skip navigation
Grappler Gold

Division 3 Week 3 Rankings

By Steve Widzinski, 12/23/13, 6:00PM EST

Share

Grappler

12/23/13

103
1 Tristan Serbus (Corunna), So.
2 Brendan Abrigo (Manchester), Jr.
3 Nick McGhan (Howard City Tri-County), So.
4 Jared Hassenaur (Armada), So.
5 Corey Robinson (Whitehall), So.
6 Teddy Barco (Shelby), Jr.
7 Richie Ostrander (Remus Chippewa Hills), Sr.
8 Nolan Saxton (Lakeview), Fr.
9 Drew Mandell (Dundee), So.
10 Theron Singles (Leslie), Jr.


112
1 Kanen Storr (Leslie), So.
2 Aaron Kilburn (Richmond), So.
3 Arthur Payne (Montrose), Jr.
4 Zach King (Remus Chippewa Hills), Sr.
5 KJ Suitor (Swan Valley), So.
6 Glenn Beardsley (Farwell), Fr.
7 Joey Nemeck (Capac), Sr.
8 Ken Reinhart (Dundee), Jr.
9 Liam Noble (Allegan), Sr.
10 Zachary Zoll (Lake Fenton), Fr.


119
1 Devin Schroder (Grand Rapids CC), So.
2 Reiley Brown (Whitehall), So.
3 Alex Martinez (Ida), So.
4 Jared Corcoran (Lake Fenton), Sr.
5 Zach Blevins (Dundee), So.
6 Cody Veltkamp (Central Montcalm), Sr.
7 James Bruce (Gladstone), So.
8 Jose Hernandez (Swan Valley), Jr.
9 Johnnie Freeze (Millington), Jr.
10 Jacob White (Paw Paw), Jr.


125
1 Jerry Fenner (Birch Run), Jr.
2 Matt Santos (Swan Valley), So.
3 Foster Karmon (Allegan), So.
4 Kole Krauss (Grand Rapids CC), So.
5 Joe Shuler (Sanford Meridian), Jr.
6 Trevor Skinner (Mason County Central), Sr.
7 Dylan Felt (Shelby), Jr.
8 Dan Sayfie (Grand Rapids CC), Sr.
9 Kolten Radaz (Freeland), So.
10 Jackson Lamdin (Allendale), Jr.


130
1 Brendan O'Connor (Dundee), Sr.
2 Dakota Ball (Ida), Jr.
3 Blake Russo (Grand Rapids West Catholic), Sr.
4 Nathan Weckesser (Big Rapids), Sr.
5 Zane Corey (Allegan), Sr.
6 Nick Torres (Bullock Creek), Sr.
7 Dominic Forbes (Grand Rapids CC), So.
8 Jesse Scheidel (Belding), Jr.
9 Damian Castillo (Alma), Jr.
10 Brock Vlcek (Manchester), Jr.


135
1 Nate Limmex (Grand Rapids CC), Jr.
2 Zehlin Storr (Leslie), Sr.
3 Nick Burg (Richmond), Sr.
4 Santos Alvarez (Algonac), Sr.
5 Grant Turnmire (Almont), Jr.
6 Josh Schlack (Freeland), Sr.
7 Zach DeLong (Otisville Lakeville), Sr.
8 William Young (Portland), Jr.
9 Colin Wheetley (Buchanan), Jr.
10 Bobby Beauchamp (Gladstone), So.


140
1 Jacob Engle (Armada), Sr.
2 Brad Scholl (Dundee), Sr.
3 Hunter Gasper (Standish Sterling), Fr.
4 Adam McCann (Bullock Creek), So.
5 Alim Muhammad (Big Rapids), Sr.
6 Nick Guajardo (Grant), Sr.
7 Charlie Ferens (Freeland), Sr.
8 Logan Merrick (Mason County Central), So.
9 Caleb Jernigan (Roscommon), Sr.
10 Austin VanAtter (Richmond), Jr.


145
1 Kyle Simaz (Allegan), Sr.
2 Chad Decker (Grass Lake), Sr.
3 Doug Rojem (Dundee), Sr.
4 Jordon Bennett (Lake Odessa Lakewood), Jr.
5 Brett Green (Caro), Jr.
6 Sam McClean (Swan Valley), Jr.
7 Dylan Unger (Shelby), Sr.
8 Kevin Briscoe (Remus Chippewa Hills), Jr.
9 Colton Toney (South Haven), Jr.
10 Jesse Groenveld (Allendale), Jr.


152
1 Devin Skatzka (Richmond), Jr.
2 Eric Coval (Manchester), Sr.
3 Mitch Franklin (Birch Run), Sr.
4 Josh Flores (Swan Valley), Sr.
5 Adam Kehr (Reed City), Sr.
6 Anthony Guerra (Shelby), Sr.
7 Sean Marogen (Dundee), Sr.
8 Chase Beard (Allegan), Fr.
9 Spencer Knizacky (Mason County Central), So.
10 Terry Greiser (Lakeview), Sr.


160
1 Jared Elliott (Birch Run), Sr.
2 Carson Whaley (Lake Fenton), Sr.
3 Brandon Dyke (Allendale), Jr.
4 Michael Walker (Belding), Jr.
5 Boyd Hubbard (Alma), Jr.
6 Logan Emery (Clare), Sr.
7 Donny Mandell (Dundee), Jr.
8 Brandon Gagnon (Gladstone), Sr.
9 Tyler LaJoie (Negauee), Sr.
10 Derek Sortor (Ida), Sr.


171
1 Skylar Ley (Caro), Sr.
2 Tye Thompson (Dundee), Jr.
3 Tristan Zienkiewicz (Farwell), Sr.
4 Hunter Dunn (Monroe Jefferson), Sr.
5 Jared Roehl (Millington), Fr.
6 Austin Peliter (Richmond), Sr.
7 Trent Hilger (Lake Fenton), Fr.
8 Levi Sabin (Allegan), So.
9 Forrest Courtrigt (Shelby), Sr.
10 Brandon Ayris (Clare), Sr.


189
1 Neil McGully (Belding), Sr.
2 Grant Tennihill (Grand Rapids CC), Jr.
3 Evan Kueffner (Jackson Lumen Christi), Sr.
4 Andy Donoho (Lake Fenton), Sr.
5 Jake Cronick (Gladstone), Sr.
6 Alberto Flores (Hemlock), Sr.
7 Jared Alvesteffer (Mason County Central), Jr.
8 Austin Farrell (Allegan), So.
9 Chase Hull (Lake Fenton), Sr.
10 Tyler Boema (Remus Chippewa Hills), Sr.


215
1 Colin Beebe (Allendale), Sr.
2 Jake McKiernan (Richmond), Sr.
3 Kendall Betteridge (Caro), Sr.
4 Eric Fader (Sanford Meridian), Sr.
5 Adam Ball (Manistee), Sr.
6 Dan Drummond (Grand Rapids CC), Sr.
7 Hunter Shaw (Whitehall), Sr.
8 Josh Quinn (Mason County Central), Jr.
9 George Lahar (Birch Run), Jr.
10 Jack Cronick (Gladstone), Jr.


285
1 Glenn Geurink (Allendale), Sr.
2 Joe Foret (Essexville Garber), Sr.
3 Presley Kellogg (Michigan Center), Sr.
4 Tristan Howard (Dowagiac), Jr.
5 Doug Wyman (Mason County Central), Sr.
6 Ross Hulick (Grand Rapids CC), Sr.
7 Tom Bailey (Gladstone), Sr.
8 Adam Boyd (Richmond), Jr.
9 Zack Rosillo (Imlay City), Sr.
10 Tim Smith (Benzie Central), Jr.

Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

michgrappler Michigan Grappler michgrappler