skip navigation
Grappler Gold

Week 5 Individual Rankings: D1

By Steve Widzinski, 01/20/16, 11:00AM EST

Share

Zane Gorby sits at #3 after dropping down to 189

Grappler

Week 5 D1 (1/20)

103
1 Rayfon Foley, AA Pioneer (11)

2 Isiah Berry, Plymouth (10)

3 Neil Antrassian, Monroe (10)

4 Kyle Kantola, Hartland (9)

5 Justin Tiburcio, Macomb Dakota (9)

6 Victor Grabowski, Brighton (9)

7 Jack Samuels, Hudsonville (9)

8 Steven Garty, Davison (9)

9 Kyle Borthwell, Westland John Glenn (9)

10 Rhett Newton, Detroit CC (9)

Honorable Mention

Corey Cavanaugh, Hartland (9)

Devon Johnsen, Detroit CC (10)

Daltan Myers, Oxford (10)


112
1 Max Johnson, Davison (12)

2 Jack Medley, Anchor Bay (11)

3 Michael Mars, Westland John Glenn (10)

4 Ben Kamali, Detroit CC (10)

5 Nolan Klapec, Lakeland (11)

6 Terrin Machart, Utica Ford (10)

7 Cole Janes, Grand Ledge (11)

8 Vincent Priante, TC West (12)

9 Mateo Diaz, Midland (10)

10 Ethan Curtin, Holland West Ottawa (12)

Honorable Mention

Lean Abad, Warren Mott (11)

Nathan Hollifeild, Fraser (12)

Dominic Todaro, Romeo (9)


119
1 Carl Antrassian, Monroe (12)

2 Kevon Davenport, Detroit CC (9)

3 AJ Facundo, Davison (10)

4 Brendan Stevens, BC Lakeview (12)

5 Dan Poupore, Saline (10)

6 Austin Wieczorek, East Kentwood (11)

7 Kaleb Marion, Walled Lake Central (12)

8 Nicholas Barrett, Macomb Dakota (11)

9 Logan Palshan, Southgate Anderson (10)

10 Ryan Miller, Oxford (10)

Honorable Mention

Alex Backers, L'Anse Creuse (10)

Dalton Lopez, Grandville (12)

Michael Romanowski, Anchor Bay (10)


125
1 Jackson Renicker, Brighton (12)

2 Tyler Sanders, Macomb Dakota (10)

3 Deven Perez, Davison (12)

4 Jack Snauko, Grand Ledge (11)

5 Noah Lopez, Hartland (12)

6 Donte Rivera-Garcia, Southgate Anderson (11)

7 Xavier Graham, Brownstown Woodhaven (11)

8 Hunter Truba, Utica Eisenhower (12)

9 Anthony Gibson, John Glenn (10)

10 Nolan Romanowski, Anchor Bay (12)

Honorable Mention

Brandon Riggins, Jackson (11)

Victor Schoeneherr, Bay City Western (9)

Warren Stanfield, North Farmington (11)


130
1 Noah Schoenherr, Bay City Western (11)

2 Grant Morrison, Brighton (12)

3 Cameron Amine, Detroit CC (9)

4 Chris Brown, Belleville (12)

5 Nick Freeman, Walled Lake Central (10)

6 Vince Marceau, Utica Eisenhower (12)

7 Nolan Smith, Portage Northern (12)

8 Mason Priest, Grandville (11)

9 Lee Grabowski, Brighton (11)

10 Ryan Schlack, Davison (11)

Honorable Mention

Sergio Borg, Oxford (10)

Andrew Hansen, Rockford (11)

Garnett Potter, Hartland (11)


135
1 Ben Freeman, Walled Lake Central (11)

2 Brian Case, Davison (9)

3 John Siemasz, Westland John Glenn (11)

4 Carlo Marceau, Utica Eisenhower (12)

5 Aidan Pierobon, Rochester Hills Stoney Creek (12)

6 Blake Jackson, Bay City Western (12)

7 Connor Boike, Flushing (12)

8 Jaycob Bechtol, Holt (12)

9 Jeff Andrews, Anchor Bay (12)

10 Nick DiNobile, Hartland (12)

Honorable Mention

Austin Falbe, Jenison (12)

Aaron Rehfeldt, Detroit CC (12)

Austin Teague, Temperance Bedford (12)


140
1 Dylan Steward, Grand Ledge (12)

2 Layne Malzcewski, Macomb Dakota (10)

3 Alex Hrisopoulos, Oxford (12)

4 Abe Ajami, Dearborn Fordson (12)

5 Reece Hughes, Hartland (11)

6 Dante Latora, Portage Central (11)

7 Will Marano, Dearborn Edsel Ford (10)

8 Cal Stefanko, Davison (9)

9 Danny Pfeffer, Fraser (11)

10 Mason Evans, BC Lakeview (10)

Honorable Mention

Payton Beneteau, Westland John Glenn (12)

Luke Brazil, Anchor Bay (11)

Jeremy Nelson, Livonia Franklin (12)


145
1 Nathan Atienza, Livonia Franklin (11)

2 Owen Donovan, Utica Eisenhower (12)

3 Brad Stewart, Temperance Bedford (12)

4 Dylan Dwyer, Plymouth (12)

5 Nick Costanzo, Walled Lake Central (12)

6 Coby Moore, Bay City Western (11)

7 Matt Heaps, Portage Northern (11)

8 Alje Buiter, Grandville (12)

9 Cole Kemper, Grand Blanc (11)

10 Joey Muzzin, Brownstown Woodhaven (10)

Honorable Mention

Youssef Danaoui, Dearborn (12)

Trevor Houghton, Romeo (11)

Vinny Vackaro, Oxford (11)


152
1 Kam Bush, Grandville (11)

2 Kolin Leyrer, Holt (11)

3 Sage Castillo, Hartland (12)

4 Caleb Brown, Belleville (12)

5 Chase Gardner, Livonia Churchill (12)

6 Kurt Schlack, Davison (12)

7 Timmy Hagelin, Waterford Kettering, (12)

8 Corbin Moorer, Waterford Mott (12)

9 Zac Leck, Livonia Churchill (12)

10 Nick Casas, SH Stevenson (12)

Honorable Mention

Unberto Bernal, East Kentwood (12)

Noah Beyer, Hudsonville (12)

Jack Morris, Macomb Dakota (10)


160
1 Blake Montrie, Temperance Bedford (12)

2 Matt Mills, Grand Rapids FHC (12)

3 Nate Vandermeer, Clarkston (12)

4 Conor Cox, Detroit CC (12)

5 Logan Vish, Hartland (12)

6 Sam Addy, Rochester Adams (12)

7 Zander Moore, Southgate Anderson (12)

8 Kyle Masters, Clarkston (12)

9 Robby Keyes, Troy Athens (12)

10 Haydn Kinjorski, Walled Lake Central (12)

Honorable Mention

Hunter Grasso, Brownstown Woodhaven (11)

Sam Karel, Muskegon Mona Shores (12)

Stephon Moody, BC Lakeview (11)


171
1 Devon Pingel, Lapeer (12)

2 Tyler Morland, Detroit CC (11)

3 Sam Greco, Grandville (11)

4 Boony Merryweather, Grandville (12)

5 Dylan Powers, Saline (11)

6 Lucas LaForge, Hartland (12)

7 Hunter Schneider, Midland (11)

8 Cole Rechsteiner, Bay City Western (12)

9 Nick Mason, Utica (12)

10 Kyran Daniels, Warren Mott (12)

Honorable Mention

Austin Malczewski, Romeo (11)

Jared Roberts, Fraser (11)

John Staron, Troy Athens (12)


189
1 Brenden McRill, Davison (11)

2 Nick May, Kalamazoo Loy-Norrix (12)

3 Zane Gorby, Caledonia (12)

4 Trevor Yank, Anchor Bay (12)

5 Ben Cushman, Flushing (10)

6 Roy Foster, Salem (12)

7 Chris Hackney, Fraser (10)

8 Seth Miller, Grand Blanc (11)

9 Joe Mets, Utica Eisenhower (12)

10 Austin Hansen, Howell (12)

Honorable Mention

Tyler Glave, Rockford (11)

Logan Mabbit, Davison (12)

Keenan Montoya, Holland West Ottawa (12)


215
1 Luke Ready, Brighton (12)

2 Wyatt Harden, Oxford (12)

3 Eric Conquest, Brighton (12)

4 Zach Kramer, Monroe (11)

5 Jawaun Petee, Westland John Glenn (11)

6 Robert McQueen, Howell (12)

7 Josh Retting, Livonia Franklin (12)

8 David Tooley, Belleville (12)

9 Jalen Goudelock, Chippewa Valley (12)

10 Jalen Pace, Kalamazoo Loy-Norrix (12)

Honorable Mention

Sam Kinne, Lapeer (10)

Jack Ross, Detroit CC (11)

Tanner Thomas Davison (12)


285
1 Dan Perry, Lapeer (12)

2 Ali Wahab, Dearborn Hts Crestwood (12)

3 Nathan Troutvine, Clarkston (12)

4 Nick Jenkins, Detroit CC (11)

5 Tim Stevens, Temperance Bedford (12)

6 Andrew Bowen, Caledonia (12)

7 Matt Lloyd, Grand Ledge (12)

8 Brandon Krol, Hartland (12)

9 Adrian Vuksani, Utica Eisenhower (12)

10 Brendan Thompson, Lake Orion (12)

Honorable Mention

Ethan Culberson, Utica (12)

Austin Emerson, Temperance Bedford (10)

Jordan Hottom, Lincoln Park (11)

Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

michgrappler Michigan Grappler michgrappler