skip navigation
Grappler Gold

D4 Individual Rankings (1/27)

By Steve Widzinski, 01/27/17, 6:30AM EST

Share

Mendon's Wyatt Cool #1 at 160. (Photo/Leo Andaverde, JoeInsider.com)

Steve  Widzinski

Steve Widzinski

HS Analyst & Site Editor

103
1 Reese Fry, Manchester (11)
2 Robert Altland, Hart (10)
3 Daniel Villalobos, Bangor (11)
4 Nolan Datema, Carson City Crystal (10)
5 Ben Modert, Bronson (9)
6 Tyler Cowdry, Cass City (12)
7 Jannya Boorman, Addison (9)
8 Carlito Lilly, Laingsburg (12)
9 Cody Sanchez, Marlette (12)
10 Nathan Brewer, Ishpeming Westwood (10)

112
1 Noah Comar, Clinton (10)
2 Tucker Sholl, Hudson (10)
3 Brenden Spencer, Roscommon (11)
4 Noah Cantu, Hart (10)
5 Seth Harvey, Addison (12)
6 Nik Andavarde, Mendon (11)
7 Jamison Ward, Carson City Crystal (9)
8 Landyn Vanwyk, Lawton (9)
9 Ash Stokes, Marcellus (11)
10 Nick Baldwin, Lawton (10)

119
1 Jordan Hamdan, Hudson (10)
2 Khalil Moten, Flint Beecher (10)
3 Tyler Teague, Springport (12)
4 Owen Flowers, Decatur (12)
5 Tommy Malloy, New Lothrop (11)
6 Hunter Baker, Vassar (11)
7 Dylan Amm, Lawton (10)
8 Trey Shafer, Reading (12)
9 Jacob Bosley, Hart (11)
10 Elijah Sanchez, Sand Creek (12)

125
1 Robert LeFevre, Erie Mason (12)
2 Kyle Black, White Pigeon (10)
3 Coy Helmuth, Decatur (12)
4 Carson Price, Hudson (10)
5 Calvin Moten, Flint Beecher (12)
6 Anthony Mack, Dansville (11)
7 Skylar Crespo, Mendon (10)
8 Evan Jones, Kent City (10)
9 Rayden Roggow, Athens (9)
10 Dylan Kiester, Ravenna (12)

130
1 Robert Rogers, Burton Bentley (11)
2 Spencer Fox, Schoolcraft (12)
3 Andrew Park, Pine River (11)
4 Connor Krupp, New Lothrop (11)
5 Christian Lefler, Mayville (12)
6 Dakota Knieper, Addison (11)
7 Matthew Grant, Onaway (9)
8 Danny Rowe, Roscommon (12)
9 Scotty Torres, Hudson (11)
10 Carlos Diaz, Kent City (11)

135
1 Ethan Woods, Manchester (12)
2 Noah Teague, Springport (11)
3 Austin Wolford, New Lothrop (10)
4 Connor Baldwin, Erie Mason (11)
5 Nate Weber, White Pigeon (11)
6 Blake Armstrong, Kent City (11)
7 Brock Nelson, Pine River (9)
8 Aris Morgan, Mancelona (12)
9 Isaac Howd, St Louis (10)
10 Owen Hilgendorf, Fulton (12)

140
1 Sean O'Hearon, Springport (12)
2 Ethan May, Decatur (12)
3 Zach Young, Hesperia (11)
4 Jayce Kuehnlein, St Louis (11)
5 Braxton Seida, Carson City Crystal (10)
6 Bowen Clingenpeel, Addison (11)
7 Jake LaValley, Mayville (12)
8 Ben Hulley, Mayville (12)
9 Ethan Lopresto, Reading (10)
10 Easton Maus, Concord (11)

145
1 Noah Nieman, Blissfield (12)
2 Trentyn Gleason, Hesperia (11)
3 Jake Davis, St Louis (11)
4 Anthony Johnson, Oscoda (11)
5 Hunter Eurich, Mio (11)
6 Brady Tate, Hart (12)
7 Jacob Todd, Union City (12)
8 Spencer Shook, Carson City Crystal (12)
9 Malik Ray, Hudson (11)
10 Zach Lefler, Mayville (12)

152
1 Gerrit Yates, Hesperia (11)
2 Konor Holton, St Louis (12)
3 Bryant Moore, Sand Creek (12)
4 Hunter Dart, Addison (11)
5 Ethan Sharp, Schoolcraft (12)
6 Wyatt Dickson, Cass City (11)
7 Carlos Garza, Hart (12)
8 Frank Ulrich, Maple Valley (11)
9 Arturo Perez, Hart (12)
10 Zach Riley, New Lothrop (10)

160
1 Wyatt Cool, Mendon (11)
2 Zac Menck, Lawton (11)
3 Tanner Gonzales, Manistique (12)
4 Jonny Stid, Dansville (12)
5 Donovan Underwood, Addison (11)
6 Hunter Sweatland, St Charles (11)
7 Payton Hunt, Martin C-S (11)
8 Michael Nuyen, Decatur (12)
9 Noah Strine, Reading (12)
10 Colton Johns, Union City (11)

171
1 David Erwin, Bronson (12)
2 Dylan Smith, Bad Axe (12)
3 Zac Checkley, Decatur (12)
4 Ridge Schutte, Whittemore Prescott (10)
5 Demetrius Gooley, Flint Beecher (12)
6 Hunter Rummler, White Pigeon (12)
7 William Hartz, Sandusky (12)
8 Joe Rigling, Pine River (12)
9 Noah Eshuis, Martin C-S (12)
10 Sam Burge, Niles Brandywine (12)

189
1 Tylor Grames, Hudson (12)
2 Erik Birchmeier, New Lothrop (12)
3 Mason Rife, Webberville (12)
4 Jordan Good, Manchester (12)
5 Ernie Diaz, St Louis (11)
6 Brian Yeakey, Carson City Crystal (9)
7 Charlie Hass, Bad Axe (12)
8 Raden Holmes, Pine River (12)
9 Cole Houtz, Bronson (11)
10 Trent Sexton, Clinton (11)

215
1 Devon Kozel, Bangor (12)
2 Nick Cooper, Springport (12)
3 Zach Bailey, Hudson (12)
4 Jason Craig, Lawton (12)
5 TJ Moore, Cass City (12)
6 Ethan Simmons, Martin C-S (12)
7 Caleb Bangerter, Blissfield (12)
8 Austin Popp, Clinton (12)
9 Chase Gibson, Bronson (11)
10 Luke Overweg, Springport (11)

285
1 Logan Kennedy, Decatur (12)
2 Brock Johnson, Muskegon CC (12)
3 Brad Gierman, Brown City (12)
4 Charlie Prescott, Whittemore Prescott (11)
5 Nathan Caudill, Bronson (12)
6 Jackson Schenk, Mayville (11)
7 Thomas Tiepel, Roscommon (12)
8 Jon Zoscsak, Mason County Central (12)
9 Lukas Fortune, Brown City (12)
10 Isiah Krizek, Hudson (10)