skip navigation
Grappler Gold

Division 1 Week 3 Rankings

By Steve Widzinski, 12/23/13, 5:45PM EST

Share

Grappler

12/23/13

103
1 Ben Freeman (Walled Lake Central), Fr.
2 Alex Hrisopoulos (Oxford), So.
3 Nolan Smith (Portage Northern), So.
4 Kaleb Marion (Walled Lake Central), So.
5 Jack Medley (Anchor Bay), Fr.
6 Sal Caruso (Macomb Dakota), Sr.
7 Jonathan Hollingshed (Midland Dow), Sr.
8 Carl Antrassian (Monroe), So.
9 John Siemasz (Westland John Glenn), Fr.
10 Hayden Culver (Hartland), Fr.


112
1 Benny Gomez (Holt), Jr.
2 Max Johnson (Davison), So.
3 Noah Gonser (Grand Blanc), Jr.
4 Jared Bennett (Rockford), Jr.
5 Reece Hughes (Hartland), Fr.
6 Donte Rivera-Garcia (Southgate Anderson), Fr.
7 Michael Volyanyuk (FH Harrison), Jr.
8 Brandon Harris (Plymouth), Jr.
9 Tyler Rogaliner (Temperance Bedford), Jr.
10 Deven Perez (Davison), So.


119
1 Camden Bertucci (Grand Haven), Jr.
2 Romeo Riley (Kalamazoo Central), Jr.
3 Jay Jay Brickley (Grand Ledge), Sr.
4 Mohamad Youssef (Plymouth), Sr.
5 Stephen Jendritz (Rockford), Sr.
6 Nathanial Flemming (Grand Blanc), Jr.
7 Daniel Shear (Walled Lake Central), Jr.
8 Jacob Madrigal (Davison), Sr.
9 Chase Spanos (Westland John Glenn), Jr.
10 Josh Perez (Livonia Churchill), Sr.


125
1 Lincoln Olson (Davison), Jr.
2 Martin Rodriguez (Holt), Sr.
3 Kyle Noonan (Stoney Creek), Sr.
4 Garrett Strube (Warren Mott), Sr.
5 Sage Castillo (Hartland), So.
6 Austin Tomko (Grand Rapids FHC), Jr.
7 Tyler Dukart (Rochester), Sr.
8 Cameron Wilkie (Clarkston), Sr.
9 Kevin Huynh (Westland John Glenn), Sr.
10 Nathan Atienza (Livonia Franklin), Fr.


130
1 Ben Griffin (Canton), Sr.
2 Ben Calandrino (Howell), Sr.
3 Kyle Abdellatif (Ypsilanti), Sr.
4 Ross Bahro (West Bloomfield), Sr.
5 Derek Humphrey (Davison), Sr.
6 Evan Toth (Detroit CC), Sr.
7 Dylan Steward (Grand Ledge), So.
8 Nate Hughes (Hartland), Sr.
9 Mino Trevino (Holt), Jr.
10 Brandon Conrad (Waterford Kettering), Sr.


135
1 Matt Miller (Davison), Sr.
2 Collin Tomkins (Grandville), Sr.
3 Thomas Keyes (Troy Athens), Sr.
4 Jordan Markey (Ypsilanti Lincoln), Sr.
5 Adam Pawlowski (Muskegon Mona Shores), Sr.
6 Eddie Schlickenmeyer (Oxford), Sr.
7 John Leark (Grand Rapids FHC), Sr.
8 Kolin Leyrer (Holt), Fr.
9 Matt Gudenau (West Bloomfield), Jr.
10 Jake Helminski (Temperance Bedford), Sr.


140
1 Tevin Machart (Utica Ford), Sr.
2 Justin Oliver (Davison), Sr.
3 Myles Amine (Detroit CC), Jr.
4 Jacob Heaps (Portage Northern), Sr.
5 Logan Parks (Southgate Anderson), Jr.
6 Jacob Gorial (Hartland), Jr.
7 Jon Conn (Plymouth), Sr.
8 Tabu Gannt (Sterling Heights Stevenson), Sr.
9 Robert Freter (Ann Arbor Pioneer), Sr.
10 Logan Dicarlo (Monroe), Jr.


145
1 Malik Amine (Detroit CC), Sr.
2 Milik Dawkins (Flint CA), Jr.
3 Dom Russ (Davison), Sr.
4 Quentin Santiago (Wyandotte Roosevelt), Sr.
5 Dareus Boddie (Saginaw Heritage), Sr.
6 Christian Lauderback (Walled Lake Northern), Sr.
7 Kyle Granger (Holt), Sr.
8 Jacob Lohr (Temperance Bedford), Sr.
9 Matt Mills (Grand Rapids FHC), So.
10 Brandon Zych (Rockford), Sr.


152
1 Nick Bennett (Detroit CC), Sr.
2 Alec Pantaleo (Canton), Sr.
3 Davon Jackson (Bay City Central), Sr.
4 Dom Latora (Portage Central), Sr.
5 Thomas Garty (Davison), Sr.
6 Brenan McRill (Davison), Fr.
7 Alex Bozinovski (Macomb Dakota), Sr.
8 Tyler Grimsley (Anchor Bay), Jr.
9 Taylor McPhail (Muskegon Mona Shores), Sr.
10 Jack Addy (Rochester Adams), Sr.


160
1 Dakota Juarez (Grand Haven), Sr.
2 Jordan Atienza (Livonia Franklin), Sr.
3 Jake Johnson (Macomb Dakota), Sr.
4 Andrew Price (Rochester Hills Stoney Creek), Jr.
5 Wes Maskill (Oxford), Sr.
6 PJ Kern (Walled Lake Northern), Sr.
7 Tyler Morland (Detroit CC), Fr.
8 Logan Vish (Hartland), So.
9 Marco Reyes (Holt), Sr.
10 Aaron Wells (Utica Ford), Sr.


171
1 Drew Garcia (Detroit CC), Sr.
2 Shon Powell (Brother Rice), Sr.
3 Devan Richter (L'Anse Creuse), Sr.
4 Shane Shadaia (Rochester), Sr.
5 Nick Brish (Brighton), Jr.
6 Jacob Harvey (BC Lakeview), Sr.
7 Zane Gorby (Caledonia), So.
8 Josh Burnham (Macomb Dakota), Sr.
9 TJ Lubbers (Hudsonville), Sr.
10 Ben Beallas (Temperance Bedford), Sr.


189
1 Jordan Cooks (Davison), Sr.
2 Logan Marcicki (Detroit CC), Sr.
3 Derek Hillman (Brownstown Woodhaven), Sr.
4 Shwan Shadaia (Rochester), Sr.
5 Nick Giese (Detroit CC), Jr.
6 Alex Sovel (Walled Lake Central), Jr.
7 Bart Bloomberg (Portage Northern), Sr.
8 Andrew Fotis (Grand Rapids FHC), Sr.
9 Jake Economou (Hartland), Jr.
10 Chris Pauly (Southgate Anderson), Sr.


215
1 Jordon Brandon (Westland John Glenn), Sr.
2 Matt Okaiye (Waterford Kettering), Sr.
3 Jimmy Russell (Detroit CC), Sr.
4 Ben Line (Oxford), Sr.
5 Josiah Thomas (Brother Rice), Sr.
6 Antonio Balabani (Macomb Dakota), Jr.
7 Anthony Whyte (Saginaw Heritage), Sr.
8 Eric Rogers (Warren De La Salle), So.
9 LaVonte Perdue (Warren Mott), Sr.
10 Jerron Thomas (Flint CA), Sr.


285
1 Parker Tillman (Grand Rapids FHC), Sr.
2 Brian Darios (East Lansing), Jr.
3 Adam Ortman (Temperance Bedford), Sr.
4 Zach Wood (Oxford), Sr.
5 Josh Charneski (Hartland), Sr.
6 Brandon Houle (Rockford), Sr.
7 Chase VanHoef (Grand Haven), Jr.
8 Cameron Daniels (Rochester), Sr.
9 Aaron Mauldin (Wayne Memorial), Sr.
10 Ramon Correa (Holland West Ottawa), Jr.

Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

michgrappler Michigan Grappler michgrappler