skip navigation
Grappler Gold

Pre-Season Individual HS Rankings

By Steve Widzinski, 10/10/16, 6:30AM EDT

Share

Post-GFC sets table for first rankings of 16-17 season

103
1 David Stepanian, Warren Woods Tower (10)
2 Reese Fry, Manchester (12)
3 Brenden Spencer, Roscommon (11)
4 Andrew Chambal, Davison (9)
5 Nick Alayan, Macomb Dakota (10)

112
1 Ben Kamali, Detroit CC (11)
2 Rayvon Foley, AA Pioneer (112)
3 Corey Gamet, Parma Western (10)
4 Tucker Sholl, Hudson (10)
5 Kyle Kantola, Hartland (10)

119
1 Elijuh Weaver, Warren Woods Tower (12)
2 Mike Mars, Westland John Glenn (11)
3 Branson Proudlock, Gibraltar Carlson (11)
4 Jack Medley, Anchor Bay (12)
5 Austin Franco, Stevensville Lakeshore (11)

125
1 Dom LaJoie, Gaylord (12)
2 AJ Facundo, Davison (11)
3 Kaleob Whitford, St Johns (10)
4 Robert LeFevre, Erie Mason (12)
5 Donte Rivera-Garcia, Southgate Anderson (12)

130
1 Kevon Davenport, Detroit CC (9)
2 Drew Marten, Tecumseh (11)
3 Robert Rogers, Burton Bentley (10)
4 Warren Stanfield, Walled Lake Central (12)
5 James Whitaker, St Johns (10)

135
1 Jarrett Trombley, Lake Fenton (11)
2 Trent Lashuay, St Johns (12)
3 Nick Freeman, Walled Lake Central (11)
4 Austin Boone, Lowell (10)
5 Tyler Sanders, Macomb Dakota (11)

140
1 Ben Freeman, Walled Lake Central (12)
2 Nolan Saxton, Lakeview (12)
3 Noah Schoenherr, Bay City Western (12)
4 John Siemasz, John Glenn (12)
5 Sean O'Hearon, Springport (12)

 

145
1 Reece Hughes, Hartland (12)
2 Cameron Amine, Detroit CC (10)
3 Joey Muzzin, Woodhaven (11)
4 Brian Case, Davison (10)
5 Alec Rees, Sparta (10)

152
1 Bret Fedewa, St Johns (11)
2 Kam Bush, Grandville (11)
3 Nathan Atienza, Livonia Franklin (11)
4 Dustin Gross, Dearborn Hts Annapolis (11)
5 Gerritt Yates, Hesperia (11)

160
1 Sean Sterling, Dundee (12)
2 Kolin Leyrer, Holt (12)
3 Lucas McFarland, St Johns (12)
4 Dylan Terrance, Flint Kearsley (12)
5 Hunter Grasso, Woodhaven (12)

171
1 Tyler Morland, Detroit CC (12)
2 Cash Thompson, Lakewood (12)
3 Collin Lieber, Croswell-Lexington (12)
4 Connor Charping, Trenton (12)
5 Hunter Schneider, Midland (12)

189
1 Jelani Embree, Warren Lincoln (12)
2 Brenden McRill, Davison (12)
3 Jared Roehl, Millington (12)
4 Brad Wilton, Mason (12)
5 Kane Williams, Clio (12)

215
1 Brandon Whitman, Dundee (11)
2 Ryan Vasbinder, Byron Center (12)
3 Tyden Ferris, Delton Kellogg (11)
4 Sam Kinne, Lapeer (11)
5 Eli Boulton, Lowell (12)

285
1 Trent Hillger, Lake Fenton (12)
2 Nick Jenkins, Detroit CC (12)
3 Devon Kozel, Bangor (12)
4 Chase Beard, Allegan (12)
5 Pat DePiazza, Cedar Springs (12)