skip navigation
Grappler Gold

Division 4 Week 1 Individual Rankings

By Steve Widzinski, 12/16/14, 10:00PM EST

Share

Grappler

D4 Week 1 (12/16)

103
1 Patrick Stephens, Mio (12)
2 Mason Rife, Webberville (10)
3 Seth Harvey, Addison (10)
4 Frankie Najera, Adrian Madison (10)
5 Nathan Park, Pine River (11)
6 Anthony Mack, Dansville (9)
7 Austin Rios, St Louis (10)
8 Stephen Whitmore, Mio (11)
9 Andrew Park, Pine River (9)
10 Zach McGowan, Munising (10)


112
1 Arthur Payne, Montrose (12)
2 Joey Traynham, Onaway (12)
3 Brendan Abrigo, Manchester (12)
4 Robert LeFevre, Erie Mason (10)
5 Jordan Stone, Pine River (12)
6 Alex Baker, Carson City Crystal (12)
7 Dayton VanderPloeg, Martin (11)
8 Dylan Hoffart, Norway (10)
9 Jacob Chapman, Lawton (10)
10 Chaz Kehres, Dansville (11)


119
1 Roddy Hamdan, Hudson (12)
2 Davian Gowens, Hesperia (11)
3 Julian Torres, Lawton (12)
4 Ethan Woods, Manchester (10)
5 Jeremiah Durian, Bloomingdale (10)
6 Justin Braford, Schoolcraft (11)
7 Brendan Cregg, Holton (11)
8 David Helmuth, Decatur (10)
9 Connor Krupp, New Lothrop (10)
10 Maher Ramirez, Bangor (12)


125
1 Logan Griffin, Erie Mason (12)
2 Jared Gauthier, Iron Mountain (12)
3 Lammont Cannon, Highland Park (12)
4 Clay Ragon, Dansville (11)
5 Tyler Roberts, Hudson (12)
6 Ishmael Hodge, Bangor (12)
7 Marcus Richardson, Addison (11)
8 James Spencer, Rudyard (12)
9 Ethan May, Decatur (10)
10 Caleb Henckel, Mendon (12)


130
1 Dresden Simon, Dansville (11)
2 Dallas O'Green, Carson City Crystal (11)
3 Jason Richardson, Addison (12)
4 Alex Edwards, Iron Mountain (12)
5 Pat Lynch, Watervliet (12)
6 Dalton Birchmeier, New Lothrop (12)
7 Savion Willis, Bangor (12)
8 Jonah Grimm, Mendon (11)
9 Isaac Nave, Onaway (11)
10 Konor Holton, St Louis (10)


135
1 Kyle Barkovich, Lawton (12)
2 Gerritt Yates, Hesperia (9)
3 Cole Hersch, New Lothrop (11)
4 Kahle Scheenks, Bronson (12)
5 Brock Vlcek, Manchester (12)
6 Lucian Parish, Decatur (11)
7 Michael Prock, Hudson (12)
8 Avery Cantu, Adrian Madison (12)
9 Clint Kupiec, Fulton (12)
10 Arturo Perez, Hart (10)


140
1 Trent Roesly, Hesperia (12)
2 Cole Menck, Lawton (12)
3 Todd Noblin, Vassar (12)
4 Gabe Bennett, New Lothrop (12)
5 Jonathan Willey, Ishpeming (12)
6 Malachi Marshall, Fulton (12)
7 Caleb Richter, Lutheran Westland (12)
8 Elijah Luth, Decatur (11)
9 Tristin Viglianco, Blanchard Montabella (12)
10 Stahl McCoy, Highland Park (10)


145
1 Hunter Bell, Decatur (12)
2 Mason Lopinski, Hudson (11)
3 Cole Gonzales, Norway (12)
4 Steve Garza, New Lothrop (11)
5 Jake Sobeck, Rogers City (12)
6 Zack Taubitz, Blanchard Montabella (12)
7 Hayden Cregg, Holton (12)
8 Nick Cooper, Springport (10)
9 Logan Eaves, Hesperia (11)
10 Corbin Henkel, Iron Mountain (12)


152
1 Darren Decker, Carson City Crystal (12)
2 Chris O'Donnell, Lawton (12)
3 Mauricio Diaz-Reyes, EPB Laker (12)
4 Zeth Caudill, Springport (11)
5 Jeremiah Osterhout, Burton Bentley (12)
6 Jacob Weslin, Iron Mountain (12)
7 David Erwin, Bronson (10)
8 Zack Mobley, Martin (11)
9 Zac Sharp, Schoolcraft (11)
10 Austin Howard, Whittemore Prescott (12)


160
1 Dillen Decker, Carson City Crystal (12)
2 Kyle Johnson, Hudson (11)
3 Sam Hovie, Charlevoix (12)
4 Jukoada Sexton, Bronson (12)
5 Andy Waterman, Constantine (12)
6 Chris Schelske, Fife Lake Forest Area (12)
7 Scott Blamer, Mio (11)
8 Erik Birchmeier, New Lothrop (11)
9 Aaron Pifer, Adrian Madison (12)
10 Manny Lawson, Gobles (11)


171
1 Shane Rodenburg, Kent City (12)
2 Brett Burtrum, Bronson (12)
3 Mark Workman, Hesperia (11)
4 Taylor Bonetti, Norway (12)
5 Alex Elasavich, Montrose (12)
6 Joey Durham, Blanchard Montabella (12)
7 Clayton Brockway, Hudson (12)
8 Daniel Waterman, Constantine (11)
9 James Cryderman, St Ignace (12)
10 Bert Saldana, Hartford (12)


189
1 Brody Conner, Lawton (12)
2 Charlie Robertson, Sand Creek (12)
3 Cole Southworth, Decatur (12)
4 Devon Kozel, Bangor (10)
5 Tyler Grames, Hudson (10)
6 Caleb Symons, New Lothrop (11)
7 Clayton Howd, St Louis (11)
8 Tyler McCurry, Pine River (12)
9 Gabe Zimmer, Ravenna (12)
10 Tymari Brown, Cassopolis (12)


215
1 Jacob Cooper, Springport (12)
2 Kevin Koenig, Laingsburg (11)
3 Patrick Harbin, Highland Park (12)
4 Weston DeHaven, Watervliet (12)
5 Quintin Wilber, Montrose (11)
6 Austin Kennedy, Decatur (12)
7 Adam Lammers, Springport (12)
8 Cole Harrison, Mendon (12)
9 Dom Garcia, Pine River (11)
10 Noah Thompson, Manton (12)


285
1 Ryan Prescott, Whittemore Prescott (12)
2 Logan Kennedy, Decatur (10)
3 Nick Burt, Addison (12)
4 Chase Morrison, Pine River (11)
5 David Robertson, New Lothrop (12)
6 Bruce McClean, Montrose (11)
7 Cory Gillet, Rudyard (12)
8 Richard Clees, Adrian Madison (12)
9 Ricky Schell, Marlette (12)
10 Josh Ehrke, Hesperia (11)

Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

michgrappler Michigan Grappler michgrappler