skip navigation
Grappler Gold

Division 4 Week 3 Rankings

By Steve Widzinski, 12/23/13, 6:30PM EST

Share

Grappler

12/23/13

103
1 Mason Rife (Webberville), Fr.
2 Chaz Kehres (Dansville), So.
3 Taylor Barkley (Carson City Crystal), So.
4 Frederick Burtchett (Hartford), Jr.
5 Zac Decremer (Norway), So.
6 Carson Krupp (New Lothrop), Fr.
7 Reese Jones (Watervliet), So.
8 Owen Flowers (Decatur), Fr.
9 Jason Van Dyken (Schoolcraft), Fr.
10 Dakota Trimm (Athens), Fr.


112
1 Roddy Hamdan (Hudson), Jr.
2 Clay Ragon (Dansville), So.
3 James Spencer (Rudyard), Jr.
4 Marcus Richardson (Addison), So.
5 Julian Torres (Lawton), Jr.
6 Justin Braford (Schoolcraft), So.
7 Cory Agens (Hesperia), Sr.
8 Isaac Nave (Onaway), So.
9 Jesse Lochmundy (Niles Brandywine), So.
10 Jeremiah Durian (Bloomingdale), Fr.


119
1 Logan Griffin (Erie Mason), Jr.
2 Isaac Dusseau (Hudson), Sr.
3 Dresden Simon (Dansville), So.
4 Jason Richardson (Addison), Jr.
5 Jacob Voss (Addison), Sr.
6 Cole Hersch (New Lothrop), So.
7 Tyler Roberts (Hudson), Jr.
8 Alex Edwards (Iron Mountain), Jr.
9 Zach Schaub (TC St. Francis), Sr.
10 Blake Parker (Lawton), Jr.


125
1 Zack Yates (Hesperia), Sr.
2 Dallas O'Green (Carson City Crystal), So.
3 Jared Gauthier (Iron Mountain), Jr.
4 Lucian Parish (Decatur), So.
5 Austin Wilt (Adrian Madsion) Sr.
6 Brad Thompson (Memphis), Sr.
7 Mike Peetee (Sand Creek), Jr.
8 Kalil Brown (Cassopolis), Sr.
9 Brad Osborn (Burton-Bentley), Jr.
10 Dustin Scott (Blanchard Montabella), Sr.


130
1 Matthew Elliott (Fife Lake Forest), Sr.
2 Carter Ballinger (Jonesville), Sr.
3 Kyle Barkovich (Lawton), Jr.
4 Cole Menck (Lawton), Jr.
5 Gabe Bennett (New Lothrop), Jr.
6 Kahle Scheenks (Bronson), Jr.
7 Malachi Marshall (Laingsburg), Sr.
8 Mason Lopinski (Hudson), So.
9 Dalton Kuklewski (Blanchard Montabella), Sr.
10 Jamie Summerville (Gobles), Sr.


135
1 Brock Thumm (Watervliet), Sr.
2 Hunter Bell (Decatur), Jr.
3 Zack Francis (Lutheran Westland), Sr.
4 Trent Roesly (Hesperia), Jr.
5 Todd Noblin (Vassar), Jr.
6 Cole Gonzales (Norway), Jr.
7 Matt Mawby (Traverse City SF), Sr.
8 Mason Groenhout (Addison), Sr.
9 Tristin Viglianco (Blanchard Montabella), Jr.
10 Garret Martin (Holton), Jr.


140
1 Cole Weaver (Hudson), Sr.
2 Chase Siersema (Hesperia), Sr.
3 Nick Baker (Vassar), Sr.
4 Jake Sobeck (Rogers City), Jr.
5 Kyle Nixon (Pine River), Sr.
6 Garner Cusack (Carson City Crystal), Sr.
7 Brandon Rodenburg (Kent City), So.
8 Zeth Caudill (Springport), So.
9 Paul Lochumundy (Niles Brandywine), Sr.
10 Jonathan Willey (Ishpeming), Jr.


145
1 JD Waters (Hudson), Sr.
2 Hayden Cregg (Holton), Jr.
3 Travess Smith (Hart), Sr.
4 David Jacobs (Hesperia), Sr.
5 Nick Klemm (Adrian Madison), Sr.
6 Andreas Montoya (Constantine), Sr.
7 Zack Taubitz (Blanchard Montabella), Jr.
8 Alex Goldsberry (Gobles), Sr.
9 Jacob Weslin (Iron Mountain), Jr.
10 Ben Jamieson (TCSF), Sr.


152
1 Austin Hughes (Saginaw Nouvel), Sr.
2 Dillen Decker (Carson City Crystal), Jr.
3 Spencer Reterstoff (Hart), Sr.
4 Aaron Bauman (New Lothrop), Sr.
5 Colin Henry (Marlette), Sr.
6 Connor Mills (Boyne City), Sr.
7 Lincoln Burnham (Carson City Crystal), Sr.
8 Ali Rashad (Highland Park Renaissance), Sr.
9 Taylor Bonetti (Norway), Jr.
10 Andy Waterman (Constantine), Jr.


160
1 Josh Wendling (New Lothrop), Sr.
2 Kyle Johnson (Hudson), So.
3 Tristan Rosted (Manton), Sr.
4 Billy Abbott (Vassar), Sr.
5 Mark Workman (Hesperia), So.
6 Darren Decker (Carson City Crystal), Jr.
7 Steven Rantz (Schoolcraft) Sr.
8 Mauricio Diaz-Reyes (EPB Laker), Jr.
9 Joey Durham (Blanchard Montabella), Jr.
10 KJ Herremans (Kent City), Sr.


171
1 Jacob Cooper (Springport), Jr.
2 Taylor Krupp (New Lothrop), Sr.
3 Jonny Durham (Montabella), Sr.
4 Jason Nash (Decatur), Sr.
5 Brody Conner (Lawton), Jr.
6 Jacinto Arreola (Hartford), Sr.
7 Roger Fox (Sand Creek), Sr.
8 Jack Bensley (Schoolcraft), Sr.
9 Kevin Curby (Hillsdale), Jr.
10 Jacob Rehn (Norway), Jr.


189
1 Shane Rodenburg (Kent City), Jr.
2 Cody Symons (New Lothrop), Sr.
3 Pat Brown (Sandusky), Sr.
4 Eldon Graham (Hesperia), Sr.
5 Joe Monica (Niles Brandywine), Sr.
6 Nathan Philburn (Byron), Sr.
7 Cole Southworth (Decatur), Jr.
8 Charlie Robertson (Sand Creek), Jr.
9 Weston DeHaven (Watervliet), Jr.
10 Cody Mikel (Schoolcraft), Sr.


215
1 Kevin Koenig (Laingsburg), So.
2 Jake Morgan (Hudson), Sr.
3 Owen Wilson (New Lothrop), Sr.
4 Andrew Selke (Rogers City), Sr.
5 Scott Rosencrans (Hesperia), So.
6 Nick Burt (Addison), Jr.
7 Alan Taylor (Detroit Loyola), Sr.
8 Jon Rodriguez (Jonesville), Jr.
9 Austin Kennedy (Decatur), Jr.
10 Gabe Zimmer (Ravenna), Jr.


285
1 Ryan Prescott (Whittemore Prescott), Jr.
2 Jake Khoury (TCSF), Sr.
3 Danny Davidson (Blanchard Montabella), Sr.
4 Logan Kennedy (Decatur), Fr.
5 Tom Devos (Kent City), Sr.
6 Keegan Richardson (Mancelona), Sr.
7 Cory Gillet (Rudyard), Jr.
8 Nate Boardman (Hillsdale), Sr.
9 Michael Harris (Memphis), Sr.
10 Will Calo (Boyne City), Jr.

Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

michgrappler Michigan Grappler michgrappler