skip navigation
Grappler Gold

Week 6 Individual Rankings: P15

By Steve Widzinski, 01/27/16, 11:15AM EST

Share

Dallas O'Green slides up to #4 following win over Suitor

Grappler

Week 6 P15 (/127)

103
1 Rayvon Foley, AA Pioneer (11)
2 Tucker Sholl, Hudson (9)
3 Kyle Kantola, Hartland (9)
4 Nathan Hollifield, Fraser (12)
5 Isiah Berry, Plymouth (10)
6 Brendan Zelenka, St Johns (10)
7 Derek Giallombardo, Gaylord (10)
8 Anthony Gallagher, Perry (11)
9 Chaise Mayer, Warren Woods Tower (9)
10 Justin Tiburcio, Macomb Dakota (9)
11 Victor Grabowski, Brighton (9)
12 Jack Samuels, Hudsonville (9)
13 Nate Ernst, Caro (12)
14 AJ Geyer, Lake Fenton (11)
15 Steven Garty, Davison (9)
 

112
1 Max Johnson, Davison (12)
2 Elijuh Weaver, Warren Woods Tower (11)
3 Jack Medley, Anchor Bay (11)
4 Mike Mars, Westland John Glenn (10)
5 Jordan Hamdan, Hudson (9)
6 Ben Kamali, Detroit CC (10)
7 Noah Comar, Clinton (9)
8 Kaleob Whitford, St Johns (9)
9 Trevor Giallombardo, Gaylord (12)
10 Andrew Flick, Niles (11)
11 Branson Proudlock, Gibraltar Carlson (10)
12 Drew Hutchinson, Clio (11)
13 Seth Harvey, Addison (11)
14 Nolan Klapec, Lakeland (11)
15 Nick McGhan, Howard City TCA (12)
 
 
119
1 Lucas Hall, Lowell (12)
2 Devin Schroder, Grand Rapids CC (12)
3 Dom LaJoie, Gaylord (11)
4 Jarrett Trombley, Lake Fenton (10)
5 Austin Franco, Stevensville Lakeshore (10)
6 Tristan Serbus, Corunna (12)
7 Carl Antrassian, Monroe (12)
8 Kevon Davenport, Detroit CC (9)
9 Robert LeFevre, Erie Mason (11)
10 Michael Higley, Edwardsburg (12)
11 Victor Schoenherr, Bay City Western (9)
12 Dylan Wilkins, Sparta (12)
13 AJ Facundo, Davison (10)
14 Brenden Stevens, BC Lakeview (12)
15 Dakota Greer, Howard City TCA (10)
 
 
125
1 Drew Marten, Tecumseh (11)
2 Jackson Renicker, Brighton (12)
3 Avry Mutschler, Lowell (9)
4 Tyler Sanders, Macomb Dakota (10)
5 Deven Perez, Davison (12)
6 Jack Snauko, Grand Ledge (11)
7 Noah Lopez, Hartland (12)
8 Donte Rivera-Garcia, Southgate Anderson (11)
9 Xavier Graham, Brownstown Woodhaven (11)
10 Hunter Truba, Utica Eisenhower (12)
11 Robert Rogers, Burton Bentley (10)
12 Nolan Smith, Portage Northern (12)
13 Mason Breece, Birch Run (10)
14 Marcus Richardson, Addison (12)
15 Hunter Corcoran, Lake Fenton (11)
 
  
130
1 Alex Martinez, Ida (12)
2 Kole Krauss, Grand Rapids CC (12)
3 Aaron Kilburn, Richmond (12)
4 Dallas O'Green, Carson City Crystal (12)
5 KJ Suitor, Swan Valley (12)
6 Noah Schoenherr, Bay City Western (11)
7 Davian Gowens, Hesperia (12)
8 Ethan Woods, Manchester (11)
9 Nolan Saxton, Lakeview (11)
10 Grant Morrison, Brighton (12)
11 Cameron Amine, Detroit CC (9)
12 Brendon Ladd, Ortonville Brandon (12)
13 Jon Martin, Gaylord (12)
14 Chris Brown, Belleville (12)
15 Nick Freeman, Walled Lake Central (10)
 
 
135
1 Ian Parker, St Johns (12)
2 Matt Santos, Swan Valley (12)
3 Ben Freeman, Walled Lake Central (11)
4 Nathan Ellis, Goodrich (12)
5 Reiley Brown, Whitehall (12)
6 Luke Raczkowski, Parma Western (11)
7 Brian Case, Davison (9)
8 Sean O'Hearon, Springport (11)
9 Tylor Orrison, Dundee (10)
10 John Siemasz, John Glenn (11)
11 Carlo Marceau, Utica Eisenhower (12)
12 Jonah Grimm, Mendon (12)
13 Clay Ragon, Dansville (12)
14 Trent Lashuay, St Johns (11)
15 Aidan Pierobon, RH Stoney Creek (12)
 
 
140
1 Dresden Simon, Dansville (12)
2 Dylan Steward, Grand Ledge (12)
3 Zeth Dean, Lowell (12)
4 Zack Blevins, Dundee (12)
5 Reece Hughes, Hartland (11)
6 Layne Malczewski, Macomb Dakota (10)
7 Alex Hrisopoulos, Oxford (12)
8 Chase Veydt, Parma Western (12)
9 Will Marano, Dearborn Edsel Ford (10)
10 Abe Ajami, Dearborn Fordson (12)
11 Kolten Radaz, Freeland (12)
12 Travis Wildfong, Flint Kearsley (11)
13 Bryan LaVearn, Ortonville Brandon (12)
14 Jwan Britton, Whitehall (12)
15 Cal Stefanko, Davison (9)
 

145
1 Kanen Storr, Leslie (12)
2 Austin Melton, DeWitt (12)
3 Nathan Atienza, Livonia Franklin (11)
4 Owen Donovan, Utica Eisenhower (12)
5 Dustin Gross, Dearborn Hts Annapolis (10)
6 Gerritt Yates, Hesperia (10)
7 Cole Hersch, New Lothrop (12)
8 Logan Merrick, Mason County Central (12)
9 Lane Allen, Lakewood (10)
10 Brad Stewart, Temperance Bedford (12)
11 Dylan Dwyer, Plymouth (12)
12 Matt Heaps, Portage Northern (11)
13 Mason Lopinski, Hudson (12)
14 Coby Moore, Bay City Western (11)
15 Jacob Shoop, Mason County Central (11)
 

152
1 Steve Garza, New Lothrop (12)
2 Joel Rees, Sparta (12)
3 Kam Bush, Grandville (11)
4 Sean Sterling, Dundee (11)
5 Brandon Garcia, Riverview (12)
6 Lane McVicker, Eaton Rapids (12)
7 Ameer Munasseer, Melvindale (12)
8 Bret Fedewa, St Johns (11)
9 Zeth Caudill, Springport (12)
10 Kolin Leyrer, Holt (11)
11 Sage Castillo, Hartland (12)
12 Caleb Brown, Belleville (12)
13 Jacob Reed, Delton Kellogg (12)
14 Bryce Davis, Linden (12)
15 Chase Gardner, Livonia Churchill (12)
 

160
1 Foster Karmon, Grand Rapids CC (12)
2 Blake Montrie, Temperance Bedford (12)
3 Derrien Perkins, Warren Lincoln (12)
4 Collin Lieber, Croswell-Lexington (11)
5 Hunter Gasper, Chesaning (11)
6 Chase Smith, Clio (12)
7 Spencer Knizacky, Mason County Central (12)
8 Boony Merryweather, Grandville (12)
9 Matt Mills, Grand Rapids FHC (12)
10 Kyle Johnson, Hudson (12)
11 Lucas McFarland, St Johns (11)
12 Nate Vandermeer, Clarkston (12)
13 Connor Charping, Trenton (11)
14 Conor Cox, Detroit CC (12)
15 Logan Vish, Hartland (12)
 
 
171
1 Jelani Embree, Warren Lincoln (11)
2 Devon Pingel, Lapeer (12)
3 Tyler Morland, Detroit CC (11)
4 Sam Greco, Grandville (11)
5 Adam McCann, Midland Bullock Creek (12)
6 Cash Thompson, Lakewood (11)
7 Will Feldkamp, Dexter (11)
8 Dylan Powers, Saline (11)
9 Colton McKiernan, Richmond (10)
10 Erik Birchmeier, New Lothrop (11)
11 John Penfold, Goodrich (12)
12 Trevor Humphrey, Manchester (12)
13 Mark Worman, Hesperia (12)
14 Lucas LaForge, Hartland (12)
15 Hunter Schneider, Midland (11)
 

189
1 Brandon Whitman, Dundee (10)
2 Max Dean, Lowell (12)
3 Brenden McRill, Davison (11)
4 Jared Roehl, Millington (11)
5 Nick May, Kalamazoo Loy-Norrix  (12)
6 Ryan Vasbinder, Byron Center (11)
7 Zane Gorby, Caledonia (12)
8 Brad Wilton, Mason (11)
9 Kane Williams, Clio (11)
10 Trevor Yank, Anchor Bay (12)
11 Nick Cooper, Springport (11)
12 Trevor Piggott, Ionia (11)
13 Reese Harburn, Flint Kearsley (11)
14 Jon Cox, Dearborn Hts Annapolis (12)
15 Ben Cushman, Flushing (10)
 
 
215
1 Luke Ready, Brighton (12)
2 Landon Pelham, Tecumseh (12)
3 Wyatt Harden, Oxford (12)
4 Caleb Symons, New Lothrop (12)
5 Quintin Wilber, Montrose (12)
6 Devon Kozel, Bangor (11)
7 Clayton Higelmire, Eaton Rapids (12)
8 Tyler Deming, Caro (12)
9 Eric Conquest, Brighton (12)
10 Colin McFarland, Carleton Airport (12)
11 Gabe Heiserman, Dundee (12)
12 Anthony Neal, Sturgis (12)
13 Jawaun Peete, Westland John Glenn (11)
14 Robert McQueen, Howell (12)
15 Tyden Ferris, Delton Kellogg (11)
 
 
285
1 Trent Hillger, Lake Fenton (11)
2 Dan Perry, Lapeer (12)
3 Kevin Koenig, Laingsburg (12)
4 Ali Wahab, Dearborn Heights Crestwood (12)
5 Isaiah Espinoza, Adrian (12)
6 Maddox Maki, Williamston (12)
7 Jacob Gnegy, St Johns (12)
8 Nathan Troutvine, Clarkston (12)
9 Nick Jenkins, Detroit CC (11)
10 Tim Stevens, Temperance Bedford (12)
11 Sam Benson, Mason (12)
12 Pat DePiazza, Cedar Springs (11)
13 Andrew Bowen, Caledonia (12)
14 Matt Lloyd, Grand Ledge (12)
15 Chase Boushor, Sault Ste Marie (12)

Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

michgrappler Michigan Grappler michgrappler