skip navigation
Grappler Gold

D2/D3 Semifinals Hub

By MI Grappler, 02/24/18, 11:45AM EST

Share

D2 #1 Lowell vs D2 #4 Eaton Rapids

285 - #4 (215) Keigan Yuhas (L) fall HM (215) Dallas Price (ER) 0:59
103 - #4 Robert Davids (ER) dec. #3 Nick Korhorn (L) 12-5
112 - Hunter Browning (L) dec. Tyler Koehn (ER) 3-1
119 - #7 Dawson Jankowski (L) fall DaCoda Whalen (ER) 1:55
125 - #8 Chris Haynes (ER) dec. HM Zeth Strejc (L) 3-1
130 - #7 Jeff Leach (L) dec. Hayden Campbell (ER) 3-2
135 - HM Doak Dean (L) dec. Coltin Andeson (ER) 10-7
140 - #2 Caleb Fish (ER) fall #1 (135) Avry Mutschler (L) 5:48
145 - #8 (140) James Fotis (L) maj. #6 (135) Chad Haynes (ER) 14-0
152 - #1 (145) Austin Boone) fall HM Brayden McNamara (ER) 0:50
160 - Derek Mohr (L) dec. HM (171) Jared Davis (ER) 12-8
171 - #2 (160) Austin O'Hearon (ER) maj. George Gonzales (L) 14-3
189 - #2 (171) Austin Engle (L) tech Dylan Norris (ER) 17-2
215 - #10 Connor Nugent (L) fall Dan Parish (ER) 0:49
FINAL: LOWELL 45, EATON RAPIDS 16

D2 #2 Warren Woods Tower vs D2 #3 Gaylord

285 - #3 (215) Joel Radvansky (WWT) dec. #6 Joe Markham (G) 4-3 TB
103 - #2 Joe Haynes (WWT) dec. Will Sides (G) 7-5
112 - #1 Chayse LaJoie (G) fall HM Dru Wilson (WWT) 0:38
119 - #2 (125) Derek Giallombardo (G) tech Mat Booth (WWT) 22-7
125 - #2 (119) David Stepanian (WWT) dec. #6 (119) John Sosa (G) 5-4
130 - #1 (125) Chaise Mayer (WWT) fall Rico Brown (G) 0:43
135 - Cody Starks (G) fall Hendri Thomaraj (WWT) 4:52
140 - #5 Jacob McKnight (G) fall Jack Pehote (WWT) 3:07
145 - #10 Keff O'Connell (WWT) dec. Brady Schulz (G) 4-1
152 - Austin Frederick (WWT) dec. Kenny Smith (G) 8-4
160 - #5 (152) Jajuan Lovejoy (WWT) fall Dimitri Smith (G) 3:14
171 - #5 Cade Foster (WWT) fall Kullen Geoffrey (WWT) 1:10
189 - HM (160) Nick Brewster (G) fall Devin Jackson (WWT) 3:22
215 - AJ Krumholz (G) fall HM (285) CJ Shier (WWT) 1:51
FINAL: GAYLORD 41, WARREN WOODS TOWER 27

D3 #1 Dundee vs D3 #4 Whitehall

285 - #10 (189) Kyle Reinhart (D) fall Alex Britton (W) 2:45
103 - #4 Austin Fietz (D) tech Matthew Goodrich (W) 20-5
112 - #2 Tyler Swiderski (D) fall Sam Baustert (W) 4:44
119 - #4 Jonathon White (D) dec. Hunter Bower (W) 4-0
125 - #7 Daniel Jaworski (D) tech Haddan Young (W) 23-8
130 - #4 Christian Killion (D) fall Mitch White (W) 3:21
135 - #1 Stoney Buell (D) maj. #9 Tom Balaskovitz (W) 15-4
140 - #10 Grant Ott (D) fall Kyler Honore (W) 2:36
145 - #6 Cal McAvoy (D) fall Josh Thommen (W) 1:01
152 - #1 Zach Bellaire (D) fall Hunter Pladies (W) 0:41
160 - #3 Tylor Orrison (D) tech #9 Derek McCollom (W) 18-2
171 - #3 Jaxon Guinn (D) dec. #5 Kayleb Venema (W) 3-0
189 - #4 Allen Powers (W) dec. #8 Kyle Motylinski (D) 4-2
215 - #1 Brandon Whitman (D) fall Jarean Sargent (W) 0:29
FINAL: DUNDEE 67, WHITEHALL 3

D3 #2 Richmond vs D3 #3 Chippewa Hills

285 - #10 Andrew Vinton (CH) dec. #1 Tyler Marino (R) 3-2
103 - Daylin Wittig (CH) dec. Hunter Keller (R) 5-2
112 - HM Carson Hayes (CH) dec. Daniel McNichol (R) 2-1
119 - HM Josh Barton (R) maj. Ozzie Manito (CH) 9-0
125 - Austin Kilburn (R) fall #10 Bray Haynes (CH) 3:27
130 - Hunter Seguin (R) dec. Korante Lowrey (CH) 6-4
135 - #6 Alec Ziza (R) dec. Caleb Fate (CH) 3-0
140 - #4 Hayden Bastian (R) maj. Mason Hayes (CH) 10-0
145 - #3 Alex Roberts (R) maj. Brandon Russell (CH) 14-4
152 - #7 Eric Barr (R) dec. #6 (145) Austin Young (CH) 3-2 UTB
160 - #4 (152) Jaycob Sharp (CH) dec. #5 David Kaltz (R) 6-4
171 - #4 Robert Granberry (CH) dec. Noah Montanari (R) 8-3