skip navigation
Grappler Gold

State Finals Matchups

By MI Grappler, 03/03/18, 3:30AM EST

Share

DIVISION 1

103
#1 Blake Noonan (Stoney Creek) vs #2 Brock Prater (Macomb Dakota)

112
#1 Nick Alayan (Macomb Dakota) vs #2 Andrew Chambal (Davison)

119
#1 Ben Kamali (Detroit CC) vs #6 Mark Brado (Waterford Kettering)

125
#1 Mike Mars (John Glenn) vs #2 Kyle Kantola (Hartland)

130
#1 Josh Edmond (Detroit CC) vs #5 Jared Riggins (Jackson)

135
#1 Derek Gilcher (Detroit CC) vs #3 Sergio Borg (Oxford)

140
#1 Nick Freeman (WL Central) vs #2 Anthony Gibson (John Glenn)

145
#1 Kevon Davenport (Detroit CC) vs #3 Vic Schoenherr (BC Western)

152
#1 Cam Amine (Detroit CC) vs #2 Alex Facundo (Davison)

160
#1 Will Marano (Edsel Ford) vs #2 River Shettler (Hartland)

171
#1 Layne Malczewski (Macomb Dakota) vs #2 Cal Stefanko (Davison)

189
#1 Ben Cushman (Flushing) vs #6 Jacob Ransom (Traverse City West)

215
#1 Easton Turner (Detroit CC) vs #10 Blake Wingate (Bedford)

285
#1 Austin Emerson (Bedford) vs #2 Steven Kolcheff (Detroit CC)

Division 2

103
#1 Riley Bettich (Lakeshore) vs #5 Nick Korhorn (Lowell)

112
#1 Chayse LaJoie (Gaylord) vs #2 Vince Perez (Tecumseh)

119
#1 Austin Franco (Niles) vs #3 Caleb Teague (Goodrich)

125
#2 Derek Giallombardo (Gaylord) vs #3 Brendan Zelenka (St. Johns)]

130
#1 Branson Proudlock (Gibraltar Carlson) vs #4 Matt Tomsett (Lamphere)

135
#1 Avry Mutschler (Lowell) vs #2 Corbyn Munson (Chelsea)

140
#1 James Whitaker (St. Johns) vs #2 Caleb Fish (Eaton Rapids)

145
#1 Austin Boone (Lowell) vs #2 Kilian Southworth (DeWitt)

152
#1 Alec Rees (Sparta) vs #2 Doug Ferrier (Marysville)

160
#1 Dustin Gross (Annapolis) vs #2 Austin O'Hearon (Eaton Rapids)

171
#1 Ryan Ringler (Cedar Springs) vs #3 Cade Dallwitz (Holly)

189
#1 David Kruse (Lowell) vs #2 Drake Pauwels (New Boston Huron)

215
#2 Hunter Krueger (Adrian) vs #3 Joel Radvansky (WW Tower)

285
#2 Tyler Hill (Lakeshore) vs #3 Riley Smith (Mason)

DIVISION 3

103
#1 Hunter Assemacher (Ida) vs #2 Robbie Altland (Hart)

112
#1 Sean Spidle (Flint Powers) vs #2 Tyler Swiderski (Dundee)

119
#2 Kyle Schaaf (Clare) vs #6 Dametrius Castillo (Alma)

125
#1 Dakota Greer (Tri County) vs #2 Reese Wallis (Montrose)

130
#1 Jarrett Trombley (Dundee) vs #4 Christian Killion (Dundee)

135
#1 Stoney Buell (Dundee) vs #2 Trevor Robinson (Shepherd)

140
#2 Nick Felt (Shelby) vs #5 Mason Breece (Birch Run)

145
#1 Sean Trombley (Lake Fenton) vs #3 Alex Roberts (Richmond)

152
#1 Zach Bellaire (Dundee) vs #2 DJ Daniels (Caro)

160
#2 Jackson Nevadomski (Lake Fenton) vs #3 Tylor Orrison (Dundee)

171
#1 Owen Guilford (Portland) vs #4 Robert Granberry (Chippewa Hills)

189
#2 Ethan Weatherspoon (Napoleon) vs #3 Brockton Cook (Birch Run)

215
#1 Brandon Whitman (Dundee) vs #2 Colton McKiernan (Richmond)

285
#1 Tyden Ferris (Delton Kellogg) vs #2 Tyler Marino (Richmond)

103
#1 AJ Baxter (Clinton) vs #2 Ben Modert (Bronson)

112
#1 Reese Fry (Manchester) vs #4 Jesse Brumm (Maple Valley)

119
#2 Brenden Spencer (Roscommon) vs #4 Khalil Moten (Beecher)

125
#1 Noah Comar (Clinton) vs #2 Scotty Torres (Hudson)

130
#1 Jordan Hamdan (Hudson) vs #2 Robert Rogers (Bentley)

135
#1 Skyler Crespo (Mendon) vs #2 Matthew Grant (Onaway)

140
#2 Austin Wolford (New Lothrop) vs #3 Andrew Park (Pine River)

145
#1 Jayce Kuehnlein (St. Louis) vs #3 Payton Hunt (Martin)

152
#1 Jake Davis (St. Louis) vs #3 Noah Teague (Springport)

160
#1 Zach Young (Hesperia) vs #2 Zack Menck (Lawton)

171
#1 Wyatt Cool (Mendon) vs #3 Justin Carnahan (New Lothrop)

189
#1 Kyle Cassiday (Beaverton) vs #4 Tim Rizor (Pine River)

215
#1 Eric Cassiday (Beaverton) vs #2 Chase Gibson (Bronson)

285
#1 Jackson Schenk (Mayville) vs #4 Luke Overweg (Springport)