishments so far. 2 wins against Flo wrestlings top 100 middleschoolers last season.
HS Elite 189 Colton Powell 12th Michigan
HS Elite 189 Chase Waggoner 12th Illinois
HS Elite 189 Trayton Waite 12th Ohio
HS Elite 189 Joseph Walker 12th Indiana 2018 GFC runner-up Flonationals Runner-up State 6th place
HS Elite 189 Braxton Zimmerman 10th Indiana
HS Elite 215 Robert Bowman 11th Indiana
HS Elite 215 Blake Daniels 12th Michigan
HS Elite 215 Elijah Green 12th Florida State Qualifier
HS Elite 215 Colin Jagielski 12th Michigan 2018 USAW Cadet FS 8th and Greco 6th 2019 Flonationals Greco 5th 2019 MI SQ 2018 MI SQ 2019 Grand River Rumble 3rd
HS Elite 215 Tanner Jordan 11th Ohio
HS Elite 215 Matthew Kaplan 11th Florida
HS Elite 215 Ryan Krimpelbein 12th Wisconsin Wisconsin state qualifier
HS Elite 215 Jeffrey Lascano 12th Florida SQ
HS Elite 215 Hunter McCall 12th Michigan
HS Elite 215 Jacob Meek 12th Ohio 2019 TRAC Conference Champion 2019 OHSAA Sectional Champion 2×OHSAA State Qualifier 2019 AAU Scholastic Duals All American
HS Elite 215 Tristan Middlebrook 11th Florida
HS Elite 215 Daniel Miranda 12th Florida 2x state runner-up NHSCA Freshman runner-up NHSCA Sophomore 4th placer USAW Pre-season nationals 4th placer (Jr.) 6th placer (So.) Freakshow 15-U champ
HS Elite 215 Andre Mortensen 12th Florida State Qualifier
HS Elite 215 Chad Nix 12th Florida 3rd State
HS Elite 215 Jake Noon 12th Ohio Freestyle state finalist Fargo qualifier 2 time Indiana Hoosier preseason open placer (super 32 qualifier) 2018-3rd 2019-2nd 2018 GFC Elite placer 5th(215)
HS Elite 215 ghee rachal 10th Illinois
HS Elite 215 Zachary Solarek 11th Michigan
HS Elite 215 Greyson Stevens 12th Michigan
HS Elite 215 Nick Villarreal 12th California 2nd Ca state. Gfc champ
HS Elite 285 Cole Alsup 12th Michigan 1st grand river rumble 2019 5th division 3 mi 2019
HS Elite 285 MASON ARNOLD 11th Florida Track Wrestling 4 Star 2019 State Runner up 220 lb 2018 4TH NHSCA 220 lb 9TH grade 2018 Disney Duals AAU All-American 4 1/2 STAR All-American football Recruit
HS Elite 285 Chris Berry 12th Michigan State qualifier nhsaa duals undefeated 3rd ranked hwt in Michigan
HS Elite 285 Luke Bishop 12th Michigan
HS Elite 285 Donald Bishop 11th Michigan TOC Champion Myway State Champion
HS Elite 285 Alex Coleman 12th Ohio 2019 OHSAA D2 1st 2019 NHSCA Junior Folkstyle Nationals 2nd 2019 USAW Fargo Junior Greco 5th
HS Elite 285 Raul Gonzalez 11th Florida
HS Elite 285 Joseph Harper 12th Michigan Mich finals D3 7th Nuway natls D6 1st USAW folkstle natls Junior 285 8th
HS Elite 285 Matthew Jimenez 10th Florida
HS Elite 285 Michael Keeling 11th Ohio
HS Elite 285 Jacob Kish 12th Michigan
HS Elite 285 Preston Morrow 12th Florida
HS Elite 285 Isiah Pasik 10th Michigan
HS Elite 285 Raymond VanDyke 9th Michigan 2018: Placed 1st at NEMWA States. Placed 3rd at MYWAY states
HS Varsity 105 Emilio Arellano 10th Ohio
HS Varsity 105 Nicole Avalos 9th Ohio
HS Varsity 105 Justin Brown 11th Illinois
HS Varsity 105 Jesse Burg 9th Wisconsin
HS Varsity 105 JERMAINE BUTLER 9th Illinois
HS Varsity 105 Christian Byrne 9th Michigan
HS Varsity 105 Connor Cahill 10th Michigan
HS Varsity 105 Brandon Cohen 12th Illinois
HS Varsity 105 Ryan Cominsky 9th Florida
HS Varsity 105 Donnie Feeler 9th Indiana 3rd place 2019 ISWA states 8th Frosh/Soph States 2019
HS Varsity 105 Zack Gittens 10th Michigan
HS Varsity 105 Omar Gracia 9th Indiana
HS Varsity 105 Gavin Greathouse 9th Ohio
HS Varsity 105 Christian Guzman 10th Florida FR/GR SE Regional 3rd
HS Varsity 105 Nick Hamad 11th Ohio
HS Varsity 105 Brock Jandasek 9th Michigan
HS Varsity 105 Allan Kantor 10th Illinois
HS Varsity 105 Owen Krueger 9th Wisconsin
HS Varsity 105 Easton Lyons 9th Michigan
HS Varsity 105 Billy Meiszner RS So Illinois
HS Varsity 105 Marcello Milani 9th Michigan 19` usaw kids/vets folkstyle nationals 2nd place; 19` usaw kids freestyle nationals 5th; 19` usaw greco nationals 3rd place
HS Varsity 105 Landon Miller 9th Michigan MYWAY State 2019 4th Place
HS Varsity 105 Ethan Miller 10th Michigan
HS Varsity 105 Dallas pibbles 12th Michigan
HS Varsity 105 Trevor Reed 10th Illinois
HS Varsity 105 Lucas Ryan 9th Wisconsin
HS Varsity 105 Dominic Schiavone 9th Illinois
HS Varsity 105 Keegan Schlabach 9th Indiana
HS Varsity 105 Jack Schmidt 12th Ohio
HS Varsity 105 Connor Smith 9th Wisconsin
HS Varsity 105 Cody Tavoso 9th Illinois
HS Varsity 105 Gabriel Tellez 8th Florida
HS Varsity 105 Matthew Velasco 9th Florida
HS Varsity 105 Zach Weidler 9th Florida 2x HS SQ 2X AAU AA 4X USA AA
HS Varsity 105 Mason Welsh 10th Wisconsin 9th at 2018 Bi-State Classic @ 106 5th at 2019 Dominate the Dells
HS Varsity 105 Jewell Williams 9th Florida
HS Varsity 105 Ty Wilson 8th Ohio 2019 Ohio JH State Runner Up 3rd place at TOC 3rd place at Grappler 2017
HS Varsity 105 Cubby Wolf 9th Michigan
HS Varsity 105 Jack Wright 9th Michigan
HS Varsity 105 izzat yahya 10th Michigan
HS Varsity 112 Dominic Artman 10th Ohio
HS Varsity 112 William Baysingar 9th Illinois 2019 USAW 16U Folkstyle National Champion
HS Varsity 112 Brian Beers 10th Illinois 2019 IHSA State Qualifier
HS Varsity 112 Joshua Bisdorf 10th Michigan
HS Varsity 112 Hunter Bogwill 11th Illinois
HS Varsity 112 Brennan Bolen 11th Michigan
HS Varsity 112 Nicholas Callaghan 12th Illinois
HS Varsity 112 Thomas Cassetty 10th Ohio 2019 Ohio High School State Qualifier
HS Varsity 112 Lucas Chavez 9th Ohio
HS Varsity 112 Charlie Conroy 10th Ohio
HS Varsity 112 Brian Crevar 9th Ohio
HS Varsity 112 Brady Fisher 10th Ohio
HS Varsity 112 Isaiah Gardner 9th Michigan
HS Varsity 112 Braden Hahlen 9th Ohio
HS Varsity 112 Mathew Hakken 11th Michigan
HS Varsity 112 Ben Kaus 10th Wisconsin 2019 HS State Qualifier
HS Varsity 112 Ryan King 10th Florida
HS Varsity 112 Carson Landon 11th Michigan
HS Varsity 112 Matthew Lawrence 11th Florida 2 x State Placer
HS Varsity 112 Angel Leslie 9th Florida
HS Varsity 112 Andy Meyer 10th South Dakota 5th at SD High School state as a Freshman
HS Varsity 112 Nathan O?Donnell 9th Michigan
HS Varsity 112 Jack Parker 11th Michigan MHSAA D2 7th Place
HS Varsity 112 Gage Race 9th Michigan 2019 4th Myway 2018 2nd Myway 2017 2nd Myway
HS Varsity 112 Aden Reyes 9th Indiana
HS Varsity 112 Caelan Riley 10th Illinois Fargo qualifier F&G cadet 106(2019) Fargo qualifier F cadet 100 (2018)
HS Varsity 112 Mason Ritter 10th Ohio
HS Varsity 112 ADRIAN ROSAS 11th Michigan
HS Varsity 112 Jacob Seramur 9th Indiana
HS Varsity 112 Myles Takats 9th Ohio
HS Varsity 112 Roberto Teran 12th Michigan
HS Varsity 112 Alexander Walker 10th Florida
HS Varsity 112 Cael Weinzweig 11th Michigan
HS Varsity 112 Aden Williams 10th Michigan
HS Varsity 112 Seth Zimmerman 9th Michigan
HS Varsity 112 seth zimmerman 9th Michigan
HS Varsity 119 Kye Andrews 12th Michigan
HS Varsity 119 Brysonn Aulbach 10th Michigan
HS Varsity 119 Mikus Bishop 8th Michigan
HS Varsity 119 JOEY BUTTLER 9th Indiana
HS Varsity 119 Alan Casey 9th California
HS Varsity 119 Chase Chapdelaine 12th Florida
HS Varsity 119 Cale Coppess 10th Michigan
HS Varsity 119 Alexander Couto 10th Florida 2019 FHSAA 3rd South east regionals Freestyle/Greco Champion
HS Varsity 119 Connor Crinigan 12th Nevada
HS Varsity 119 Griffin Duffin 10th Illinois
HS Varsity 119 Cade Eisenhut 10th Florida Ranked 16th in State of Florida at 113
HS Varsity 119 Colin Gaddey 11th Michigan
HS Varsity 119 Nathan Gerber 9th Michigan
HS Varsity 119 Cody Goebel 10th Wisconsin
HS Varsity 119 Ethan Howard 11th Florida State Qualifier
HS Varsity 119 Rex Jacops 9th Texas
HS Varsity 119 Antonio Klinkerfues 11th Wisconsin
HS Varsity 119 Ethan Krueger 12th Wisconsin
HS Varsity 119 Ryan Mahy 9th Michigan
HS Varsity 119 Anthony Martinez 9th California
HS Varsity 119 Spencer Martinez 12th Ohio none
HS Varsity 119 Wyatt Mathews 9th Michigan Placed 3rd MMWA States Placed 4th at MYWAY States Placed 4th at NUWAY NATIONALS Placed 4th at TOC
HS Varsity 119 Benjamin Miller 10th Indiana
HS Varsity 119 Braxton Miller 9th Indiana 8th place Indiana Middle School State
HS Varsity 119 Ethan Mitchell 9th Ohio
HS Varsity 119 Damon Molina 11th Ohio State Qualifier
HS Varsity 119 Luca Paladino 11th Wisconsin
HS Varsity 119 Brett Pestrue 9th Michigan
HS Varsity 119 Travis Richardson 9th Michigan
HS Varsity 119 Caleb Ridgley 9th Ohio
HS Varsity 119 Mason Ridglwy 9th Ohio
HS Varsity 119 Samuel Ross 10th Michigan
HS Varsity 119 sammy shires 10th Tennessee Placed 3rd at State 2019 2x MS State Champ
HS Varsity 119 Chance Simmons 9th Michigan Any seed
HS Varsity 119 Nathan Smits 12th Michigan
HS Varsity 119 dylan sparkman 11th Florida Florida HS State qualifier/2 time FL Nationa Team memberl
HS Varsity 119 LENNON Steinkuehler 9th Illinois
HS Varsity 119 Zachariah Stewart 11th Florida
HS Varsity 119 Jaden Villalobos 11th Florida 2 time state qualifier
HS Varsity 119 Trevor Vojtkofsky 9th Ohio
HS Varsity 119 Blake Walker 10th Florida
HS Varsity 119 Gabe Weaver 11th Michigan
HS Varsity 119 Daylin Wittig 10th Michigan
HS Varsity 119 Gavin Young 9th Florida
HS Varsity 125 Jacob Bruner 9th Wisconsin
HS Varsity 125 Chase Butler 11th Florida
HS Varsity 125 Brandon Camacho 12th Ohio
HS Varsity 125 Jacob Coffey 11th Michigan
HS Varsity 125 Harper Dedman 11th Indiana 7th at Indiana State AAU All American at Disney Duals
HS Varsity 125 Ethan DeLeon 9th South Dakota
HS Varsity 125 Tive Delgado 9th Indiana
HS Varsity 125 Tyler Driessens 12th Illinois
HS Varsity 125 George Duncan 10th Florida 6th in state in Florida
HS Varsity 125 Vaughn Fowler 10th Ohio
HS Varsity 125 Andrew Garcia 12th Michigan
HS Varsity 125 Luke Gittens 11th Michigan Placed 8th at Ohio TOC 7th at grand river rumble
HS Varsity 125 Jose Gonzalez 12th Florida FHSAA State qualifier
HS Varsity 125 Chase Grzegorczyk 11th Michigan
HS Varsity 125 Nick Hart 9th Ohio
HS Varsity 125 Dominic Heath 12th Indiana
HS Varsity 125 Johnathan Hernandez 9th California 2nd NUWAY Summer Nationals
HS Varsity 125 Van Huffman 10th Florida
HS Varsity 125 Remy Jacops 11th Texas
HS Varsity 125 Zachary LaPlante 10th Ohio
HS Varsity 125 Kyan Larson 9th Michigan 2nd at 2019 NUWAY Individual Nationals
HS Varsity 125 James Link 10th Michigan
HS Varsity 125 Armando Lopez 10th Ohio Nothing to know
HS Varsity 125 Darius Marines 8th Michigan Grappler MS: Champ Nuway Nationals Champ
HS Varsity 125 Tanner Martindale 11th Michigan
HS Varsity 125 Cade Meier 11th Indiana Nuway National champion Indiana High School State qualifier Conference Indiana Champion
HS Varsity 125 Addison Mosley 9th Michigan
HS Varsity 125 Lucas Nagle 10th Michigan
HS Varsity 125 Antonio Nauss 10th Michigan
HS Varsity 125 Nicholas Nowakowski 12th Michigan
HS Varsity 125 Adrian Ochoa 9th Florida
HS Varsity 125 Sylvia Pierce 6th Michigan
HS Varsity 125 Jacob Pierre 11th Indiana
HS Varsity 125 Damien Puma 9th Illinois
HS Varsity 125 Polo Ramon 9th Illinois
HS Varsity 125 casey reigstad 11th Wisconsin
HS Varsity 125 cole riedel 9th Michigan
HS Varsity 125 Micah Tisdale 9th Tennessee
HS Varsity 125 Logan Trimmer 11th Michigan
HS Varsity 125 Jaeden Trost 10th Florida
HS Varsity 125 Trevor Vojtkofsky 9th Ohio
HS Varsity 125 Zach Wilson 10th Indiana
HS Varsity 130 TJ Bunn 9th Michigan Multiple time myway state placer and champ
HS Varsity 130 Gage Butler 10th Florida
HS Varsity 130 Pierce- Tate Carpenter Kydd 9th Michigan
HS Varsity 130 Hayden Chase 10th Ohio
HS Varsity 130 Jacob Clifton 12th Michigan
HS Varsity 130 Kenny Garcia 12th Michigan
HS Varsity 130 Braden Gariety 9th Michigan
HS Varsity 130 Jadyn Gilbert 9th Indiana
HS Varsity 130 Caden Holt 10th Michigan
HS Varsity 130 emilio jazwinski 10th Michigan
HS Varsity 130 Timothy Kirkwood 9th Illinois
HS Varsity 130 Kenneth Lambert 10th Ohio
HS Varsity 130 James Marvel 10th Florida
HS Varsity 130 Andrew Middleton 9th Michigan
HS Varsity 130 Jackson Miller 10th Michigan
HS Varsity 130 Joey Minick 10th Ohio District Qualifier First Team Stark County Second Team Federal League
HS Varsity 130 Sam Neely 9th California
HS Varsity 130 Jeb Prechtel 9th Indiana 2019 Indiana MS State runner-up
HS Varsity 130 River Roberson 10th Michigan
HS Varsity 130 Javier Rodriguez 9th Michigan
HS Varsity 130 Diego Romero 12th Florida
HS Varsity 130 Colin Ruby 12th Ohio
HS Varsity 130 Josiah Schaub 9th Michigan
HS Varsity 130 Braden Stewart 11th Florida
HS Varsity 130 Logan Swaw 9th Illinois
HS Varsity 130 Trevor Swiss 9th Michigan
HS Varsity 130 Luke Trepanier 9th Wisconsin
HS Varsity 130 Spencer Von Savoye 9th California
HS Varsity 130 Aidan Waszak 11th Illinois
HS Varsity 130 Cordell White 9th Florida Multi X FL Kids State Champion USA Cliff Keen National Champion USA Southeast Regionals champion
HS Varsity 130 Michael Wise 12th Illinois
HS Varsity 135 Tim Alexander 11th Indiana
HS Varsity 135 Austin Alkazir 10th Michigan
HS Varsity 135 Brody Arthur 10th Indiana Grand River Rumble 8th ISWA Folkstyle State 5th Indy Nationals 5th Indiana Freshman/Sophomore State Qualifier 2nd
HS Varsity 135 Drake Blazevski 9th Michigan
HS Varsity 135 Grant Burton 11th Michigan
HS Varsity 135 Riley Chapdelaine 10th Florida
HS Varsity 135 Keith Crouse 10th Florida
HS Varsity 135 Dominic Davis 12th Ohio x3 district qualifier. Placed 5th at districts 2018/19 season
HS Varsity 135 Wynton Denkins 9th Ohio
HS Varsity 135 Kyle Fanson 12th Michigan
HS Varsity 135 Chandler Froehlich 12th Michigan
HS Varsity 135 Chandler Froehlich 12th Michigan
HS Varsity 135 Nicholas Guzynski 11th Michigan
HS Varsity 135 Nicholas Hartzell 9th Ohio
HS Varsity 135 Chase Henderson 11th Ohio 2 time district qualifier 19-11 record in 2018
HS Varsity 135 Maxwell Honiss 11th Michigan 2019 LVC Conference Champion and State Qualifier. MUSAW State Freestyle placer.
HS Varsity 135 Bryan Kaminsky 10th Illinois
HS Varsity 135 Charles Kersten 10th Michigan
HS Varsity 135 Philip Lamka 8th Michigan 2x myway state champ Tulsa kickoff 3rd place 4x national champ returning GFC placer
HS Varsity 135 Merari Mapes 9th Wisconsin
HS Varsity 135 Sean Mauermann 11th Florida
HS Varsity 135 Dylan Mira 11th Florida 3x FHSAA State Qualifier
HS Varsity 135 Jake Misseldine 10th Florida
HS Varsity 135 Ron Mutschler 12th Michigan
HS Varsity 135 Connor Nagel 10th Ohio
HS Varsity 135 Andrew Parish 9th Ohio
HS Varsity 135 Ethan Ramsey 10th Michigan
HS Varsity 135 Aiden Reichert 10th Florida
HS Varsity 135 Colin Ruby 12th Ohio
HS Varsity 135 connor sonenblum 10th Illinois 35-3
HS Varsity 135 Heath Stidham 10th Michigan
HS Varsity 135 Andrew Swanson 10th Florida
HS Varsity 135 Zam Thompson 10th Michigan
HS Varsity 135 Noah Van Dyck 12th Georgia
HS Varsity 135 Alfonso Vargas 12th Florida
HS Varsity 135 Preston Walls 11th Florida
HS Varsity 135 Daniel Ward Jr 9th Florida
HS Varsity 140 Joshua Brott 12th Michigan
HS Varsity 140 Philip Burney 11th Michigan
HS Varsity 140 Nolyn Castillo 12th Michigan
HS Varsity 140 David Cochran 10th Ohio
HS Varsity 140 Brandon Collins 11th Florida
HS Varsity 140 Layne Collins 12th Ohio
HS Varsity 140 Alexander Cornejo 11th Indiana
HS Varsity 140 Alexander Cornejo 11th Indiana
HS Varsity 140 Sean Crump 12th Illinois
HS Varsity 140 Justino De La Cruz 12th Michigan
HS Varsity 140 Garrett Englehart 11th Michigan
HS Varsity 140 Mark Everman 11th Indiana
HS Varsity 140 Josue Fernandez 11th Florida
HS Varsity 140 Jackson Hawker 10th Ohio
HS Varsity 140 zachary jacobs 9th Michigan
HS Varsity 140 Josiah Jenkins 11th Florida
HS Varsity 140 Jake Kasner 10th Michigan
HS Varsity 140 Joseph Miller 11th Illinois
HS Varsity 140 Andrew Moorer 9th Michigan
HS Varsity 140 Nicholas Nosler 9th Illinois
HS Varsity 140 Ransom Randolph 9th Florida
HS Varsity 140 Nicholas Rochowiak 9th Michigan
HS Varsity 140 Joshua Roloff 11th Wisconsin
HS Varsity 140 Ronnie Romanini 11th Ohio
HS Varsity 140 Carson Smith 11th Wisconsin
HS Varsity 140 Matthew Smith 10th Michigan
HS Varsity 140 jeremy spieth 12th Michigan
HS Varsity 140 Antonio Stribling 12th Florida
HS Varsity 140 Isaiah Vela 11th Illinois
HS Varsity 140 Gabriel Voegel 9th Indiana
HS Varsity 140 James Wagner 10th Michigan
HS Varsity 140 Quentin Whitehill 10th Ohio
HS Varsity 140 Zavier Zakora 12th Michigan
HS Varsity 145 Sammy Abdellatif 10th Michigan
HS Varsity 145 Rylan Amend 12th Ohio
HS Varsity 145 Brayden Bobo 9th Michigan
HS Varsity 145 Zach Boersen 11th Michigan
HS Varsity 145 William Bradley 10th Michigan
HS Varsity 145 Carson Crace 9th Michigan
HS Varsity 145 Allenson Denkins 10th Ohio
HS Varsity 145 Matthew Dewitz 12th Ohio State qualifier
HS Varsity 145 Kenyen Esterkamp 12th Ohio
HS Varsity 145 Logan Farnell 9th Indiana
HS Varsity 145 carlos garcia 8th California
HS Varsity 145 Garrett Hughes 11th Florida
HS Varsity 145 Colin Kinard 11th Georgia two time GA state qualifier
HS Varsity 145 BENJAMIN LEECE 9th Michigan
HS Varsity 145 Nathan Leko 12th Ohio
HS Varsity 145 Matthew Martinez II 10th Michigan MHSAA Regional qualifier nuway all-American AAU all-American
HS Varsity 145 Beverly Mayrant 12th Ohio
HS Varsity 145 Harlan McCandless 11th Florida
HS Varsity 145 Elias Medina 10th Illinois
HS Varsity 145 Payne Perkins 9th California
HS Varsity 145 Sam Pizzo 11th Michigan #2
HS Varsity 145 Eli Pollitt 10th Indiana
HS Varsity 145 Jared Portu 10th Florida
HS Varsity 145 Keith Quinnette 10th Indiana
HS Varsity 145 Ethan Rabidaeu 12th Michigan
HS Varsity 145 Rodney Richards 11th Michigan
HS Varsity 145 Gabriel Scales 12th Illinois 2x Fargo Qualifer Team IL 2nd Southeast Regional Championships
HS Varsity 145 Brandon SINGLETARY 12th Michigan
HS Varsity 145 Braden Stauffenberg 10th Illinois
HS Varsity 145 Brian Stewart 12th Ohio
HS Varsity 145 Landon Taylor 9th Florida
HS Varsity 145 Justin Varcally 11th Michigan
HS Varsity 145 randy wheeler 11th Michigan
HS Varsity 145 Tyler Williams 10th Indiana
HS Varsity 145 Gavin Wilmoth 10th Michigan
HS Varsity 152 Xavier Anderson 9th Michigan
HS Varsity 152 Trevor Badiu 10th Ohio
HS Varsity 152 Jaylon Berry 11th Michigan varsity
HS Varsity 152 Colin Campbell 9th Michigan Joe Jones
HS Varsity 152 Lucas Churulo 11th Illinois
HS Varsity 152 Remy Cotton 9th Michigan
HS Varsity 152 Mark Crossen 11th Michigan
HS Varsity 152 Braiden DeBoer 11th Michigan
HS Varsity 152 Brian Deenihan 11th Illinois
HS Varsity 152 Connor Dyke 12th Wisconsin
HS Varsity 152 Dez`monde Gartrell 10th Ohio
HS Varsity 152 Shane Gastaris 10th Michigan
HS Varsity 152 Ethan Goin 12th Michigan
HS Varsity 152 Will gorman 12th Michigan
HS Varsity 152 Cole Hansen 11th Wisconsin
HS Varsity 152 Grant Hansen 11th Illinois
HS Varsity 152 Kenny Jackson 12th Michigan
HS Varsity 152 Keegan Kinne 12th Michigan
HS Varsity 152 Maxwell Kirby 10th Ohio
HS Varsity 152 Gavin Lawrence 12th Michigan
HS Varsity 152 Ty Lehman 11th Kentucky 6th Kentucky state high school
HS Varsity 152 Nicholas Martinez 9th Michigan Mywa state 4th nuway all-American
HS Varsity 152 Brandon Moreno 11th Florida
HS Varsity 152 Grant Noland 9th Illinois
HS Varsity 152 Tehran Piza 11th Florida
HS Varsity 152 Samuel Prince 12th Michigan
HS Varsity 152 Seth Rhodes 10th Florida
HS Varsity 152 Jaylon Riggins 10th Michigan
HS Varsity 152 Jimmy Roti 11th Michigan
HS Varsity 152 Aaron Sandlofer 11th Florida
HS Varsity 152 Jacob Shaver 12th Indiana
HS Varsity 152 Ryan Silva 10th Illinois
HS Varsity 152 Frank Solorzano 9th Florida
HS Varsity 152 Alex Spangelr 12th Michigan
HS Varsity 152 Connor Twigg 10th Ohio
HS Varsity 152 joel zimmerman 11th Michigan
HS Varsity 160 Matt Beard 11th Ohio
HS Varsity 160 Gaven Bell 11th New York
HS Varsity 160 Invi Bella 11th Michigan
HS Varsity 160 Nicholas Bellaire 11th Michigan
HS Varsity 160 Corey Berget 10th Michigan
HS Varsity 160 Aaron BOTSCH 10th Wisconsin
HS Varsity 160 Nathan Bremer 10th Michigan
HS Varsity 160 Paulo Dragin 12th Ohio
HS Varsity 160 Adam Farrish 12th Florida
HS Varsity 160 Jeremiah Feddeler 11th Florida
HS Varsity 160 Jack Flinsbaugh 10th Indiana
HS Varsity 160 HAYDEN FOOTE 12th Michigan Very good but had injury last year and could not compete
HS Varsity 160 Jorge Garcia 10th Florida
HS Varsity 160 Aidan Gingell 12th Florida
HS Varsity 160 Adam Haselius 9th Michigan Myway Runner up 19-20
HS Varsity 160 Gunner Henry 8th Indiana
HS Varsity 160 Griffin Ison 10th Indiana
HS Varsity 160 Nic Kanakis 11th South Dakota
HS Varsity 160 Sean King 12th Illinois
HS Varsity 160 John Lalonde 10th Michigan
HS Varsity 160 michael leonard 11th Ohio
HS Varsity 160 Isiah Levitz 12th Indiana
HS Varsity 160 Colby Loftsgaard 10th Illinois
HS Varsity 160 Aaron McKinley 12th Indiana
HS Varsity 160 Sam Morrill 11th Indiana
HS Varsity 160 Gregory Mullinax 12th Michigan
HS Varsity 160 Bradley Peters 12th Illinois
HS Varsity 160 Julius Polk 10th Michigan
HS Varsity 160 Juan Quintero 11th Florida
HS Varsity 160 Mason Rimmer 12th Michigan
HS Varsity 160 Raul Soto 11th Florida
HS Varsity 160 William Vernier 12th Michigan
HS Varsity 171 Ali Ali 12th Michigan
HS Varsity 171 Nicholas Bates 12th Michigan
HS Varsity 171 Joseph Burgess 11th Florida
HS Varsity 171 Aaron Cepeda 12th Indiana
HS Varsity 171 Payton Damsch 12th Illinois
HS Varsity 171 Uzziah Delgado 12th Michigan
HS Varsity 171 Jesse Dubay 11th Michigan
HS Varsity 171 Logan Frantz College Michigan
HS Varsity 171 ronald garriques 10th Illinois
HS Varsity 171 Josh Greathouse 11th Michigan
HS Varsity 171 Derek Guenther 12th Michigan
HS Varsity 171 Brandon Hammer 10th Indiana
HS Varsity 171 Dorien Jackson 10th Michigan
HS Varsity 171 Jacob Kraker 12th Ohio
HS Varsity 171 Dylan Kuschel 11th Michigan
HS Varsity 171 Maxamus Kyser 11th Michigan State qualify 17
HS Varsity 171 josue lizama 10th Illinois
HS Varsity 171 Nathan Mansor 12th Ohio
HS Varsity 171 Steven McCoy 11th Michigan 2019 D2 state qualifier at 171 7th ranked 171
HS Varsity 171 Joshua Pasco 11th Michigan
HS Varsity 171 Tyler Pickett 10th Indiana
HS Varsity 171 Peter Sells 10th Indiana
HS Varsity 171 James Slocum 11th Ohio
HS Varsity 171 Collin Trevino 11th Michigan
HS Varsity 171 Jordan Van Rys 10th California
HS Varsity 171 Ethan Vargas 12th Florida
HS Varsity 171 Kael Wisler 10th Michigan
HS Varsity 171 MATTHEW ZELENKA 10th Michigan
HS Varsity 240 James Campbell 10th Michigan 2019 state champion at198lbs 2003-2004
HS Varsity 240 Royce Crissman 11th Illinois
HS Varsity 240 Laine Isaacson 12th Ohio
HS Varsity 240 Bronsen Jewell 12th Michigan
HS Varsity 240 Dillan Johnson 8th Illinois
HS Varsity 240 Jacob Kish 12th Michigan
HS Varsity 240 Tristan Middlebrook 11th Florida
HS Varsity 240 Cray Pennington 12th Michigan
HS Varsity 240 Remington Soper 9th Michigan
HS Varsity 240 Eathan Westfall 9th Michigan 2019 MUSAW Cadet Freestyle 1st 2019 WAAAM State 1st 2019 Myway State 1st
HS Varsity 240 Trey White 10th Indiana
HS Varsity 240 brandon yanna 12th Michigan
Middle School 75 Matthew Ausel 7th Michigan 5th myway state 8th nuway nationals
Middle School 75 Noah Avina 7th Illinois
Middle School 75 Brady Baker 7th Michigan 2019 State Champ Myway 65 Lbs
Middle School 75 Trenden Bashore 7th Michigan
Middle School 75 Karson Brown 6th Ohio 2019 Freestyle State & Central Regional Champion 2019 Ohio Grade School State 6th TOC 4t
Middle School 75 Lincoln Flayter 7th Wisconsin WI State champ u14 Folkstyle and Freestyle USAW all American
Middle School 75 Gavin Gruber 7th Ohio
Middle School 75 Cristian Haslem 7th Michigan 2019 MMWA State Champion 2019 MYWAY Runner up
Middle School 75 Zavian LaFountain 7th Ohio
Middle School 75 Mazzy Lambert 7th Michigan 2nd MYWAY STATE 2019 1ST MYWAY STATE 2018
Middle School 75 Cameron Meier 7th Indiana Nuway National Champion 6 time Hyway State Champion Flo Middle school National duals All-American
Middle School 75 Moses Mendoza 6th California tulsa Kickoff champ tulsa nationals 4th reno 2nd super 32 3rd
Middle School 75 Domenic Munaretto 7th Illinois 2018 & 2019 Tulsa Nationals Champion 2018 & 2019 Greco National Champion
Middle School 75 Talan Parsons 8th Michigan 5x state champ 2x grappler fall classic champ 3rd at Freakshow
Middle School 75 Anthony Sindelar 7th Ohio Multiple time ohio state placer
Middle School 75 Maxwell Wade 6th Illinois
Middle School 75 Nathan Walkowiak 7th Michigan 4th 2019 MYWAY; 2nd 2019 MMWA; 4th 2018 MYWAY; 2nd 2017 USAW National Greco
Middle School 80 John Alden 8th Nebraska
Middle School 80 Ethan Cantrell 8th Ohio 6th Grand River Rumble 7th Nationals
Middle School 80 Isaiah Cortez 7th California Reno Worlds Champ Ca Triple Crown
Middle School 80 Colyn Limbert 8th Ohio Ohio GS and JH State placer. 2X Grappler placer. TOC placer.
Middle School 80 Trevon Oehme 8th South Dakota
Middle School 80 Adaias Ortiz 5th Florida 7X State Champ / Preseason National Champ / Super 32 Champ
Middle School 80 Mason Rohr 7th Ohio 2019 OAC State Champion 3x OAC State Placer OHWay State Champion NUWay 2x National Champion
Middle School 80 Ian Rondeau 7th Illinois
Middle School 80 Jayden Yauck 7th Wisconsin
Middle School 85 Braylenn Aulbach 7th Michigan
Middle School 85 Brock Blankenhorn 8th Ohio
Middle School 85 Jackson Blum 7th Michigan
Middle School 85 Alex Buskirk 7th Michigan 3rd at myway state and 4th at nuway nationals
Middle School 85 Grantham Craig 8th Texas
Middle School 85 Kaiyon McKinney 7th Ohio GFC 2018 - 2nd place MS division 2018 - 2nd place - OH state tournament MS division
Middle School 85 Seth Mendoza 7th Illinois
Middle School 85 zander nielsen 7th South Dakota
Middle School 85 Anthony Orozco 7th Illinois
Middle School 85 ulises rosas 7th Illinois
Middle School 85 Carson Sundberg 8th California
Middle School 85 Keegan Sutfin 7th Michigan
Middle School 85 Logan Vandal 7th Ohio
Middle School 90 Luis Acevedo 8th Florida
Middle School 90 Luke Berktold 8th Illinois State Qualifier
Middle School 90 Vince Bouzakis 7th Florida Super 32 Champ
Middle School 90 Jay?veon Clinton 7th Ohio GFC 2018 middle school champion 2019 Ohio Junior high state champion
Middle School 90 Elijah Cortez 7th California Reno Worlds Champ Ca Triple Crown
Middle School 90 Dominic Crump 7th Wisconsin
Middle School 90 Cole Evans 7th Ohio
Middle School 90 Christian Fried 8th Ohio
Middle School 90 Preston Haines 8th Indiana
Middle School 90 Drew Hansen 8th Michigan
Middle School 90 Anderson Heap 8th Florida
Middle School 90 Caleb Lawrence 8th Florida 2 x national champ; 2 x State Champ; GFC 4th place 2017
Middle School 90 Braylon Long 7th Michigan 2019 Michigan State Placer
Middle School 90 Kaden Orr 8th Wyoming 3x State Champ All American
Middle School 90 Luke Reddy 8th Illinois
Middle School 90 Brandon Runhaar 8th Texas
Middle School 90 Logan Whidden 7th Michigan Good
Middle School 95 Turlough Bennett 7th Michigan
Middle School 95 Kade Brown 8th Ohio 2019 Ohio Jr High State 8th TOC 8th
Middle School 95 Jacob Chase 7th Michigan
Middle School 95 Giovanni Cursio 7th Ohio
Middle School 95 BENJAMIN DAVINO 8th Illinois 3x State Champ 6x State finalist and isn`t scared of thunder (anymore).
Middle School 95 Cole Dummer 7th Wisconsin
Middle School 95 Cole Forsberg 6th Florida
Middle School 95 Justin Gates 8th Michigan 2nd @grappler 1st @TOC 1st Summer Nationals 10-1 @VAC Gold pool team
Middle School 95 Daniel Gonzalez-Cancel 8th Michigan
Middle School 95 Dillon Graham 7th Indiana 2017 GFC 80lb Elementary Champ
Middle School 95 AJ Gray 8th Michigan MMWA State Champ 2019 total of 5 state championships placed at NUWAY Nationals 4 times All American Status
Middle School 95 Robert Guzynski 8th Michigan
Middle School 95 kade kluce 8th Michigan 2018 MI state champ multiple X national placer
Middle School 95 cole lausch 7th Michigan
Middle School 95 Gavin Nolan 7th Florida
Middle School 95 Adam Polk 8th Michigan
Middle School 95 Ricardo Saenz 7th Michigan
Middle School 95 Grayson Woodcock 7th Ohio won a few tournaments decent at wrestling.
Middle School 100 CARLOS CAMARA 8th Illinois
Middle School 100 Terry Langley jr 8th Ohio 3 time OAC state placer
Middle School 100 Matthew Luna 7th California Reno placer
Middle School 100 Braylen Parker 8th Michigan
Middle School 100 Coy Perry 8th Michigan 2019 MYWAY Runner Up 2019 Ohio TOC 5th 2019 Summer Nationals HS All American
Middle School 100 Ayson Rice 8th South Dakota 2x SDUSA State Champ 1st Kids Greco
Middle School 100 Jamarion Richards 7th Michigan
Middle School 100 Cody Rowles 8th Indiana
Middle School 100 Shaw Skinner 8th South Dakota MMWA State Qualifier 2019 MMWA Central Regional 1st place 2018 MWYA Northeast Regional 5th MMWA State Qualifier 2018 2016 MMWA State Finals 4th 2015 MYWA State Championships 7th
Middle School 100 Elvis Solis 8th Florida FL kids State Champ Dixie National Champ Liberty National placer USA Cliff Keen placer
Middle School 100 Gabriel Tellez 8th Florida
Middle School 100 landon thomas 8th Michigan 4x MYWAY State champion NUWAY Nationals Champion
Middle School 100 landon thomas 8th Michigan 4x Myway state champion nuway Champion
Middle School 100 Logan Trenary 7th Kansas Kansas State Champ Reno National Champ 8x RMN National Champ Greece International Freestyle Champ Rumble Freestyle Champ
Middle School 100 Michael Wilson 7th Michigan
Middle School 100 Daniel Zepeda 7th California top 100 ms flo ranking tulsa kickoff 2nd tulsa national 2nd reno worlds champ super 32 5th state champ
Middle School 105 Dylan Bennett 8th Indiana
Middle School 105 David Fielder 8th Michigan 2nd MYWAY States 3rd NUWAY Nationals 3-3 at The Team Rumble pinned kid that took 2nd place at individual Rumble
Middle School 105 gabriel hayes 8th Michigan
Middle School 105 Colin Kacena 8th Illinois
Middle School 105 Jonathan Krebs 8th Michigan
Middle School 105 Peyton LEE 7th Wisconsin FloNationals Champion USAW Folkstyle Nationals Finalist multiple x State Placer
Middle School 105 Zachary Lewis 8th Florida
Middle School 105 Moses Mirabal 8th California 6x California State Champion 3x Freakshow Champion 1x Reno Champion 3x Finalist 4x WOW All American including Finalist 2x TOC Middle Champion 5x World Challenge Champion OW Grand Rapid Duals 2018 Vac Duals Middle School Team Champion
Middle School 105 Blake Peasley 7th Michigan
Middle School 105 Tristan Preece 7th Florida
Middle School 105 William Stanley 7th Ohio 2018 Preseason Nationals Runner Up; 7th place OAC State; OAC Divisional State Champion; VAC Holiday Duals All American; Grand River Rumble Folkstyle Runner Up and All American
Middle School 105 Mason Stewart 8th Michigan Multi State Champ & AA
Middle School 105 Brogan Tucker 7th Ohio
Middle School 105 Zane Willobee 7th Michigan 3rd place Myway State place 2019 4th place Myway State place 2018
Middle School 105 Ty Wilson 8th Ohio 2019 Ohio JH State Runner Up 3rd place at TOC 3rd place at Grappler 2017
Middle School 110 Braedyn Baryo 8th Michigan
Middle School 110 Diego Chavez 8th Ohio
Middle School 110 Elias Corona 7th California
Middle School 110 Ethan Farnell 7th Indiana
Middle School 110 Gideon Gerber 7th California California state runner up 2019 freak show medalist rumble in Reno champion 2018
Middle School 110 Kole Katschor 8th Michigan
Middle School 110 Aidan King 8th Ohio
Middle School 110 Kaden King 8th Ohio Toc finalist viper pit champ nuway finalist Ohio state placer
Middle School 110 Bryce Kohler 8th Ohio
Middle School 110 Harrison Konder 8th Illinois Finalist @ 2018 grappler fall classic Ohio TOC placer
Middle School 110 Zachary Lopez 8th Ohio 2018 OAC Placer 2019 OAC Qualifer
Middle School 110 Milo Mancuso 7th Texas
Middle School 110 Sam Marvel 8th Florida
Middle School 110 Sullivan Ramos 7th Wisconsin
Middle School 110 Tyler Schofield 8th Michigan
Middle School 110 Kaleb Smith-baldwin 8th Michigan 2nd MYWAY States 6th NUWAY 2nd Monster Medals 1st Mid West Grand Challenge 1st MS Championship
Middle School 110 Ethan Suennen 7th Wisconsin
Middle School 120 Mikus Bishop 8th Michigan
Middle School 120 Jeremiah Brown 7th Michigan
Middle School 120 Elijah Craig 7th Indiana
Middle School 120 Matthew DeGrado 7th Indiana
Middle School 120 Logan Demarest 8th Michigan NUWAY National All-American TOC Placer.
Middle School 120 Brady Ison 8th Indiana
Middle School 120 Jericko Jackson 6th Indiana 6th at ISWA state 2019. GFC champ 2018. Matt Mayham 4th 2019.
Middle School 120 Dominick Kelley 8th Michigan
Middle School 120 Anthony Martinez 8th California
Middle School 120 Trey Myers 8th Michigan
Middle School 120 Eddie Neitenbach 8th Ohio 2X Ohio State Champ; placed 2nd past 2 years at Grappler; Powerade Champ; Young Guns Champ
Middle School 120 David Oyebode 8th Indiana
Middle School 120 Ryan Phillips 8th Florida
Middle School 120 Vincent Provo 8th Michigan
Middle School 120 Christian Sanchez 8th Florida
Middle School 120 Aidan Squier 8th Connecticut
Middle School 120 Claudio Torres 7th Illinois School Boy Freestyle All-American Greco State Champ
Middle School 120 Luke Tucholski 8th Ohio
Middle School 120 Richard Wade 8th Illinois
Middle School 130 Collin Carrigan 8th Illinois 2018 tulsa 5th 2x state placer schoolboy natls 4th
Middle School 130 Gavin Chapman 8th South Dakota 2019 SD State Champion Europe Greco Champion Addidas National Champion
Middle School 130 Bas Diaz 7th Florida 3rd place FL HS STATES 2019. 1st place SE Regionals Freestyle and Greco 2019. 2018 National Triple Crown winner.
Middle School 130 Jeremy Ginter 8th Ohio 3x state champ 5x finalist 7x placer. Philo/best of the midwest champ 4th a freakshow freestyle state finalist 3rd in Greco fargo qualifier drives his dad to tournaments this year..lol
Middle School 130 Noah Hall 8th Michigan
Middle School 130 Matt Hamad 8th Ohio
Middle School 130 Wesley Harper 8th Indiana
Middle School 130 Zachary Jarels 8th Michigan state champ 2019 3rd nationals lansing 2019 ranked #1 on grappler
Middle School 130 Devin Mckinney 7th Michigan
Middle School 130 Charlie Millard 8th Wisconsin
Middle School 130 Jaydon Robinson 8th Illinois
Middle School 130 Antonio Torres 7th Ohio OAC State Runner up and OAC State Placer 5th
Middle School 130 Benicio Torres 8th Ohio OAC State Runner Up & OAC State placer 8th
Middle School 145 Gunner Cramblett 8th Ohio Oac Div state champ
Middle School 145 carlos garcia 8th California
Middle School 145 Breylin Goebel 8th Wisconsin WWF Folkstyke State 4th place(2019) TOA 2019 Dominate in the Dells 1st Buffalo Nationals 2019 2nd place Badgerland Nationals 2019 5th place Hawkeye Nationals 2018 6th place
Middle School 145 Kasen Johnson 8th Michigan
Middle School 145 Brodie Johnson 7th California
Middle School 145 Brady Lehnherr 8th Wisconsin
Middle School 145 Aeoden Sinclair 8th Wisconsin 3xWI Folkstyle State Champion 2019 Tulsa Flo Finalist 2018 Journeyman Fall Classic Placer Super 32 Runner Up
Middle School 145 Seth Sivak 8th Michigan
Middle School 170 Gavin Annen 8th Ohio 2018 OYWA State Champ 2018 OAC runner up 3 time state qualifier youth and junior high
Middle School 170 Noah Blair 8th South Dakota
Middle School 170 Gunner Henry 8th Indiana
Middle School 170 Connor E. Thomas 8th Wisconsin State placer Nationals placer
Middle School 170 Ronan Tracy 7th Florida
Middle School 170 Brock Trevino 8th Michigan
Elementary 50 Giovanni Aranda 3rd Ohio
Elementary 50 Julian Godina 4th Illinois
Elementary 50 Logan Montero 2nd Florida
Elementary 50 Grady Moos 4th Ohio USAW Freestyle and Greco National Runner Up OAC State Runner Up
Elementary 50 Viktor Pennix Pre-K Illinois
Elementary 50 Aaron Sobota 1st Michigan
Elementary 55 Jace Barnes 1st Michigan
Elementary 55 Jaxson Boucher 2nd Michigan
Elementary 55 Jaclyn Bouzakis 5th Pennsylvania Tulsa Champ / USA Champ
Elementary 55 Lucas Guerin 2nd Michigan
Elementary 55 Spenser McCammon 3rd Indiana 9x IN flk state champ. Tulsa champ2018 Tulsa 2nd 2019
Elementary 55 Edward Moore 3rd Michigan
Elementary 55 Carter Noonan 3rd Illinois 2019 Illinois bantam state champ/ 2019 Grand River Rumble freestyle runner up
Elementary 55 Hogan Rice 3rd Illinois IL STATE RUNNER UP/ NATIONAL PLACER
Elementary 55 Isaiah Ruffin 3rd Michigan myway States 6th place.
Elementary 55 Jace Schut 3rd Michigan
Elementary 55 Edward (EJ) Smith 5th Michigan
Elementary 55 Zackary Tucker 2nd Indiana
Elementary 60 Tatianna Castillo 4th Michigan
Elementary 60 Chase Franklin 5th Iowa
Elementary 60 Chase Franklin 5th Iowa
Elementary 60 DeAndre Jamison 5th Michigan
Elementary 60 Leland Moffat 4th Michigan
Elementary 60 Caleb `Showtime` Noble 6th Wisconsin 2019 Tulsa National champ/ 2019 USA Wrestling Triple Crown Winner
Elementary 60 Aedyn Pasco 5th Michigan
Elementary 60 Cohen Reer 3rd Ohio State Champ/Super 32 Champ/Trinity Award Winner
Elementary 60 Hunter Sutfin 4th Michigan
Elementary 60 Nicholas Wade 4th Michigan
Elementary 60 Adonis Washington 3rd Illinois
Elementary 60 Jameson Wood 5th Michigan
Elementary 60 Jordan Zambon 5th Michigan
Elementary 65 Karson Bachelder 5th Indiana 3rd place ISWA folkstyle state finals
Elementary 65 Braiden Bartlett 5th Texas 4th place 2019 Texas State Championship (Folkstyle). 2nd place 2019 Texas State Championship (Freestyle)
Elementary 65 Carson Blum 4th Michigan
Elementary 65 William Du Chemin 6th Wisconsin 3x Wisconsin State Champion several national all americans
Elementary 65 nicholas garcia 6th Illinois 2018 Grappler Fall Classic Finalist IL State Champion USA Freestyle runner up
Elementary 65 Mason Haines 6th Michigan 3rd past three years in myway states 3rd at nuway nationals this year
Elementary 65 Braeden Hamill 5th Wisconsin 2019 Northern Plains Nationals Regional- Freestyle Champ 2019 Northern Plains National Regional-Greco 5th place 2019 WFF Greco Roman State Champ 2019 WWF Freestyle State 3rd place 2019 Sweden/Prague World team member Sawdust City Slam National Event Runner up 2018 USAW Kids Freestyle National All-American 5th place 2018 USAW Kids Greco Nationals All-American 6th place 2018 Northern Plains National Regional Greco 6th place Fall Elite Nationals 5th place
Elementary 65 Mason King 4th Ohio 2019 ohioway state runner up 2017 grappler classic runner up 2018 grappler classic 4th
Elementary 65 Zachary Leto 4th Florida
Elementary 65 Urijah Lopez 4th Ohio
Elementary 65 Rocco Ruiz 3rd Florida
Elementary 65 Ethan Smith 6th Michigan
Elementary 65 Morgan Turner 6th Illinois Greco/free national champ grand river national champion state champion runner up 3 grappler fall 2018
Elementary 70 Ethan Alvarez 3rd Indiana 8u bantam:7th @ ISWA Folkstyle State 8th@ USAW Follkstyle Nationals 2nd@ISWA Freestyle State 7th@usaw Freestyle Nationals 2nd @iswa greco stae and 6th@usaw Gereco nationals
Elementary 70 Mason Bauer 5th Ohio 2nd ohio grade school state
Elementary 70 Colton Bell 5th Florida
Elementary 70 Haiden Bennett 3rd Michigan
Elementary 70 Landen Bogard 5th Wisconsin Greco State champ 3x state placer National Runner Up 4x National placer All-American
Elementary 70 bell colton 5th Florida
Elementary 70 Logan Feeler 6th Indiana
Elementary 70 Antonio Flores 5th Wisconsin
Elementary 70 Xavier Flores 4th Indiana
Elementary 70 Bryce Holt 6th Michigan Grand River Rumble Duals All-American NUWAY Summer Nationals All-American
Elementary 70 Mason Katschor 5th Michigan
Elementary 70 Carter Kendrick 5th South Dakota South Dakota state champ South Dakota triple crown winner x 2
Elementary 70 Levi Kuenzli 5th Wisconsin
Elementary 70 Blake mikkelson 5th Wisconsin
Elementary 70 Elijah Ogle 6th Ohio
Elementary 70 Franklin Pennix 3rd Illinois
Elementary 70 Lincoln Rohr 6th Ohio 2018 OAC State Champion 2x OAC State Placer 2x OHWay State Champion 2x NUWAY National Champion
Elementary 70 Baden Root 6th Ohio
Elementary 70 Aiden Sandlofer 4th Florida
Elementary 70 Jovani Solis 5th Florida Multi X FL kids State Champ 2 X Dixie National Champ USA Cliff Keen All-American Liberty National 2nd USA Freestyle and Greco all-American
Elementary 70 Nicholas Sorrow 6th Michigan
Elementary 70 Hunter Taff 4th Wisconsin 2019 4th place WI State Greco
Elementary 70 Connor Vandal 6th Ohio
Elementary 70 Kellen Weckesser 5th Michigan
Elementary 70 Kellen Weckesser 5th Michigan
Elementary 75 blake bartos 6th Ohio 2018 Grappler champion 3x Ohio State Placer
Elementary 75 Karson Brown 6th Ohio 2019 Freestyle State & Central Regional Champion 2019 Ohio Grade School State 6th TOC 4th
Elementary 75 Justice Harding 5th Florida 2019 3rd FL AAU States
Elementary 75 Dawson Mack 5th Illinois 2019 IL state finalist 2018 American crown nationals finalist 2018 west coast nationals champ 2018 winter nationals placer
Elementary 75 Aidan McClure 4th Illinois 8U IL State Champ 2019 Indy National Champ 2019 2nd place IL State Freestyle 3rd place IL Greco State
Elementary 75 Andrew Moro 3rd Ohio 4x state champ 20 National Champ Titles
Elementary 75 Chazz Robinson 6th Illinois
Elementary 75 Carter Stuckey 6th Ohio State placer
Elementary 80 Brayden Crooks 6th Ohio OAC State Qualifier
Elementary 80 Blaine DeMarco 6th Ohio
Elementary 80 Jaxon Foote 6th Michigan
Elementary 80 Brayden Gerardi 4th Michigan
Elementary 80 Brayden Gerardi 4th Michigan
Elementary 80 Tyler Gray 5th Florida USA All-American Freestyle State Champion
Elementary 80 Jaxon Griffin 5th Michigan
Elementary 80 Landen Haines 6th Indiana
Elementary 80 Justus Heeg 4th Illinois 2X Tulsa Nationals Placer 2019 Grand River Rumble Freestyle Champ Grand River Rumble folk-style 3rd 2X Illinois Bantam Champ
Elementary 80 Guillermo Jaramillo 6th Florida 4 X State champion all american in folkstyle freestyle and greco usa wrestling and nuway nationals national runner up in southern throne nuway national tournament this year and summer nationals nuway took 6th place in freestyle all American and aau national runner up in dixie nationals and all american in dixie nationals and all american in gfc last year took 5th place last year
Elementary 80 Guardian Miller 6th Ohio
Elementary 80 MEYER MURRAY 5th Michigan 2019 MYWA ALLSTATE #3; 2018 MYWA ALLSTATE #2; 2018 USA GRECO NATIONAL #2; 2018 USA CENTRAL REGIONAL GRECO AND FREESTYLE CHAMPION; 2018 MUSA GRECO STATE CHAMP; 2018 MICHIGAN GRAPPLER #4; 4X NATIONAL ALL AMERICAN;
Elementary 80 Adaias Ortiz 5th Florida 2018 3rd grappler
Elementary 80 Vaughn Tarbet 6th Michigan 4x state place multiple all American returning GFC placer
Elementary 80 Charlie Trujillo 6th Texas
Elementary 80 Adonis Washington 3rd Illinois
Elementary 85 James Kosza 6th Florida AAU State runner-up
Elementary 85 Silas LaLonde 4th Michigan
Elementary 85 James Moore 6th Michigan
Elementary 85 Jayden O?Farrill 4th Florida Florida state champ 3rd 2018 Michigan grappler 3rd Dixie nationals
Elementary 85 Kawayran Vazquez 6th Florida FAWA State Champ.... Tennessee Nationals Champ. 2nd place Dixie Nationals
Elementary 85 Van Wirtz 5th Michigan
Elementary 90 Travis Grace 6th California 2x Ca State Champ 2x Freak Show Champ Reno Worlds Champ 4x Rumble in Reno Champion Vac duals All-American 2x World Challenge Champion WOW World All Star team 8-time WOW all-american Beast of the West Champion
Elementary 90 Ian Hawkins 6th Illinois
Elementary 90 Sloan Johannsen 8th South Dakota State champion FK FS GR 4x Nat. FK champ. 4x FK AA
Elementary 90 Rocco Redmon 6th Michigan
Elementary 90 Parker Reynolds 6th Indiana 2X USAW Natl Champ Tulsa Champ Reno Champ Trinity Winner Supper 32 Runner Up 6x IN folkstyle Champ
Elementary 95 Mason Basile 6th Florida I-64 National Champ
Elementary 95 Reed Cotton 5th Michigan
Elementary 95 Kyler Crooks 4th Ohio 8thPlace 2019 Grand River Rumble 7th Place 2018 OAC State 2x OAC State Qualifier
Elementary 95 Dustin Kohn 6th Florida Winter National Champ State Champ
Elementary 95 David Ogunsanya 6th Illinois 2019 Reno Worlds Champion 3rd Tulsa Nationals 2018 Tulsa Kick Off Champion
Elementary 95 Evan Stanley 6th Indiana Indiana State Champ USAW National Finalist . USA Winter Nationals Champ
Elementary 105 Harley Craft 6th Michigan
Elementary 105 Luke Evensen-Hein 6th Ohio
Elementary 105 Easton Kammerud 4th Wisconsin Preseason Nationals 6th Hawkeye Nationals 6th Buffalo Nationals 6th Wisconsin state 1st post season Nationals 4th
Elementary 105 Ei Leonard 6th Wisconsin
Elementary 105 Jimmy Mastny 6th Illinois 2019 Folkstyle Nationals Champion; 2019 TOC Champion; 2019 Northern Plains Freestyle Champion; Undefeated at Grand River Rumble Duals
Elementary 105 Louis Smith 6th Michigan
Elementary 105 Gage Stull 6th Ohio 2019 Ohio OAC State Qualifier
Elementary 105 Ayden Tatum 6th Michigan
Elementary 105 Thomas Verrette 6th Illinois
Elementary 105 Isaac Westfall 5th Michigan 2019 USAW Kids Freestyle Nationals 2nd 2019 USAW Kids Greco Nationals 1st MUSAW State Greco 1st MUSAW State Freestyle 1st Myway State 2nd
Elementary 125 Erik Brockman 6th Wisconsin 2019 USAW Folkstyle Nationals 3rd 2019 USAW Future Olympian Ranking 12U #32 2019 Adidas Nationals 4th 2018 Adidas Nationals 2nd 2017 RMN Monster Match Nationals 3rd 2017 USAW Winter Nationals 4th
Elementary 125 Logan Foster 6th Michigan
Elementary 190 Kane Dodd 6th Michigan 2018 MYWAY State qualifier
Elementary 190 Cole Dunlavy 5th South Dakota 2X SDUSAW Triple Crown Champion
Elementary 190 maddie hayden 6th Michigan 2019 MI State and National Champion open and girls USA USMC 1st place
Elementary 190 James Ingle 5th Ohio 2x OH State Finalist 6x State Placer 3x Ohio National Team Member
Elementary 190 Logan Tollison 6th Michigan
Girls (7th-12th Grade) 90 Gabriella gomez 7th Illinois
Girls (7th-12th Grade) 90 Sasha Reynolds 7th Ohio
Girls (7th-12th Grade) 102 Eva Diaz 10th Florida 4th place Fargo 2019.
Girls (7th-12th Grade) 102 Tiana Marcillo 11th Florida
Girls (7th-12th Grade) 108 Kennedy Cloutier 8th Michigan
Girls (7th-12th Grade) 108 Natalie Gonzalez 11th Illinois
Girls (7th-12th Grade) 108 Hope Parrotte 12th Illinois
Girls (7th-12th Grade) 114 Hannah Arledge teran 10th Michigan N/a
Girls (7th-12th Grade) 120 Mariah Bradley 11th Michigan 1st Midwest Grand Challenge; 3rd Myway state championship; 5th Michigan HS Girls Champions; 1st Migway States; 1st war of the roses winter classic
Girls (7th-12th Grade) 120 Natalie Lutz 9th Michigan HS Girl State Placer 119 2019-20
Girls (7th-12th Grade) 126 Madison Diaz 11th Florida All-american FL girls National team starter
Girls (7th-12th Grade) 126 sharon leon 11th Illinois
Girls (7th-12th Grade) 132 Kendall Bostelman 11th Ohio 8th at world team trials 11 time AA ranked 12th in the nation
Girls (7th-12th Grade) 132 Ellyana Kuzma 12th Michigan
Girls (7th-12th Grade) 139 Ryen Allen 8th Michigan Won NUWAY Nationals in Jersey
Girls (7th-12th Grade) 139 Chloe Ogden 10th Florida
Girls (7th-12th Grade) 139 Phoenix waters 11th Michigan
Girls (7th-12th Grade) 146 Nicole Lorenz 12th Michigan 6th Place at HS Girls State Finals
Girls (7th-12th Grade) 155 Jason Foster 12th Texas
Girls (7th-12th Grade) 155 Sabrina Nauss 8th Michigan
Girls (7th-12th Grade) HWT Katelyn lewis 10th Wisconsin 2019 WI state champ freestyle and folkstyle