skip navigation
Grappler Gold

Week 5 Individual Rankings: P15

By Steve Widzinski, 01/20/16, 11:15AM EST

Share

Kanen Storr moves up to 145, Zack Blevins drops to 140

Grappler

Week 5 P15 (1/20)

103
1 Rayvon Foley, AA Pioneer (11)

2 Corey Gamet, Parma Western (9)

3 Tucker Sholl, Hudson (9)

4 Isiah Berry, Plymouth (10)

5 Neil Antrassian, Monroe (10)

6 Kyle Kantola, Hartland (9)

7 Brendan Zelenka, St Johns (10)

8 Derek Giallombardo, Gaylord (10)

9 Anthony Gallagher, Perry (11)

10 Chaise Mayer, Warren Woods Tower (9)

11 Justin Tiburcio, Macomb Dakota (9)

12 Victor Grabowski, Brighton (9)

13 Jack Samuels, Hudsonville (9)

14 Nate Ernst, Caro (12)

15 AJ Geyer, Lake Fenton (11)


112
1 Max Johnson, Davison (12)

2 Elijuh Weaver, Warren Woods Tower (11)

3 Jack Medley, Anchor Bay (11)

4 Mike Mars, Westland John Glenn (10)

5 Jordan Hamdan, Hudson (9)

6 Ben Kamali, Detroit CC (10)

7 Noah Comar, Clinton (9)

8 Kaleob Whitford, St Johns (9)

9 Trevor Giallombardo, Gaylord (12)

10 Andrew Flick, Niles (11)

11 Branson Proudlock, Gibraltar Carlson (10)

12 Drew Hutchinson, Clio (11)

13 Seth Harvey, Addison (11)

14 Nolan Klapec, Lakeland (11)

15 Terrin Machart, Utica Ford (10)


119
1 Lucas Hall, Lowell (12)

2 Devin Schroder, Grand Rapids CC (12)

3 Dom LaJoie, Gaylord (11)

4 Jarrett Trombley, Lake Fenton (10)

5 Austin Franco, Stevensville Lakeshore (10)

6 Tristan Serbus, Corunna (12)

7 Carl Antrassian, Monroe (12)

8 Kevon Davenport, Detroit CC (9)

9 Robert LeFevre, Erie Mason (11)

10 Michael Higley, Edwardsburg (12)

11 Dylan Wilkins, Sparta (12)

12 Eric Spidle, Flint Powers Catholic (10)

13 AJ Facundo, Davison (10)

14 Brenden Stevens, BC Lakeview (12)

15 Dakota Greer, Howard City TCA (10)


125
1 Drew Marten, Tecumseh (11)

2 Jackson Renicker, Brighton (12)

3 Avry Mutschler, Lowell (9)

4 Tyler Sanders, Macomb Dakota (10)

5 Deven Perez, Davison (12)

6 Jack Snauko, Grand Ledge (11)

7 Noah Lopez, Hartland (12)

8 Donte Rivera-Garcia, Southgate Anderson (11)

9 Xavier Graham, Brownstown Woodhaven (11)

10 Hunter Truba, Utica Eisenhower (12)

11 Mason Breece, Birch Run (10)

12 Marcus Richardson, Addison (12)

13 Hunter Corcoran, Lake Fenton (11)

14 Anthony Gibson, Westland John Glenn (10)

15 Nolan Romanowski, Anchor Bay (12)


130
1 Alex Martinez, Ida (12)

2 Kole Krauss, Grand Rapids CC (12)

3 Aaron Kilburn, Richmond (12)

4 KJ Suitor, Swan Valley (12)

5 Dallas O'Green, Carson City Crystal (12)

6 Noah Schoenherr, Bay City Western (11)

7 Davian Gowens, Hesperia (12)

8 Ethan Woods, Manchester (11)

9 Nolan Saxton, Lakeview (11)

10 Grant Morrison, Brighton (12)

11 Cameron Amine, Detroit CC (9)

12 Brendon Ladd, Ortonville Brandon (12)

13 Jon Martin, Gaylord (12)

14 Chris Brown, Belleville (12)

15 Nick Freeman, Walled Lake Central (10)


135
1 Ian Parker, St Johns (12)

2 Matt Santos, Swan Valley (12)

3 Ben Freeman, Walled Lake Central (11)

4 Nathan Ellis, Goodrich (12)

5 Reiley Brown, Whitehall (12)

6 Luke Raczkowski, Parma Western (11)

7 Brian Case, Davison (9)

8 Sean O'Hearon, Springport (11)

9 Tylor Orrison, Dundee (10)

10 Clay Ragon, Dansville (12)

11 John Siemasz, John Glenn (11)

12 Carlo Marceau, Utica Eisenhower (12)

13 Trent Lashuay, St Johns (11)

14 Aidan Pierobon, RH Stoney Creek (12)

15 Noah Nieman, Blissfield (11)


140
1 Dresden Simon, Dansville (12)

2 Dylan Steward, Grand Ledge (12)

3 Zeth Dean, Lowell (12)

4 Zack Blevins, Dundee (12)

5 Layne Malczewski, Macomb Dakota (10)

6 Alex Hrisopoulos, Oxford (12)

7 Chase Veydt, Parma Western (12)

8 Abe Ajami, Dearborn Fordson (12)

9 Reece Hughes, Hartland (11)

10 Kolten Radaz, Freeland (12)

11 Travis Wildfong, Flint Kearsley (11)

12 Bryan LaVearn, Ortonville Brandon (12)

13 Dante Latora, Portage Central (11)

14 Will Marano, Dearborn Edsel Ford (10)

15 Jwan Britton, Whitehall (12)


145
1 Kanen Storr, Leslie (12)

2 Austin Melton, DeWitt (12)

3 Nathan Atienza, Livonia Franklin (11)

4 Owen Donovan, Utica Eisenhower (12)

5 Gerritt Yates, Hesperia (10)

6 Logan Merrick, Mason County Central (12)

7 Lane Allen, Lakewood (10)

8 Brad Stewart, Temperance Bedford (12)

9 Dylan Dwyer, Plymouth (12)

10 Mason Lopinski, Hudson (12)

11 Cole Hersch, New Lothrop (12)

12 Garrett Kaercher, Warren Lincoln (12)

13 Nick Costanzo, Walled Lake Central (12)

14 Coby Moore, Bay City Western (11)

15 Matt Heaps, Portage Northern (11)


152
1 Steve Garza, New Lothrop (12)

2 Joel Rees, Sparta (12)

3 Kam Bush, Grandville (11)

4 Sean Sterling, Dundee (11)

5 Brandon Garcia, Riverview (12)

6 Lane McVicker, Eaton Rapids (12)

7 Ameer Munasseer, Melvindale (12)

8 Derek Droste, St Johns (12)

9 Bret Fedewa, St Johns (11)

10 Zeth Caudill, Springport (12)

11 Kolin Leyrer, Holt (11)

12 Sage Castillo, Hartland (12)

13 Dustin Gross, Dearborn Hts Annapolis (10)

14 Caleb Brown, Belleville (12)

15 Jacob Reed, Delton Kellogg (12)


160
1 Foster Karmon, Grand Rapids CC (12)

2 Blake Montrie, Temperance Bedford (12)

3 Derrien Perkins, Warren Lincoln (12)

4 Collin Lieber, Croswell-Lexington (11)

5 Hunter Gasper, Chesaning (11)

6 Chase Smith, Clio (12)

7 Matt Mills, Grand Rapids FHC (12)

8 Spencer Knizacky, Mason County Central (12)

9 Kyle Johnson, Hudson (12)

10 Lucas McFarland, St Johns (11)

11 Nate Vandermeer, Clarkston (12)

12 Sean McWilliams, Muskegon Reeths Puffer (12)

13 Luke Carver, Stugis (12)

14 Connor Charping, Trenton (11)

15 Conor Cox, Detroit CC (12)


171
1 Jelani Embree, Warren Lincoln (11)

2 Devon Pingel, Lapeer (12)

3 Tyler Morland, Detroit CC (11)

4 Sam Greco, Grandville (11)

5 Boony Merryweather, Grandville (12)

6 Adam McCann, Midland Bullock Creek (12)

7 Cash Thompson, Lakewood (11)

8 Will Feldkamp, Dexter (11)

9 Dylan Powers, Saline (11)

10 Colton McKiernan, Richmond (10)

11 Erik Birchmeier, New Lothrop (11)

12 John Penfold, Goodrich (12)

13 Trevor Humphrey, Manchester (12)

14 Mark Worman, Hesperia (12)

15 Lucas LaForge, Hartland (12)


189
1 Brandon Whitman, Dundee (10)

2 Max Dean, Lowell (12)

3 Brenden McRill, Davison (11)

4 Jared Roehl, Millington (11)

5 Nick May, Kalamazoo Loy-Norrix  (12)

6 Ryan Vasbinder, Byron Center (11)

7 Zane Gorby, Caledonia (12)

8 Brad Wilton, Mason (11)

9 Kane Williams, Clio (11)

10 Trevor Yank, Anchor Bay (12)

11 Nick Cooper, Springport (11)

12 Trevor Piggott, Ionia (11)

13 Reese Harburn, Flint Kearsley (11)

14 Dan Kruse, Lowell (12)

15 Jon Cox, Dearborn Hts Annapolis (12)


215
1 Luke Ready, Brighton (12)

2 Landon Pelham, Tecumseh (12)

3 Wyatt Harden, Oxford (12)

4 Caleb Symons, New Lothrop (12)

5 Quintin Wilber, Montrose (12)

6 Devon Kozel, Bangor (11)

7 Clayton Higelmire, Eaton Rapids (12)

8 Tyler Deming, Caro (12)

9 Eric Conquest, Brighton (12)

10 Shane Foster, Gaylord (12)

11 Zach Kramer, Monroe (11)

12 Colin McFarland, Carleton Airport (12)

13 Gabe Heiserman, Dundee (12)

14 Anthony Neal, Sturgis (12)

15 Jawaun Peete, Westland John Glenn (11)


285
1 Trent Hilger, Lake Fenton (11)

2 Dan Perry, Lapeer (12)

3 Kevin Koenig, Laingsburg (12)

4 Ali Wahab, Dearborn Heights Crestwood (12)

5 Isaiah Espinoza, Adrian (12)

6 Maddox Maki, Williamston (12)

7 Jacob Gnegy, St Johns (12)

8 Sam Benson, Mason (12)

9 Nathan Troutvine, Clarkston (12)

10 Nick Jenkins, Detroit CC (11)

11 Tim Stevens, Temperance Bedford (12)

12 Pat DePiazza, Cedar Springs (11)

13 Andrew Bowen, Caledonia (12)

14 Matt Lloyd, Grand Ledge (12)

15 Chase Boushor, Sault Ste Marie (12)

Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

michgrappler Michigan Grappler michgrappler