skip navigation
Grappler Gold

Division 2 Week 3 Rankings

By Steve Widzinski, 12/23/13, 6:00PM EST

Share


Grappler

12/23/13

103
1 Joe Garcia (Adrian), Sr.
2 Ricky Azelton (Tecumseh), Sr.
3 Michael Higley (Edwardsburg), So.
4 Shukarani Nybenda (Lansing Eastern), Sr.
5 Dominic Lajoie (Gaylord), Fr.
6 Trevor Giallombardo (Petoskey), So.
7 Emilio Sanchez (St. Johns), Fr.
8 Austin Krantz (Byron Center), Sr.
9 David Knapp (Dearborn Hts Annapolis), So.
10 Brendon Ladd (Ortonville Brandon), So.


112
1 Lucas Hall (Lowell), So.
2 Ian Parker (St. Johns), So.
3 Brandon Meek (Niles), Jr.
4 Drew Marten (Tecumseh), Fr.
5 Bryan LaVearn (Ortonville Brandon), So.
6 Aaron Parr-Bessemer (Berkley), Sr.
7 Dylan Wilkins (Sparta), So.
8 Judah Caballero (New Boston Huron), Jr.
9 Dalton Roberts (Fowlerville), Sr.
10 Bryce Dempsey (Mattawan), Fr.


119
1 Mason Smith (Clio), Jr.
2 Chris Poland (Middleville TK), Jr.
3 Zeth Dean (Lowell), So.
4 Jakob Chapman (Flint Kearsley), Jr.
5 Jake Busing (Byron Center), Jr.
6 Brandon Tresemer (Zeeland East), Sr.
7 Logan Welcher (Hamilton), Sr.
8 Trevor Gorman (Madison Heights Lamphere), Sr.
9 Mohamed Ajabaly (Coldwater), Sr.
10 Lucas McFarland (St. Johns), Fr.


125
1 Bailey Jack (Lowell), Sr.
2 Nick Dunlap (Marysville), Sr.
3 Derek Krajewski (Lowell), Sr.
4 Garret Kaercher (Warren Lincoln), So.
5 Blaine Dempsey (Mattawan), Jr.
6 David Leija (Lansing Waverly), So.
7 Nathan Ellis (Goodrich), So.
8 Jon Wellman (New Boston Huron), Jr.
9 Chandler Reed (DeWitt), Jr.
10 Eric Wales (Charlotte), Jr.


130
1 Austin Thompson (Marysville), Jr.
2 Jaedin Slapsky (Eaton Rapids), Jr.
3 Luke Spotts (Fremont), Sr.
4 Zeke Breuinger (Dexter), Sr.
5 Chase Veydt (Parma Western), So.
6 Nick Pipes (Warren Woods Tower), Sr.
7 Bret Fedewa (St. Johns), Fr.
8 Ameer Munasser (Melvindale), So.
9 Alex Foster (Fruitport), Sr.
10 Aaron Young (DeWitt), Sr.


135
1 Jordan Hall, (Lowell), Jr.
2 Noah Hanau (Stevensville Lakeshore), Jr.
3 Tommy Martinez (Fruitport), Sr.
4 Tom Schoenherr (Bay City Western), Jr.
5 Robert Pope (Warren Lincoln), Jr.
6 Chase Smith (Clio), So.
7 Will Parmalee (Greenville), Sr.
8 Darek Bullock-Mills (Niles), Sr.
9 Donald Janice (Warren Woods Tower), Sr.
10 Cameron Owens (Plainwell), Jr.


140
1 Zac Hall (St. Johns), Sr.
2 Kaleb Rahoi (Escanaba), Jr.
3 Nolan Waddell (Byron Center), Sr.
4 Austin Melton (Dewitt), So.
5 Lane McVicker (Eaton Rapids), So.
6 Sam Johnson (Holly), So.
7 Chris Root (Bath), Sr.
8 Chase Roberts (Mason), Jr.
9 Dylan Tarrence (Flint Kearsley), Fr.
10 Matt Dewyer (Clio), So.


145
1 Alec Ward (Greenville), Sr.
2 Steve Bleise (Chelsea), Sr.
3 Joel Rees (Sparta), So.
4 Mark Bozzo (St. Johns), Sr.
5 Jake Klingaman (Jackson Northwest), Sr.
6 RJ Smith (Yale), Sr.
7 Steven Kymes (Sault St. Marie), Sr.
8 Khannor Kaercher (Warren Lincoln), Jr.
9 Brandon Garcia (Riverview), So.
10 Kemps Miller (Richland Gull Lake), Sr.


152
1 Logan Massa (St. Johns), Jr.
2 Connor Myers (St. Joseph), Jr.
3 Dillon Ellsworth (Lapeer East), Jr.
4 Jason Slaughter (Hastings), Jr.
5 Bailey Bischer (Yale), Sr.
6 Collin Butler (Fruitport), Sr.
7 Jake Hopkins (Greenville), Sr.
8 Kyle Pepper (Holly), Sr.
9 Ethan Eisenmann (Warren Lincoln), Jr.
10 Ethan Smith (BC John Glenn), So.


160
1 Logan Ritchie (New Boston Huron), Jr.
2 Kanon Dean (Lowell), Sr.
3 Andrew Scott (Holly), Sr.
4 TJ Barnes (Romulus Summitt Academy), Sr.
5 Travis Heller (Escanaba), Sr.
6 Kane Williams (Clio), Fr.
7 Drew Wixson (St. Johns), Jr.
8 Sawyer Smith (Spring Lake), Sr.
9 Austin Fialek (Fruitport), Sr.
10 Gunner Harrison (Stevensville Lakeshore), Sr.


171
1 Devon Pingel (North Branch), So.
2 Max Dean (Lowell), So.
3 James Davis (Flint Kearsley), Jr.
4 Hunter McCoy (Dearborn Heights Annapolis), Sr.
5 Rylen Droscha (Mason), Sr.
6 Mason Litz (Fowlerville), Jr.
7 Jacob Taylor (BC Central), Jr.
8 Luke Mallery (Vicksburg), Sr.
9 Zach Wamser (Cedar Springs), Jr.
10 Austin Siegel (Coldwater), Sr.


189
1 Angus Arthur (St. Johns), Jr.
2 Garrett Stehley (Lowell), Sr.
3 Tristan Gregory (Gaylord), Jr.
4 Shane Foster (Gaylord), So.
5 Derek Desloover (Yale), Sr.
6 Robert Wait (Croswell Lexington), Sr.
7 Andrew Bowen (Greenville), So.
8 Noah Raymond (Lapeer West), Sr.
9 Diallo Matsinella (Dearborn Heights Annapolis), Jr.
10 Blake Parson (Edwardsburg), So.


215
1 Josh Colegrove (Lowell), Jr.
2 Ty Wildmo (St. Johns), Jr.
3 Cameron Lee (Lansing Waverly), Sr.
4 Chase Challender (Charlotte), Sr.
5 Landon Pelham (Tecumseh), So.
6 Jacob Alarie (Bay City Western), Sr.
7 Deion Copley (New Boston Huron), Sr.
8 Jakob Luckett (Lapeer West), Sr.
9 Tom Cheslek (Sparta), Sr.
10 Buck Tottingham (Muskeegon Reeths Puffer), Sr.


285
1 Colton Pfaendtner (St. Clair), Sr.
2 Preston Pelham (Tecumseh), Sr.
3 Dan Perry (Lapeer East), So.
4 Tyler Eible (Clio), Sr.
5 Chris Hendricks (Fruitport), Sr.
6 Jace Trevino (Battle Creek Central), Sr.
7 Dallas Recker (Three Rivers), Jr.
8 Wade Stacey (Vicksburg), Sr.
9 Michael Abouya (Warren Lincoln), Sr.
10 Nate Pewoski (Hastings), Sr.

Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

michgrappler Michigan Grappler michgrappler