skip navigation

District Scratches and Weight Changes

By MI Grappler , 02/12/22, 11:00AM EST

Share

Division 1

103
#14 Malachi Bernier (Fraser) - Did not enter
#16 Chase Utley (Hartland) - Did not enter

112
#4 Quaylon Newton (Brighton) - Did not enter
#7 Dominic Perez (Davison) - Did not enter
#10 Jackson Johnson (Brighton) - Entered at 119

119
#1 Caden Horwath (Davison) - Entered at 125
#4 Orion Wilson (Macomb Dakota) - Entered at 112
#8 Kyle Jelinek (Davison) - Entered at 125
#13 Ethan Miller (Utica Ford) - Did not enter

125
#1 Justin Gates (Davison) - Entered at 119
#2 Anthony Walker (Detroit CC) - Entered at 130
#9 Owen Miller (Grand Blanc) - Entered at 135
#10 Easton Hardesty (Brighton) - Entered at 130
#12 Kaleb Smith-Baldwin (Okemos) - Entered at 119

130
#7 Auggie Anderson (Clarkston) - Entered at 125
#8 Ethan Kinch (Hartland) - Did not enter
#14 Luke Johnson (Oxford) - Entered at 135

135
#10 Tyler Garrett (Livonia Franklin) - Entered at 140

140
#5 Antonio Nauss (Brighton) - Did not enter
#11 Drake Blazevski (Howell) - Entered at 145

145
#7 Austen Alkazir (Macomb Dakota) - Entered at 140
#15 Aydin Wagner (L'Anse Creuse) - Did not enter

152
#3 Owen Payne (Davison) - Entered at 145
#9 Josh McMillan (Romeo) - Did not enter
#11 Ashton Light (Lapeer) - Entered at 145
#15 Tyler Pressel (Romeo) - Entered at 160

160
#6 TJ Bunn (Detroit CC) - Entered at 152
#10 Sal Vackaro (Oxford) - Entered at 152
#12 Teshawn Johnson (Waterford Mott) - Did not enter
#15 Drew Hutcheson (Brighton) - Did not enter
#16 Logan Arche (Utica Eisenhower) - Entered at 171

171
#3 Brayden Mirjavadi (Romeo) - Entered at 160
#6 Jack Smith (Oxford) - Entered at 160
#7 Brock Trevino (Clarkston) - Entered at 189

189
#1 Manny Rojas (Detroit CC) - Entered at 171
#8 Matthew Bollman (Lapeer) - Entered at 215

215
#10 Joe Sayers (Livonia Franklin) - Entered at 189
#12 Sean Field (Detroit CC) - Did not enter

285
#8 Andrew Ross (Detroit CC) - Did not enter
#12 Isaiah Clark (Wyoming) - Did not enter

Division 2

103
#2 Cody Richards (Monroe Jefferson) - Did not enter

112
#7 Trenden Bashore (DeWitt) - Entered at 119

119
#2 Tayden Miller (Mason) - Entered at 125
#6 RJ Thome (Fremont) - Entered at 125

125
#16 John Allen (Monroe Jefferson) - Did not enter

130
#10 Cole Riedel (St. Johns) - Entered at 135
#12 Kaden Malotke (Reeths Puffer) - Entered at 135

135
#7 Jayden Schwartz (Charlotte) - Did not enter
#13 Thaddeus Swanigan (South Lyon East) - Entered at 140

140
#13 Sean Kinane (Orchard Lake St. Mary) - Did not enter
#14 Aidan Weiler (Whitehall) - Did not enter

145
#5 Tacho Gonzales (Lowell) - Entered at 152
#15 Ben Blyveis (Gaylord) - Entered at 152

152
#8 Robby Slaughter (Hastings) - Entered at 160
#15 Naythan Dobson (Greenville) - Entered at 160

160
#7 AJ Martel (Mason) - Did not enter
#15 Garett Forgash (Bay City John Glenn) - Entered at 171
#16 Gabe Gair (Sparta) - Entered at 171

171
#9 Nick Martinez (Battle Creek Harper Creek) - Entered at 160

189
#7 Teveion Ethchan (Pontiac) - Entered at 215
#10 Hunter Winchell (Bay City John Glenn) - Entered at 215

215
#8 Wyatt Gocha (Linden) - Did not enter
#10 Gavin Leigh (Ortonville Brandon) - Entered at 285
#11 Tim Allen (Coopersville) - Did not enter

Division 3

112
#9 Cameron Bacchus (Durand) - Entered at 119

119
#2 Cameron Chinavare (Dundee) - Entered at 125
#10 Jordan Simpson (Dowagiac) - Entered at 112

125
#1 Kaden Chinavare (Dundee) - Entered at 130
#8 Buddy Leonard (Alma) - Entered at 130
#11 Chase Packard (Clinton) - Entered at 130
#16 Michael Brazeau (Gladstone) - Entered at 119

130
#2 Aidan Bernard (Montrose) - Entered at 135
#3 Coy Perry (Clinton) - Entered at 135
#4 Caeleb Ishmael (Coloma) - Entered at 135
#6 Gianni Tripp (Alma) - Entered at 135
#7 Lee Braun (Grand Rapids CC) - Entered at 135
#8 Nik Shadley (Clinton) - Did not enter
#10 Greg Dion (Williamston) - Entered at 135
#11 Drew Miller (Portland) - Entered at 135
#14 Ty Fielder (Durand) - Entered at 135

135
#3 Trent Trierweiler (Portland) - Entered at 140
#8 Logan Klinge (Hopkins) - Did not enter
#12 Blake Greenman (Montrose) - Entered at 140
#15 Bret Holmes (Millington) - Entered at 140

140
#4 Dylan McLean (Parchment) - Entered at 145
#11 Ethan Younts (Clinton) - Entered at 145
#13 Matthew Starks (Swan Valley) - Entered at 135
#14 Chance Alvesteffer (Hart) - Did not enter

145
#8 Cole Fournier (Freeland) - Did not enter
#9 Darrin Alward (Durand) - Entered at 152
#11 Jared Bloom (Williamston) - Did not enter
#16 Anthony Stallhood (Tri County) - Did not enter

152
#10 Thomas Sturdevant (Columbia Central) - Entered at 145
#12 Angelo Barbour (Adrian Madison) - Did not enter

160
#5 Cole O'Boyle (Alma) - Entered at 171
#12 Tyler Brooks (Pinconning) - Entered at 171
#16 Steven Romero (Williamston) - Entered at 152

171
#5 Dashiandre Harris-Moore (Benton Harbor) - Did not enter
#11 Gavin Vaughn (Lakewood) - Did not enter

189
#4 Leo Guadarrama (Hart) - Entered at 215
#7 Branson Goodman (Portland) - Entered at 215
#8 Nathaniel Graham (Lakewood) - Entered at 171
#9 Alex Smith (Kingsley) - Entered at 215

215
#6 Kory Bell (Alma) - Did not enter
#8 Kaiden Hubbell (Dundee) - Did not enter
#14 Hunter Potier (Gladstone) - Did not enter

285
#8 Brandon Felts (Clinton) - Did not enter
#12 Julius Brown (Blissfield) - Did not enter
#15 Kameron Prather (Romulus) - Did not enter

Division 4

112
#11 Julien Kimling (Hudson) - Did not enter

119
#9 Andrew Appelman (Maple Valley) - Did not enter

125
#3 Cole Marry (Hudson) - Entered at 119
#9 Caleb Sharp (New Lothrop) - Did not enter
#10 Drake Heath (Niles Brandywine) - Did not enter
#15 Matt Rankin (Grass Lake) - Did not enter

130
#5 Mason Schmitt (Manchester) - Entered at 135
#9 Evin Yoemans (Leslie) - Entered at 135
#10 Alex Baker (Dansville) - Entered at 135

135
#8 Jaeger Wilson (Ishpeming) - Entered at 130

140
#9 Martine Wiggins (St. Louis) - Entered at 145

145
#1 Cole Stone (Carson City) - Did not enter
#7 Gage Vasold (Breckenridge) - Did not enter
#15 Samuel Vyner (Whittemore Prescott) - Entered at 152

152
#2 Aden Barrett (Hudson) - Entered at 145
#10 Aricin Smith (Bronson) - Did not enter

160
#10 Calix Campbell (Hudson) - Entered at 152
#14 Logan Ryan (Hudson) - Entered at 171

171
#11 Brady Gross (New Lothrop) - Did not enter
#13 Jace Garcia (Whitmore Lake) - Did not enter

189
#4 Logan Sallows (Hudson) - Entered at 215
#14 Alex Kurth (Whitmore Lake) - Entered at 215
#16 CJ Copeland (Lakeview) - Entered at 171

215
#6 Cooper Symons (New Lothrop) - Entered at 189
#9 Cameron Helmboldt (Pine River) - Did not enter
#16 Cristian Alcarez (Bangor) - Did not enter

285
#6 Mason Vancamp (Ithaca) - Did not enter
#8 Stephos Georgiou (Bloomingdale) - Did not enter
#10 Braydon Ross (Decatur) - Did not enter
#11 Ethan Harris (Hudson) - Did not enter