skip navigation
Grappler Gold

Division 3 Week 2 Individual Rankings

By Steve Widzinski, 12/23/14, 10:00PM EST

Share

Grappler

D3 Week 2 (12/23)

103
1 Emilio Campos, Corunna (11)
2 Teddy Barco, Shelby (12)
3 Keaton Zuern, Chippewa Hills (10)
4 Dakota Greer, Howard City TCA (9)
5 Garret Cleveland, Berrien Springs (11)
6 Eric Spidle, Powers Catholic (9)
7 Roy Costello, Richmond (10)
8 Davynn Schneider, Allegan (10)
9 Stuart Massa, Hemlock (11)
10 Jacob Orr, Allegan (9)


112
1 Jarrett Trombley, Corunna (9)
2 Tristan Serbus, Corunna (11)
3 Nick McGhan, Howard City TCA (11)
4 Hunter Lajness, Monroe Jefferson (11)
5 Connor Behem, Richmond (12)
6 Corey Robinson, Whitehall (11)
7 Edwin Hernandez, Swan Valley (11)
8 Trevor O'Connor, Caro (12)
9 Patrick Ford, Caro (10)
10 Kaden Ellis, Chippewa Hills (10)


119
1 Devin Schroder, Grand Rapids CC (11)
2 KJ Suitor, Swan Valley (11)
3 Nolan Saxton, Lakeview (10)
4 Hunter Corcoran, Lake Fenton (10)
5 Jose Hernandez, Swan Valley (12)
6 Paul Savage, Portland (12)
7 Dominic Gardner, Portland (11)
8 Landon Honsinger, Hemlock (11)
9 Zach Bellaire, Dundee (9)
10 Dylan Huff, BC Pennfield (11)


125
1 Reilley Brown, Whitehall (11)
2 Alex Martinez, Ida (11)
3 Jerry Fenner, Birch Run (12)
4 Aaron Kilburn, Richmond (11)
5 Dustin Prins, Howard City TCA (11)
6 Mike Felix, Chippewa Hills (12)
7 Dylan Felt, Shelby (12)
8 Tylor Orrison, Dundee (9)
9 Drew Cox, Birch Run (12)
10 Don Nguyen, Wyoming Godwin Hts (12)


130
1 Kanen Storr, Leslie (11)
2 Matt Santos, Swan Valley (11)
3 Jackson Lambdin, Allendale (12)
4 Kole Krauss, Grand Rapids CC (11)
5 Glenn Beardsley, Farwell (10)
6 Nate Cooley, Belding (12)
7 Ken Reinhart, Dundee (12)
8 Joe Shuler, Sanford Meridian (12)
9 Brandon Turner, Croswell Lexington (12)
10 Austin Priese, Shelby (12)


135
1 Grant Turnmire, Almont (12)
2 Dakota Ball, Ida (12)
3 Zack Blevins, Dundee (11)
4 Marshall Conley, Caro (12)
5 Damian Castillo, Alma (12)
6 Jwan Britton, Whitehall (11)
7 Jacob Shoop, Mason County Central (10)
8 Jesse Britton, Howard City TCA (12)
9 PJ Cole, Allegan (12)
10 Slade Todd, Chippewa Hills (11)


140
1 Nate Limmex, Grand Rapids CC (12)
2 Collin Dole, Swan Valley (12)
3 Jared Flemming, Williamston (12)
4 Justin Elliott, Birch Run (11)
5 Ean Taylor, Birch Run (11)
6 Jaycob Sharp, Chippewa Hills (9)
7 Chase Hicks, Grant (12)
8 Graham Fitkin, Freeland (12)
9 Collin Wheetley, Buchanan (12)
10 Branden Fisher, Flat Rock (12)


145
1 Foster Karmon, Grand Rapids CC (11)
2 Jordon Bennett, Lakewood (12)
3 Collin Lieber, Croswell Lexington (10)
4 Sean Sterling, Dundee (10)
5 Logan Merrick, Mason County Central (11)
6 Dylan Briggs, Corunna (10)
7 Chanc Eremia, Caro (12)
8 Chandler Sweeney, Millington (12)
9 Gerad Bott, Swan Valley (10)
10 Bobby Beauchamp, Gladstone (11)


152
1 Mason Dey, Remus Chippewa Hills (12)
2 Sam McClean, Swan Valley (12)
3 Hunter Gasper, Standish Sterling (10)
4 Jordan Steiger, Mason County Central (12)
5 Jesse Groenveld, Allendale (12)
6 Brett Green, Caro (12)
7 Dom Forbes, Grand Rapids CC (11)
8 Austin VanAtter, Richmond (12)
9 Jerry Yelinek, Corunna (10)
10 Tyler Childs, Birch Run (11)


160
1 Devin Skatzka, Richmond (12)
2 Donny Mandell, Dundee (11)
3 Brandon Dyke, Allendale (12)
4 Spencer Knizacky, Mason County Central (11)
5 Adam McCann, Midland Bullock Creek (11)
6 Kevin Briscoe, Remus Chippewa Hills (12)
7 Michael Walker, Belding (12)
8 Austin Pawlak, Richmond (12)
9 Trey Boerman, Allegan (11)
10 Logan Bovee, Birch Run (11)


171
1 Brandon Whitman, Dundee (9)
2 Boyd Hubbard, Alma (12)
3 Kevin Curby, Hillsdale (12)
4 Levi Sabin, Allegan (11)
5 Harold Thommen, Whitehall (12)
6 Jeremy Kadish, Gladstone (12)
7 Justin Sloan, Chesaning (12)
8 Nick Sanford, Algonac (12)
9 Chris Cooper, Jackson Lumen Christi (12)
10 Jared Tennihill, Grand Rapids CC (12)


189
1 Jared Roehl, Millington (10)
2 Chase Beard, Allegan (10)
3 Josh Quinn, Mason County Central (12)
4 Jon Nielson, Allendale (12)
5 Tye Thompson, Dundee (12)
6 Greg Stark, Armada (12)
7 Jarrod Tague, Howard City TCA (11)
8 Ben McCann, Midland Bullock Creek (12)
9 Tyler Deming, Caro (11)
10 Brad Gagnon, Gladstone (12)


215
1 George Lahar, Birch Run (12)
2 Grant Tennihill, Grand Rapids CC (12)
3 Trent Hilger, Lake Fenton (10)
4 Jon Rodriguez, Jonesville (12)
5 Brenden Hensley, Clare (12)
6 Jack Cronick, Gladstone (12)
7 Brad Harris, Capac (12)
8 Austin Farrell, Allegan (11)
9 Devin Philo, Benzie Central (11)
10 James Smith, Lakeview (10)


285
1 Tristan Howard, Dowagiac (12)
2 Adam Boyd, Richmond (12)
3 Maddox Maki, Williamston (11)
4 Tim Smith, Benzie Central (12)
5 Austin Morley, Carrollton (12)
6 Tristan Schrot, Jackson Lumen Christi (12)
7 Britt Swaenepoel, Napoleon (11)
8 Noah Fayling, Parchment (10)
9 Jacob Holmes, Allegan (11)
10 Trent Montambo, Shelby (12)

Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

michgrappler Michigan Grappler michgrappler