skip navigation
Grappler Gold

2018 All-State Wrestlers

By MI Grappler, 03/05/18, 6:00AM EST

Share

Division 1

103
1st - Brock Prater (Macomb Dakota) SO, 51-3
2nd - Blake Noonan (Stoney Creek) SO, 46-1
3rd - Brendan Ferretti (Macomb Dakota) FR, 52-5
4th - Austin Bashi (West Bloomfield) JR, 48-8
5th - Cole Dunn (L'Anse Creuse) FR, 37-16
6th - Mason Shrader (Brighton) FR, 37-7
7th - Matthew Curtis (Oxford) JR, 36-15
8th - Owen Norman (Caledonia) FR, 39-6

112
1st - Andrew Chambal (Davison) SO, 35-3
2nd - Nick Alayan (Macomb Dakota) JR, 49-2
3rd - Andrew Hughes (Grand Ledge) SO, 43-3
4th - Wyatt Nault (Hartland) SO, 44-8
5th - Ashton Anderson (Oxford) FR, 41-15
6th - Sam Freeman (Walled Lake Central) SO, 39-11
7th - Steven Garty (Davison) JR, 38-11
8th - Al Biland (Anchor Bay) JR, 40-15

119
1st - Ben Kamali (Detroit CC) SR, 35-1
2nd - Mark Brado (Waterford Kettering) JR, 41-6
3rd - Terrin Machart (Utica Ford) SR, 50-2
4th - Caleb Meekins (John Glenn) JR, 50-10
5th - Corey Cavanaugh (Hartland) JR, 52-6
6th - Justin Tiburcio (Macomb Dakota) JR, 51-8
7th - Liam Hillary (Oxford) JR, 39-16
8th - Kameron Kempker (Hudsonville) SR, 43-7

125
1st - Mike Mars (John Glenn) SR, 55-0
2nd - Kyle Kantola (Hartland) JR, 55-2
3rd - Dominick Lomazzo (Detroit CC) FR, 38-10
4th - Eddie Homrock (Brighton) SO, 46-10
5th - Zach Johnson (Brighton) FR, 47-10
6th - Anthonie Taylor (Grandville) SO, 31-4
7th - Stone Moscovic (Detroit CC) SR, 37-9
8th - Dominic Todaro (Romeo) JR, 43-10

130
1st - Josh Edmond (Detroit CC) SO, 24-0
2nd - Jared Riggins (Jackson) JR, 35-3
3rd - Danny Poupore (Saline) SR, 54-3
4th - Hunter Hohman (Lapeer) SR, 35-6
5th - Isaac Lefler (John Glenn) SR, 50-8
6th - Hunter Garrisi (Romeo) SR, 44-9
7th - Damon Dunbar (Birmingham Groves) SO, 41-6
8th - Zach P Wells (Utica Ford) JR, 39-10

135
1st - Derek Gilcher (Detroit CC) SO, 39-5
2nd - Sergio Borg (Oxford) SR, 46-6
3rd - Jack Samuels (Hudsonville) JR, 49-2
4th - Marc Shaeffer (Davison) SO, 39-10
5th - Mason Grasso (Woodhaven) SO, 45-9
6th - Isiah Berry (Southfield) SR, 46-3
7th - Chris Cosgrove (Lincoln Park) SR, 43-10
8th - Connor White (Rockford) JR, 35-14

140
1st - Nick Freeman (Walled Lake Central) SR, 29-0
2nd - Anthony Gibson (John Glenn) SR, 51-5
3rd - Jake Billette (Clarkson) JR, 43-10
4th - Michael Carrasco (Grandville) SR, 36-15
5th - Dane Donabedian (Brighton) SO, 41-8
6th - Tommy Gawlowski (Macomb Dakota) SR, 28-10
7th - Chase Seeley (Battle Creek Lakeview) SR, 45-14
8th - Logan Sanom (Detroit CC) SO, 40-10

145
1st - Kevon Davenport (Detroit CC) JR, 41-3
2nd - Vic Schoenherr (Bay City Western) JR, 47-3
3rd - Nick Bleise (Brighton) SR, 44-13
4th - Jack Richardson (Rockford) SO, 44-6
5th - Victor Grabowski (Brighton) JR, 42-13
6th - Kyle Emery (Woodhaven) JR, 52-7
7th - Ryan Miller (Oxford) SR, 42-9
8th - Brenten Polk (John Glenn) JR, 41-17

152
1st - Alex Facundo (Davison) FR, 31-0
2nd - Cameron Amine (Detroit CC) JR, 43-3
3rd - Jaden Fisher (Lake Orion) JR, 47-5
4th - Tanner Culver (Hartland) JR, 38-4
5th - Neil Antrassian (Temperance Bedford) SR, 46-8
6th - Trent Myre (Oxford) JR, 33-9
7th - Brian Case (Davison) JR, 45-9
8th - Nino Tranchida (Anchor Bay) SO, 41-9

160
1st - Will Marano (Dearborn Edsel Ford) SR, 55-0
2nd - River Shettler (Hartland) JR, 44-3
3rd - Jay Nivison (Davison) SO, 36-6
4th - Dustin Solomon (Macomb Dakota) JR, 33-6
5th - Brennan Doyle (Midland Dow) JR, 51-9
6th - Dylan Seaton (Port Huron Northern) SR, 40-9
7th - Reece Potter (Hartland) JR, 34-6
8th - Colby Deberry (Holt) JR, 39-9

171
1st - Layne Malczewski (Macomb Dakota) SR, 55-0
2nd - Cal Stefanko (Davison) JR, 41-5
3rd - Isaac Torrey (Forest Hills Central) SR, 43-4
4th - Tyler Vestrand (Lake Orion) SR, 39-10
5th - Ali Makki (Dearborn Forsdon) SR, 53-5
6th - Jacob Smith (Monroe) SR, 30-10
7th - Aidan Wagh (Detroit CC) SR, 38-10
8th - Reggie Bostock (Warren DeLaSalle) SR, 39-13

189
1st - Ben Cushman (Flushing) SR, 53-0
2nd - Jacob Ransom (Traverse City West) SR, 44-6
3rd - Hiram Robinson (Wyandotte Roosevelt) SR, 45-2
4th - Josh Hill (Mona Shores) JR, 35-10
5th - Keegan Moore (Forest Hills Central) SR, 41-7
6th - Chris Hackney (Fraser) SR, 20-3
7th - Rory Cox (Detroit CC) SR, 39-7
8th - Brendin Yatooma (Detroit CC) SO, 34-12

215
1st - Easton Turner (Detroit CC) JR, 39-1
2nd - Blake Wingate (Temperance Bedford) JR, 41-9
3rd - Dominick Wilson (Portage Central) SR, 44-2
4th - Marcus Fresch (Roseville) SR, 41-10
5th - Emmanuel Willie (Livonia Franklin) SR, 43-5
6th - Mitch Hawkes (Jenison) SR, 42-6
7th - Adam Aguilar (Grand Ledge) SR, 37-11
8th - Luke Stanton (Brighton) SO, 38-12

285
1st - Austin Emerson (Temperance Bedford) SR, 48-3
2nd - Steven Kolcheff (Detroit CC) SO, 37-8
3rd - Seth Hoonhurst (Hudsonville) SR, 49-4
4th - Rahmi Khalil (Macomb Dakota) SR, 51-7
5th - Brady Riggs (Grand Ledge) JR, 37-10
6th - Arron Gilmore (Davison) JR, 38-10
7th - Lance Clapp (Swartz Creek) SR, 43-8
8th - Jake Swirple (Livonia Franklin) SO, 49-10

Division 2

103
1st - Riley Bettich (Lakeshore) SO, 43-2
2nd - Nick Korhorn (Lowell) SO, 33-10
3rd - Joe Haynes (Warren Woods Tower) FR, 46-5
4th - Corbin Hallberg (Ortonville Brandon) SR, 49-6
5th - Jamison Zimmerman (Niles) SO, 36-13
6th - Carter Hinson (Zeeland East) FR, 41-8
7th - Bailey DeLaTorre (Lakeshore) SO, 34-12
8th - Joe Lagrou (Marquette) SO, 31-12

112
1st - Chayse LaJoie (Gaylord) SO, 49-4
2nd - Vince Perez (Tecumseh) JR, 53-1
3rd - Josh Sunnerville (Otsego) SO, 55-5
4th - David Jividen (New Boston Huron) JR, 49-7
5th - Jacob Couturier (Sparta) SR, 47-4
6th - Zachary Sykes (Fruitport) SR, 43-12
7th - Dru Wilson (Warren Woods Tower) FR, 37-17
8th - Manuel Leija (Lansing Eastern) SO, 38-8

119
1st - Austin Franco (Niles) SR, 44-0
2nd - Caleb Teague (Goodrich) JR, 42-5
3rd - Eric Pawlaczyk (Imlay City) SR, 39-6
4th - David Stepanian (Warren Woods Tower) JR, 43-4
5th - Justin Cygnar (Linden) SR, 35-11
6th - Nick Buchanan (Coldwater) SO, 43-9
7th - Dawson Jankowski (Lowell) SO, 27-12
8th - Wyatt Daniel (Fowlerville) JR, 39-9

125
1st - Derek Giallombardo (Gaylord) SR, 55-3
2nd - Brendan Zelenka (St. Johns) SR, 28-8
3rd - Chaise Mayer (Warren Woods Tower) JR, 55-2
4th - Shane Williams (Lakeshore) SO, 37-10
5th - Owen Zablocki (New Boston Huron) JR, 50-6
6th - Andy Ruhstorfer (Flint Kearsley) SR, 38-6
7th - Chris Haynes (Eaton Rapids) SO, 40-11
8th - Zeth Strejc (Lowell) FR, 23-14

130
1st - Branson Proudlock (Carlson) SR, 46-1
2nd - Matt Tomsett (Lamphere) JR, 49-4
3rd - Kaleob Whitford (St. Johns) JR, 33-8
4th - Wesley Hampton (Imlay City) JR, 43-7
5th - Peter Deaton (Mattawan) SR, 39-3
6th - Logan Slominski (Sparta) FR, 46-6
7th - Tanner Miller (Mason) SO, 50-6
8th - Doak Dean (Lowell) FR, 34-12

135
1st - Corbyn Munson (Chelsea) SR, 54-0
2nd - Avry Mutschler (Lowell) JR, 40-6
3rd - Jayden Rittenbury (Fenton) SO, 42-8
4th - Chris Morrill (Three Rivers) SR, 56-6
5th - Jacob Lanzini (Trenton) JR, 22-5
6th - Hunter Larson (Escanaba) SO, 33-7
7th - Brady Triola (Fenton) SO, 42-12
8th - Tyler Brandt (DeWitt) SO, 39-11

140
1st - James Whitaker (St. Johns) SO, 44-1
2nd - Caleb Fish (Eaton Rapids) SO, 48-3
3rd - Tony Williams (Lakeshore) SR, 44-3
4th - Jacob McKnight (Gaylord) SO, 54-9
5th - Arthur Calloway (Carleton Airport) JR, 37-14
6th - Quenten Hall (DeWitt) JR, 51-8
7th - James Fotis (Lowell) SO, 35-12
8th - Kyle Yuhas (Tecumseh) SO, 40-17

145
1st - Austin Boone (Lowell) SO, 44-1
2nd - Kilian Southworth (DeWitt) SR, 50-3
3rd - Hunter Murphy (North Branch) SR, 40-9
4th - Nathan Wynsma (Allendale) JR, 47-6
5th - Nick Bradley (Edwardsburg) SR, 32-5
6th - Carsen Cuthbert (Holly) SR, 53-9
7th - Nelson Poet (New Boston Huron) SO, 25-9
8th - Maddox Lee (East Grand Rapids) SR, 43-11

152
1st - Alec Rees (Sparta) JR, 48-0
2nd - Doug Ferrier (Marysville) SR, 54-2
3rd - Lucus Pienton (Cedar Springs) JR, 48-8
4th - Corbin Choummanivong (Holland) SR, 45-4
5th - Paul Scaramuzzino (Croswell-Lexington) JR, 54-5
6th - Alex Moore (Clio) SR, 42-8
7th - Tyson Ford (Mattawan) JR, 33-3
8th - Jajuan Lovejoy (Warren Woods Tower) SR, 43-9

160
1st - Austin O'Hearon (Eaton Rapids) SR, 47-1
2nd - Dustin Gross (Annapolis) SR, 58-1
3rd - Sam York (DeWitt) SR, 49-4
4th - Cody Carlisle (Lakeshore) SR, 44-6
5th - Sage Serbenta (GR Christian) SO, 44-4
6th - Nick Lindsey (Plainwell) SR, 52-6
7th - Kaleb Slominski (Sparta) SR, 47-6
8th - Cody Brenner (New Boston Huron) FR, 43-13

171
1st - Ryan Ringler (Cedar Springs) JR, 53-1
2nd - Cade Dallwitz (Holly) JR, 53-5
3rd - Austin Engle (Lowell) SR, 36-8
4th - Juwan Vines (Goodrich) SO, 34-11
5th - Steven Dunmire (Warren Fitzgerald) SR, 49-6
6th - Cade Foster (Gaylord) JR, 52-7
7th - Chandler Murton (DeWitt) FR, 30-12
8th - Garrett Bunea (Carlson) JR, 31-13

189
1st - Drake Pauwels (New Boston Huron) SR, 50-0
2nd - David Kruse (Lowell) SR, 39-4
3rd - Taye Ghadiali (Warren Fitzgerald) JR, 54-3
4th - Honour Kline (Goodrich) JR, 45-6
5th - John Shelton (East Grand Rapids) SO, 44-5
6th - Tanner Beach (Jackson Northwest) SR, 30-7
7th - Jaylin Mitchell (Petoskey) SR, 44-7
8th - Hunter McCall (Reeths Puffer) SO, 50-6

215
1st - Hunter Krueger (Adrian) SR, 45-1
2nd - Joel Radvansky (Warren Woods Tower) JR, 43-5
3rd - Tyler Moore (Three Rivers) SR, 57-3
4th - Keigan Yuhas (Lowell) SR, 21-3
5th - Lucas Brewer (New Boston Huron) SR, 44-6
6th - Brett Thomas (Reeths Puffer) SR, 48-7
7th - Ben Surato (Mason) SR, 48-7
8th - Alex Yocom (Clio) SO, 43-10

285
1st - Riley Smith (Mason) SR, 48-1
2nd - Tyler Hill (Lakeshore) SR, 38-3
3rd - Joe Markham (Gaylord) SR, 50-8
4th - Owen Miller (Marshall) SR, 50-6
5th - Blake Coffell (Goodrich) JR, 43-7
6th - Blake Querio (Holly) JR, 44-16
7th - Tyler Delooff (Lowell) SO, 35-9
8th - Samuel Johnson (Airport) SR, 47-9

Division 3

103
1st - Hunter Assenmacher (Ida) SO, 53-0
2nd - Robbie Altland (Hart) JR, 51-1
3rd - Jake Elasivich (Montrose) FR, 46-7
4th - Austin Fietz (Dundee) FR, 37-14
5th - Jack Sherman (Millington) FR, 44-6
6th - Will Dubke (Ogemaw Heights) FR, 37-9
7th - Jordan Rodriguez (Chesaning) SO, 44-4
8th - Nolan Rodriguez (Alma) FR, 41-13

112
1st - Sean Spidle (Flint Powers) SO, 40-3
2nd - Tyler Swiderski (Dundee) FR, 33-11
3rd - Dawson Giesken (Chesaning) SR, 44-8
4th - Jacob Bosley (Hart) SR, 44-6
5th - Brendan Connelly (Yale) SO, 47-12
6th - Daniel McNichol (Richmond) JR, 34-14
7th - Allan Davis (Clawson) SO, 28-8
8th - Devyn Begley (Constantine) SR, 21-6

119
1st - Dametrius Castillo (Alma) FR, 38-6
2nd - Kyle Schaaf (Clare) JR, 52-3
3rd - Brandon Wireman (Ida) SR, 47-10
4th - Noah Cantu (Hart) JR, 50-2
5th - Macintyre Breece (Birch Run) SO, 58-5
6th - Jonathon White (Dundee) JR, 35-13
7th - Josh Barton (Richmond) SO, 29-16
8th - Zea Kartes (Ogemaw Heights) FR, 40-13

125
1st - Dakota Greer (Tri County) SR, 42-3
2nd - Reese Wallis (Montrose) SR, 49-2
3rd - Josh Rankin (Michigan Center) JR, 48-4
4th - Zach Young (Lakeville) JR, 48-11
5th - Jordan Scofield (Central Montcalm) SR, 35-11
6th - Bray Haynes (Chippewa Hills) JR, 39-12
7th - Brock Holek (Durand) FR, 27-10
8th - Evan Becker (Essexville Garber) FR, 47-11

130
1st - Jarrett Trombley (Lake Fenton) SR, 59-0
2nd - Christian Killion (Dundee) SO, 34-9
3rd - Adam Bruce (Gladstone) JR, 43-1
4th - Mitchel Christensen (Essexville Garber) SR, 53-4
5th - Zion Taylor (Comstock Park) JR, 48-11
6th - Mark Langewicz (Algonac) JR, 47-9
7th - John Botkins (Caro) JR, 50-12
8th - Dakota Tatro (Millington) SR, 42-8

135
1st - Stoney Buell (Dundee) FR, 43-4
2nd - Trevor Robinson (Shepherd) JR, 42-4
3rd - Jagarr Jenerou (Alma) SR, 46-4
4th - Tom Balaskovitz (Whitehall) SR, 46-11
5th - Evan Jones (Kent City) JR, 30-9
6th - Max Halstead (Grayling) SO, 21-10
7th - Austin Sanders (Comstock Park) JR, 36-16
8th - Caleb Garro (Monroe Jefferson) JR, 43-11

140
1st - Mason Breece (Birch Run) SR 57-3
2nd - Nick Felt (Shelby) JR, 50-5
3rd - Tracy Hubbard (Michigan Collegiate) SR, 43-3
4th - Hayden Bastian (Richmond) JR, 32-10
5th - Desmond Gardner (Portland) SR, 42-5
6th - Cade Breuker (Fremont) SR, 52-6
7th - Matthew Lipka (Montague) SR, 49-3
8th - Blain Wood (Caro) SR, 52-11

145
1st - Alex Roberts (Richmond) SR, 36-5
2nd - Sean Trombley (Lake Fenton) JR, 48-2
3rd - Seth Konyenbelt (Unity Christian) JR, 46-2
4th - Jack Jones (Constantine) SR, 47-9
5th - Cal McAvoy (Dundee) JR, 35-14
6th - Trenton Blanchard (Whitehall) JR, 44-12
7th - Jacob Spiess (Perry) SR, 26-5
8th - Parker Dalson (Fremont) SR, 51-9

152
1st - DJ Daniels (Caro) JR, 58-2
2nd - Zach Bellaire (Dundee) SR, 42-8
3rd - Lane Allen (Lakewood) SR, 48-3
4th - Jerry Hall (Byron) JR, 36-8
5th - Garett Morris (Ogemaw Heights) SR, 39-8
6th - Jaycob Sharp (Chippewa Hills) SR, 13-5
7th - James Montney (Grant) SR, 48-7
8th - Eric Barr (Richmond) JR, 19-8

160
1st - Jackson Nevadomski (Lake Fenton) SR, 43-2
2nd - Tylor Orrison (Dundee) SR, 44-4
3rd - Charlie Newton (Essexville Garber) SR, 40-2
4th - Devin Miller (Portland) SR, 44-6
5th - Derek McCollom (Whitehall) SR, 41-11
6th - Gavin Morgan (Mt. Morris) SO, 41-3
7th - David Kaltz (Richmond) SR, 26-10
8th - Whyatt Elliott (Kent City) SR, 45-10

171
1st - Owen Guilford (Portland) JR, 40-1
2nd - Robert Granberry (Chippewa Hills) SR, 45-6
3rd - Mitchell Ward (Belding) SR, 50-6
4th - Jon Clack (Lakewood) SO, 46-4
5th - Jack Jewell (Algonac) JR, 44-11
6th - Kayleb Venema (Whitehall) SO, 49-9
7th - Jaxon Guinn (Dundee) SO, 35-10
8th - Boe Eckman (Constantine) FR, 47-11

189
1st - Ethan Weatherspoon (Napoleon) JR, 54-0
2nd - Brockton Cook (Birch Run) JR, 56-5
3rd - Jamane Smith (Coloma) SR, 48-1
4th - Allen Powers (Whitehall) JR, 50-6
5th - Peyton Kobel (Bullock Creek) SR, 47-6
6th - Kyle Motylinski (Dundee) SR, 38-12
7th - Christian Brooks (Hilton) SR, 34-11
8th - Kyle Reinhart (Dundee) SR, 35-18

215
1st - Brandon Whitman (Dundee) SR, 47-0
2nd - Colton McKiernan (Richmond) SR, 40-3
3rd - Billy Koepf (Chippewa Hills) SR, 42-4
4th - Joe Nagle (Comstock Park) SR, 54-2
5th - Reece Ferrigan (Grayling) SR, 47-5
6th - Jack Thayer (Corunna) SR, 50-10
7th - Jared Demeuse (Gladstone) SR, 45-6
8th - Devin Obryant (Schoolcraft) SR, 41-9

285
1st - Tyler Marino (Richmond) SR, 31-5
2nd - Tyden Ferris (Delton Kellogg) SR, 45-2
3rd - Mike Nykoriak (Algonac) JR, 47-8
4th - Zachary Morris (Ovid Elsie) SR, 42-3
5th - Brock Kuhn (Michigan Center) JR, 53-7
6th - Griffin Barnette (Montrose) SO, 44-12
7th - Greg Simmons (Alma) SR, 38-8
8th - River Fox (Schoolcraft) JR, 51-8

Division 4

103
1st - Ben Modert (Bronson) SO, 53-3
2nd - AJ Baxter (Clinton) FR, 54-3
3rd - Caden Natale (Hudson) FR, 34-8
4th - Drew Gebhardt (Manchester) SO, 45-9
5th - Nolan Datema (Carson City) JR, 46-5
6th - Robert Paterson (Springport) FR, 35-18
7th - Carlos Garcia (Bloomingdale) SO, 41-5
8th - Caleb Nolf (Pine River) SO, 31-23

112
1st - Reese Fry (Manchester) SR, 56-1
2nd - Jesse Brumm (Maple Valley) FR, 48-2
3rd - Zachary Goss (Vassar) SO, 38-5
4th - Christian Zimmerman (Lutheran Westland) SR, 44-9
5th - Daniel Villalobos (Bangor) SR, 28-8
6th - Andrew Webster (Marlene) SR, 30-11
7th - Nathan Brewer (Ishpeming Westwood) JR, 32-6
8th - Zach Ouillette (Oscoda) FR, 37-13

119
1st - Brenden Spencer (Roscommon) SR, 39-2
2nd - Khalil Moten (Flint Beecher) JR, 40-3
3rd - Nik Andaverde (Mendon) SR, 53-4
4th - Jamison Ward (Carson City) SO, 51-3
5th - Ethan Crawford (Montabella) JR, 45-12
6th - Hunter Baker (Vassar) SR, 35-5
7th - Dylan Amm (Lawton) JR, 46-12
8th - Jacob Shelby (Manchester) SO, 47-11

125
1st - Scotty Torres (Hudson) SR, 49-4
2nd - Noah Comar (Clinton) JR, 57-3
3rd - Tyler Signor (Pine River) SR, 35-9
4th - Ash Stokes (Marcellus) SR, 47-7
5th - Nathan Rodlund (Addison) FR, 41-17
6th - Logan Zell (New Lothrop) JR, 34-24
7th - Nick Baldwin (Lawton) JR, 41-14
8th - Spencer Konz (Clinton) FR, 39-15

130
1st - Jordan Hamdan (Hudson) JR, 52-0
2nd - Robert Rogers (Bentley) SR, 40-3
3rd - Anthony Mack (Dansville) SR, 33-6
4th - Kody Drewer (Mendon) JR, 36-12
5th - Evan Atherton (White Pigeon) JR, 50-6
6th - Aiden Adkins (Carson City) SO, 47-9
7th - Tyler Curtis (Hudson) SR, 26-17
8th - Alex Huckstead (NorthPointe Christian) SO, 32-15

135
1st - Skyler Crespo (Mendon) SO, 55-1
2nd - Matthew Grant (Onaway) SO, 45-5
3rd - Ryan Wehner (Bad Axe) JR, 48-4
4th - Kyle Black (White Pigeon) JR, 46-6
5th - Thomas Potter (Springport) SO, 40-11
6th - Daryn Shepler (Carson City) JR, 43-14
7th - Brian Paquette (Bloomingdale) SR, 38-8
8th - Dakota Knieper (Addison) SR, 27-8

140
1st - Austin Wolford (New Lothrop) JR, 52-2
2nd - Andrew Park (Pine River) SR, 53-2
3rd - Carson Price (Hudson) JR, 50-4
4th - Nate Weber (White Pigeon) SR, 45-4
5th - Jordan Tutt (Martin) JR, 47-9
6th - Rayden Roggow (Athens) SO, 35-10
7th - Riley Jeffrey (Clinton) JR, 41-18
8th - Landon Webb (Homer) SR, 42-15

145
1st - Jayce Kuehnlein (St. Louis) SR, 45-3
2nd - Payton Hunt (Martin) SR, 53-8
3rd - Brock Nelson (Pine River) SO, 49-8
4th - Trentyn Gleason (Hesperia) SR, 31-10
5th - Troy Reissig (Erie Mason) SR, 42-9
6th - Braxton Seida (Carson City) JR, 47-6
7th - Jorge Sereno (Hudson) JR, 32-21
8th - Lance Northrop (Lawton) SR, 37-19

152
1st - Noah Teague (Springport) SR, 44-4
2nd - Jake Davis (St. Louis) SR, 43-4
3rd - Gerrit Yates (Hesperia) SR, 39-6
4th - Jacob Roberts (Athens) JR, 35-9
5th - Carson Scroggie (Sand Creek) JR, 40-9
6th - Seth Lambart (Lutheran Westland) SR, 44-9
7th - Anthony Johnson (Oscoda) SR, 49-4
8th - Ryan Lakatos (Sand Creek) JR, 36-23

160
1st - Zack Menck (Lawton) SR, 55-2
2nd - Zach Young (Hesperia) SR, 50-1
3rd - Brayden Randolph (Clinton) FR, 50-5
4th - Hunter Dart (Addison) SR, 45-9
5th - Jared Checkley (Decatur) SO, 46-8
6th - Wyatt Dickson (Cast City) SR, 52-8
7th - Franklin Ulrich (Maple Valley) SR, 33-8
8th - Alex Henry (Newberry) SR, 42-8

171
1st - Wyatt Cool (Mendon) SR, 53-2
2nd - Justin Carnahan (New Lothrop) SO, 40-6
3rd - Ridge Schutte (Whittemore Prescott) JR, 46-6
4th - Colton Johns (Union City) SR, 19-7
5th - Jack Owens (Beaverton) JR, 50-7
6th - Jaryk Pitsch (NorthPointe Christian) SR, 45-9
7th - Donovan Underwood (Addison) SR, 51-6
8th - Matthew Hutson (Ravenna) SR, 36-22

189
1st - Kyle Cassiday (Beaverton) JR, 56-1
2nd - Tim Rizor (Pine River) SO, 37-7
3rd - Daniel Smith (Carson City) JR, 47-4
4th - Ernie Diaz (St. Louis) SR, 36-10
5th - Spencer Blanco (Hudson) JR, 33-12
6th - Nolan Pickles (Sand Creek) SR, 38-19
7th - Trent Sexton (Clinton) SR, 44-12
8th - Jeryn Martin (Homer) SR, 46-8

215
1st - Eric Cassiday (Beaverton) SR, 48-1
2nd - Chase Gibson (Bronson) SR, 53-2
3rd - Nick Perry (Cass City) SR, 42-8
4th - Charlie Depp (Manchester) SR, 49-10
5th - Brian Yeakey (Carson City) SO, 43-9
6th - Emmett Bingaman (Mendon) SO, 47-9
7th - Logan LaBean (Mayville) JR, 39-10
8th - Aaron Ludwig (Springport) JR, 34-18

285
1st - Jackson Schenk (Mayville) SR, 48-2
2nd - Luke Overweg (Springport) SR, 44-4
3rd - Charlie Prescott (Whittemore Prescott) SR, 45-3
4th - Tony Greenman (Sand Creek) SR, 41-10
5th - Don Stump (Clinton) SR, 50-10
6th - Kobie Debruine (White Pigeon) SO, 38-16
7th - Cameron Dusenberry (New Lothrop) SR, 33-20
8th - Luke Yackee (Addison) SR, 44-19

March 18, 2018 - Brighton High School

March 18, 2018 - Brighton High School