skip navigation
Grappler Gold

GFC ENTRY LIST - ALL DIVISIONS

By GFC Staff, 10/10/18, 6:30AM EDT

Share

REGISTRATION IS CLOSED!

NO WALK UP REGISTRATION WILL BE ACCEPTED AT WEIGH INS

Division Weight First Name Last Name Grade Team State Seeding information
Elementary 50 Royce Beal 2nd Hudson Wrestling Club Michigan 2X MYWAY State Champ 2X NUWAY Nationals Champ 2nd GFC 2017 3rd GRR 2017
Elementary 50 Jaclyn Bouzakis 4th Team Greco Florida usa national champ / reno champ
Elementary 50 Makenzie Collier 2nd Team Donahoe Michigan
Elementary 50 Elias Faith 2nd Maurer Coughlin Wrestling Club Indiana Freestyle/Greco champion Dixie champion 2017 2nd cosmic clash 2018
Elementary 50 Greyson McDonald 3rd Naples Bears Florida Dixie Nationals Runner Up USAW Freestyle/Greco National Runner Up AAU National Runner Up
Elementary 50 Brady Tolene 4th Durand Michigan 2018 MMWA State Champion 1st 2017 MYWAY State Champ. 4th 2017 MMWA State Champ. 2nd 2016 NUWAY Nationals 3rd 2016 MYWA Youth State Championship 2nd
Elementary 55 Carson Blum 3rd Martin Mean Machines Michigan 4x State champ Tulsa champ
Elementary 55 Kolten Greaves 2nd Gladwin Michigan
Elementary 55 Leland Moffat 3rd NBWC Michigan
Elementary 55 Shane Rochon 4th Dubuque Wrestling Club Wisconsin 2018: 2nd Folkstyle & Greco Wisconsin State 1st Freestyle Wisconsin State 5x National Champion (Midwest Classic x2 Dominate in the Dells Iowa Christmas Trackwrestling Preseason Battle of the Belt) 3rd USAW Preseason Nationals
Elementary 55 Brody Taylor 4th Dehart Ohio Dixie Nationals placer 2x OhWay State placer multi time national placer 3rd GFC 4th TofC
Elementary 60 Karson Bachelder 4th Maurer Coughlin Wrestling Club Indiana Dixie Nationals 2017 Runner up. Multiples Indiana state placer.
Elementary 60 Alex Duprest 6th Ccwc Michigan
Elementary 60 Caden Eckert 5th Rockford rams Michigan
Elementary 60 nicholas Garcia 5th GOMEZ WRESTLING Illinois first place last year at Michigan Fall Classic Ist place Freestyle Nationals third place greco nationals
Elementary 60 Mason King 5th Warner elite Ohio 4x ohio state placer 2x national runner up 4th toc 2nd fall grappler clasic 2017
Elementary 60 Haydn Nutt 5th Dundee WC Michigan
Elementary 60 Logan Schad 4th Fox Valley Elite Wisconsin 3X State Qualifier 4th plc state 2017 4th plc Dominate In the Dells 2016 & 2018 6th plc Badgerland Nationals 2017 2x Greco State Place Winner
Elementary 60 Carter Schumacher 6th Capital city lions Michigan
Elementary 60 Ethan Smith 5th Brighton Bulldogs Michigan
Elementary 60 Morgan Turner 4th Nikki Trained Illinois 1st cliff keen nationals 1st Greco freestyle state 1st northern plains freestyle
Elementary 65 Noah Avina 6th Bolingbrook Junior Raiders Illinois
Elementary 65 Karson Brown 6th Westshore Ohio 2x OAC State Qualifier Ohio Freestyle State Champ `18 Central Regional Freestyle Champ `18
Elementary 65 Grey Burnett 4th Burnett Trained Wrestling Ohio
Elementary 65 Max Cumbee 4th GOMEZ WRESTLING Illinois 3x IL state champ northern plains Greco champ FS 2nd National placer - FS 5th Greco 4th
Elementary 65 Rich Davis 5th PCWC Michigan
Elementary 65 Cristian Haslem 6th Team Donahoe Michigan
Elementary 65 Bryce Holt 5th Centerline WC Michigan 2x MYWAY State Champion
Elementary 65 Shiloh `SHI` Jackson-Bey 2nd Harvey Twisters Illinois 5x state champ (folkstyle freestyle Greco) 3x National Champ
Elementary 65 Mason Katschor 4th Dundee WC Michigan
Elementary 65 Elijah Ogle 6th Perrysburg Ohio
Elementary 65 Lincoln Rohr 5th Riggs Elite Wrestling Club Ohio 2018 OAC State Champion OH-Way State Champion
Elementary 65 Turner Ross 4th Minnesota Elite Minnesota Tulsa Nationals Champion 2x Tulsa Kickoff Champion 3x Freakshow Champion 2x Grand River Rumble Champion Preseason Nationals Champion
Elementary 65 Rocco Ruiz 3rd GLADIATOR WRESTLING Florida
Elementary 65 Aiden Sandlofer 4th Wellington Wrestling Club Florida
Elementary 65 Nicholas Sorrow 5th Simmons Academy Of Wrestling Michigan
Elementary 65 Carter Stuckey 5th Tomahawk Wrestling Club Ohio OAC State Placer OAC Divisional State 3rd
Elementary 70 blake bartos 1st Buckeye Youth Wrestling Ohio
Elementary 70 Aaron Camacho 4th Bolingbrook Junior Raiders Illinois
Elementary 70 harrison haffner 6th 216 Wrestling Club Ohio 2016/ 17 OYWA state runner up; 2017/18 OYWA - 3rd in State ; 2017/18 Nuway Nationals Runner up; 2017/18 OAC - 3rd in State
Elementary 70 Justice Harding 4th Wellington Wrestling Club Florida
Elementary 70 James Kosza 4th Wellington Wrestling Club Florida
Elementary 70 Zavian LaFountain 6th Tomahawk Wrestling Club Ohio
Elementary 70 Preston LeFevre 6th Centerline WC Michigan
Elementary 70 Jakob Mullin 4th Mason Bulldogs Michigan
Elementary 70 Meyer Murray 5th NBWC Michigan 2018 MYWA State #2 2018 USA Greco National #2 2018 USA Central Regional Greco #1 2018 USA Central Regional Freestyle #1 2018 MUSA Greco State Champion 2018 MUSA Freestyle State #3 2017 Border Wars National Champion
Elementary 70 ADAIAS ORTIZ 5th Kowboys attack Florida
Elementary 70 Chazz Robinson 5th Harvey Twisters Illinois State Champ TOC runner up
Elementary 70 Landon Sopha 6th Yale Jr Bulldogs Michigan
Elementary 70 Ethan Timar 6th The Wrestling Factory of Cleve Ohio
Elementary 70 Justin Williamson 3rd Region Wrestling Academy Indiana 3 x Indiana state champ 3x nuway national placer 2018 3rd place summer nationals 2x winter national champ
Elementary 75 Jackson Blum 6th Martin Mean Machines Michigan 6x state champ
Elementary 75 Marco Cartella K 216 Wrestling Club Ohio Multi-time OAC State Placer; Former OHWAY State Champ; multi-time OYWA State Placer and Champ
Elementary 75 Luis Flores 5th GOMEZ WRESTLING Illinois
Elementary 75 Jaxon Foote 4th Silverback Academy Michigan 2x myway state qualifier 2018 Musaw greco all state
Elementary 75 Matthew Giorgetti 6th Junior Porters WC Illinois
Elementary 75 Tyler Gray 4th Wellington Wrestling Club Florida 2X State Champion USA Freestyle All-American
Elementary 75 Landen Haines 6th Red cobra Indiana
Elementary 75 Ian Hawkins 6th GOMEZ WRESTLING Illinois
Elementary 75 Carter Heriges 5th Red cobra Indiana
Elementary 75 Jair `YAYA` Jackson-Bey 4th Harvey Twisters Illinois 2x state champ state placer 1x`National Champ
Elementary 75 Guillermo Jaramillo 5th GLADIATOR WRESTLING Florida 3X FL KIDS STATE CHAMP DIXIE NATIONALS RUNNER-UP USA KIDS NATIONALS GRECO 2ND AND FREESTYLE 4TH
Elementary 75 Jake Jones 2nd Ferndale Eagles Wrestling C lu Michigan
Elementary 75 Mason Rohr 6th Riggs Elite Wrestling Club Ohio 2018 OAC State Placer 2017 OAC State Runner Up
Elementary 75 vaughn tarbet 5th Cyclone Michigan
Elementary 75 William Young 3rd PCWC Michigan
Elementary 80 Vince Bouzakis 6th Team Greco Florida super 32 champ usa national champ reno world champ
Elementary 80 Bruno Cassioppi 4th Hononegah WC Illinois 2nd place - 2018 USAW Kids/Vets Folkstyle Nationals Illinois State Champion
Elementary 80 Cole Evans 6th Burnett Trained Wrestling Club Ohio 3rd @ ohio state tournament
Elementary 80 Isaac Johns 6th Carr Wrestling Academy Kentucky
Elementary 80 Cole lausch 6th Michigan West Wrestling Club Michigan
Elementary 80 Jacob Loper 5th Algonac Mat Rats Michigan
Elementary 80 Jayden O`Farrill 3rd CFWA Florida
Elementary 80 Harley Pugh 4th Durand Michigan 5th mmwa states
Elementary 80 Leonardo Rosas 5th GOMEZ WRESTLING Illinois
Elementary 85 Braden Broderick 5th Clinton Redskins Michigan
Elementary 85 Rocco Cassioppi 4th Hononegah WC Illinois 2nd Place - 2018 USAW Kids/Vets Folkstyle Nationals
Elementary 85 Marcus Poe 6th Bolingbrook Junior Raiders Illinois
Elementary 85 Grayson Woodcock 6th Unattached Ohio 2018 TOC Champ 2018 OAC champ 2018 Ohio freestyle and Greco champ
Elementary 90 Jacob Chase 6th Hamilton Hawkeyes Michigan
Elementary 90 Benjamin James 5th Edison (Milan Oh.) Ohio None
Elementary 90 Porter Kleeberg 4th Beast Mode Wrestling Club IN Indiana 4th at IN folkstyle state 2018. IN Freestyle and Greco state champion 2018 2nd at Indy nationals 2018 3rd at HYWAY State 2018
Elementary 90 Joseph Sanderfer Jr. 6th Westshore Ohio
Elementary 90 Zane Willobee 6th Gaylord Wrestling Club Michigan
Elementary 95 Gonzalo Camacho 5th Bolingbrook Junior Raiders Illinois
Elementary 95 Riley Nickel 6th Fox Valley Elite Wisconsin 3rd place WI Folkstyle State 2018 6th place WI Greco State 2018 4th place Grappler Fall Classic 2017
Elementary 105 Buddy Leonard 5th Northern Elite Pitbulls Michigan
Elementary 105 Joah Ratio 6th Bolingbrook Junior Raiders Illinois
Elementary 105 Ayden Tatum 5th Pontiac Huskies Michigan
Elementary 105 Brogan Tucker 6th St.Paris Graham Ohio
Elementary 125 Jericko Jackson 6th SAW Academy of Wrestling Indiana 2017 NUWAY Nationals 4th Border wars 2017 3ed place. ISWA state 1st 2016 ISWA state 2018 3rd. NUWAY Nationals 2018 Matt Mayham 4th. HYWAY state 2016 17 18 1st place
Elementary HWT Ryan Williams 5th Holt Wrestling Club Inc. Michigan
Elite High School 98 Jacob Bry 9th SAW Academy of Wrestling Michigan 5x-State Champ Multi time National champ
Elite High School 98 Kaden Chinavare 8th Dundee WC Michigan
Elite High School 98 Dylan Gilcher 8th shamrock select Michigan 2x Tulsa Champ 2x Flo nat. champ Super 32 champ 3x GFC MS champ 5x MI state champ 2x gold Pan Am school boy Pan Am games
Elite High School 98 Josh Hartley 9th PALM HARBOR U Florida 3rd place at Dixie Nationals 5 Time FAWA State Champ
Elite High School 98 Bryce Jackson 9th Millard South Nebraska 2018: AAU Winter Nat`s 4th 2018 Nebraska State Champ Freestyle and Greco; 2017 AAU Winter Nat`s 6th; 2016 Gopher State Nat`s Champ; 2016 AAU Winter Nat`s 3rd; 2015 Show Me Nat`s 4th 2015 Monster Match Nat`s 2nd 2015 USAW Preseason Nat`s 7th 2015 AAU Winter Nat`s 2nd 2x Liberty Nat`s Champ Multiple youth state champ
Elite High School 98 Carson Laughery 10th 3F Wrestling Texas
Elite High School 98 Ramsy Mutschler 9th Lowell Michigan
Elite High School 98 Rayana Sahagun 11th Sparta Michigan 2018 Fargo Cadet All-American; 55 career HS Varsity wins
Elite High School 98 Jay Shaull 10th S. A. W. Michigan
Elite High School 98 Aiden Smith 9th Brighton Bulldogs Michigan
Elite High School 98 Anthony Walker 9th shamrock select Michigan 2X MYWAY State Champ
Elite High School 98 Nolan Wertanen 9th Michigan West Wrestling Club Michigan 3x Ohio Toc Champ 2018 17 16 Super 32 placer 2017 3x Myway State Champ 2018 17 16
Elite High School 98 Tyler Wise 9th CVCA Ohio
Elite High School 105 Kellan Anderson 10th Dehart Ohio
Elite High School 105 Austin Bashi 12th WB Elite Michigan
Elite High School 105 Ashtyn Bennett 10th Ares WC Michigan
Elite High School 105 Blaine Brenner 10th Crass Trained WIC Wisconsin State Qualifier high school state in Wisconsin All American last two years at Fargo 6th place in Greco and 2nd and 5th places at northern plains in rochester mn.. 6 th place finish at world team trial in 2017
Elite High School 105 Gavin Buck 10th GLADIATOR WRESTLING Florida FHSAA State Qualifier (Blood Round)
Elite High School 105 Gavin Caprella 9th Team Stomp Ohio
Elite High School 105 Ty Cowen 10th Unaffiliated Michigan
Elite High School 105 Jesse Gehr 11th Lake Gibson High Florida
Elite High School 105 Nolan Gessler 9th St.Paris Graham Ohio 2017 OHIO Middle School runner up 2017 6th place Super 32 2017 Grappler Champion
Elite High School 105 Chase Gillis 10th Somerset Academy Florida 4th in state
Elite High School 105 Gabe Livingston 11th Lakeview Spartan WC Michigan
Elite High School 105 Ryan Luna 9th Daniel cormier aka wrestling California Reno champ Tulsa placer super 32 placer freakshow placer
Elite High School 105 Tamin Machart 10th Falcons Michigan
Elite High School 105 Joel Mylin 10th Aurora Christian Illinois
Elite High School 105 Kamariyon Nelson 9th Brownsburg WC Indiana 2018 IPOH Super 32 Qualifier 109 Champion 2018 ISWA Cadet 106 State Champion 2017 2018 Reno Worlds Runner up 2018 Tulsa All American
Elite High School 105 Danny Nini 9th Lake Highland Prep Florida
Elite High School 105 Kai Owen 9th Tiger Wrestling Club Florida Trinity Award Fargo All American 3rd FS 2nd Greco
Elite High School 105 Gavin Owens 9th Burnett Trained Wrestling Club Ohio 2018 GFC MS 3rd - 2018 OAC Junior High 3rd- 2018 Ohio Freestyle/Greco State Champ
Elite High School 105 Owen Payne 9th Team Donahoe Michigan
Elite High School 105 Zach Platte 10th Holt Wrestling Club Inc. Michigan
Elite High School 105 Stephen Roberson Jr 10th Region Wrestling Academy Indiana USAW FK NAT 4TH/ 2017 GFC HS ELITE 4TH
Elite High School 105 Isaac Ruble 9th Indiana outlaws Indiana Multiple GFC Placer MS State Placer Multiple ISWA State Placer
Elite High School 105 Jason Shaw 9th King Select Wrestling Illinois
Elite High School 105 Sean Spidle 11th Team Donahoe Michigan 2x MHSAA D3 state champion 2018 USAW Jr Folkstyle All American
Elite High School 105 Casey Swiderski 9th Burnett Trained Wrestling Club Michigan Fargo freestyle cadet AA UWW freestyle Cadet wtt AA
Elite High School 105 Cooper Willis 9th Higher Level Wrestling Wisconsin 4th USAW Nationals 8th greco Nationals 1st freestyle state 3rd greco state 2nd folk state
Elite High School 112 kareem al-hariri 10th WB Elite Michigan
Elite High School 112 Ashton Anderson 10th Simmons Academy Of Wrestling Michigan
Elite High School 112 Chase Ayers 12th Lake Gibson High Florida 2018 State Champ 2017 State Placer
Elite High School 112 Braden Basile 9th Tiger Wrestling Club Florida 2x GFC Champion NHSCA Middle School National Champion Undefeated @ Schholboy Duals
Elite High School 112 Trey Bates 10th Baylor Tennessee TN High School State Champion 52 and 0 2017 TOC champion 2 time place at Grappler Classic 4th and 5th (8th and 7th grade)
Elite High School 112 Zein Bazzi 10th Crestwood high school Michigan
Elite High School 112 Riley Bettich 11th Region Wrestling Academy Indiana - 2018 MHSAA State Champion 2017 GFC 7th Place 2016 GFC 2nd place
Elite High School 112 Jaden Bird 10th Higher Level Wrestling Wisconsin
Elite High School 112 Evan Blessing 9th Airport Michigan
Elite High School 112 Jamal Chakkour 11th Crestwood high school Michigan State qualifier in Michigan 6th place at 2018 Tournament of champions
Elite High School 112 Anrico Cunningham 11th Burnett Trained Wrestling Ohio 2018 Ohio state Qualifier
Elite High School 112 Cole Dunn 10th L`Anse Creuse Michigan 2017 MHSAA States Division 1 103lb 5th place 2017 MYWAY States 115 lb 2nd place
Elite High School 112 Brendan Ferretti 10th Simmons Academy Of Wrestling Michigan 2nd Place 2017 GFC Elite Division 3rd Place 2018 MHSAA D1 2nd Place 2018 Ohio TOC 2nd Place 2017 Ohio TOC 4th Place 2017 Liberty Nationals (AA) 5th Place 2017 Journeyman Classic Overflow; 2018 All Star Disney Dual All American
Elite High School 112 Austin Fietz 10th Dundee Michigan High School State Placer D3 4th Grappler fall classic 2017 7th
Elite High School 112 Brodie Fogarty 10th Mishawaka Indiana
Elite High School 112 Braden Haines 9th Red cobra Indiana
Elite High School 112 Cameron Haslem 11th Team Donahoe Michigan
Elite High School 112 Joe Haynes 9th Warren Woods Tower Michigan
Elite High School 112 Carter Hinson 10th Ares WC Michigan MHSAA D2 All-State
Elite High School 112 Blake Jackson 12th Meneely School of Wrestling Nebraska 2018 NHSCA All-American (4th 106) 3 time Nebraska State Placer (2nd 1st 4th) High School Record 151-16
Elite High School 112 Troy Kennedy 9th Troy Christian Ohio
Elite High School 112 John Morgan 9th Plymouth Canton Wrestling Club Michigan
Elite High School 112 Pacey Najdusak 11th Mason Ohio 2X OHSAA SQ 2018 OHSAA State Placer
Elite High School 112 Jordan Rodriguez 11th Northern Elite Pitbulls Michigan
Elite High School 112 Caleb Schroer 11th Troy Christian Ohio State Alternate
Elite High School 112 Hayden Watson 9th Center Grove Wrestling Club Indiana
Elite High School 112 Cameron Zollars 9th Perry Ohio
Elite High School 119 Gavinn alstott 10th Indiana outlaws Indiana state qualifier
Elite High School 119 Clayton Bashor 10th Oakdale wrestling California Round of 12 ca state tournament
Elite High School 119 NIc Bouzakis 9th Lake Highland Prep Florida 2X State Champ Powerade Champ Super 32 -5th
Elite High School 119 Jason Cascadden 11th Toledo Whitmer Ohio
Elite High School 119 devon casebolt 12th Maurer Coughlin Wrestling Club Indiana
Elite High School 119 Aiden Davis 8th Dundee Michigan 3rd USAW Folkstyle Nationals Middle School
Elite High School 119 Bas Diaz 7th Eagle Empire Florida 2018 Triple Crown National Champ (Folkstyle Freestyle & Greco) / 2018 Tulsa Placer (3rd) / 2017 Dixie National Champ / 9-1 @ Wildwood Duals
Elite High School 119 Dominic DiTullio 10th Mason Ohio Ohio Division 1 HS State Qualifier - 47-11 Varsity Record
Elite High School 119 Javen estrada 10th Izzy Style School of wrestling Illinois
Elite High School 119 Sam Freeman 11th WLC BLAST Michigan USAW Greco Nats 5th USAW Folk Nats 6th State 6th
Elite High School 119 Tommaso Frezza 12th Team Poeta Illinois
Elite High School 119 Corey Gamet 12th SAW Academy of Wrestling Michigan Cadet fargo champ junior Fargo A A 2xstate champ flow national A A intermat J J champ 4x toc champ
Elite High School 119 Ivan Garcia 11th Apex New York 2018 NYS Champion Freestyle 2X NYS HS Place Finisher 4th at Pam Am qualifier
Elite High School 119 Steven Garty Jr 12th Team Donahoe Michigan 3 x state qualifer 2 x state placer 7th 7th
Elite High School 119 Drew Gebhardt 11th Unattached Michigan 2x state placer d4
Elite High School 119 John Geiger 12th 3F Wrestling Texas
Elite High School 119 Jayden Gomez 10th Gilroy Hawks California 5th ca state NHSCA champ
Elite High School 119 Ty Haskins 11th Portage Indiana
Elite High School 119 Jaekus Hines 10th Kowboys attack Florida
Elite High School 119 Charles Huffman 12th GLADIATOR WRESTLING Florida 3x FHSAA State Qualifier 2018 FHSAA State Runner Up AAU Disney Duals All American
Elite High School 119 Andrew Hughes 11th Legacy WC Michigan
Elite High School 119 David Jividen 11th NBWC Michigan 2018 MHSAA D2 4th
Elite High School 119 Aaron Lucio 8th Michigan West Wrestling Club Michigan
Elite High School 119 Tristan Lujan 11th Selma wrestling California 4th ca state 2nd NHSCA
Elite High School 119 Sebastian Melguizo 10th Eagle Empire Florida High School State Placer (4th) / Cadet National Duals (17-3)
Elite High School 119 Owen Norman 10th Ares WC Michigan
Elite High School 119 Hunter Norris 10th Team Donahoe Michigan
Elite High School 119 Jacob Reed 10th Lancaster Ohio OH D1 State Qualifier
Elite High School 119 Elon Rodriguez 10th Izzy Style School of wrestling Illinois
Elite High School 119 Andrew Schad 10th Fox Valley Elite Wisconsin Folkstyle State Qualifier 2018 4th plc state 2017 6th plc Badgerland Nationsals 2017
Elite High School 119 Connor Williams 11th Lake Gibson High Florida 2017 State Champ. 2018 3rd in state
Elite High School 119 Cade Willis 10th Higher Level Wrestling Wisconsin 5th WIAA state 2nd freestyle state 2nd northern plains greco
Elite High School 119 Jake Wohltman 11th Lake Highland Prep Florida
Elite High School 119 alex wolford 9th New Lothrop Hornets Michigan
Elite High School 125 Brendon Abdon 9th Lake Gibson High Florida
Elite High School 125 Evan Burge 12th McCutcheon Indiana
Elite High School 125 Jake Canitano 12th Solon Wrestling Club Ohio 3rd Ohio 2018. 5th Ohio 2016. 2X GFC placer. Gold medal 2018 disney duals.
Elite High School 125 Tarrence Daugherty jr 11th Unattached Michigan state champ 17
Elite High School 125 Thomas Deck 11th Madison Central Kentucky KHSAA champ GFC all american NHSCA all american IHPO champ
Elite High School 125 Travis Ford-Melton 12th Marian Catholic Illinois State Champ 2X Runner up Fargo and Super 32. Multiple Champion TOC
Elite High School 125 Noah Gochberg 10th 3F Wrestling Texas 2018 State Champ (6A 113) 2017 Fargo All American 2 Time GFC Middle School Champ
Elite High School 125 Myles Griffin 10th Lake Highland Prep Florida NY State Runner up - 2017
Elite High School 125 Eric Guerra 12th The Wrestling Academy Illinois
Elite High School 125 Titan Gutierrez 10th Chaminade high school California none
Elite High School 125 Micah Hanau 9th Michigan West Wrestling Club Michigan GFC MS Champ
Elite High School 125 Jack Haskin 10th Toledo Whitmer Ohio 2018 State Qualifier. 2018 Fargo Qualifer
Elite High School 125 Ricky Hegedus 12th Indiana outlaws Indiana 2018 Indiana State Qualifier
Elite High School 125 Logan Heil 12th Brunswick Ohio 3x OH state qualifier and 2x placer - 3rd & 6th
Elite High School 125 Gage Houghtaling 12th Unaffiliated Michigan
Elite High School 125 Brett Hudson 11th Marysville Michigan Regional qualifier 4th at nuway nationals in Atlantic City 2018
Elite High School 125 Victor Jacinto 10th Gilroy Hawks California NHSCA 5th Reno placer Tulsa placer freakshow placer
Elite High School 125 Teshawn Johnson 9th Silverback Academy Michigan
Elite High School 125 Logan Kehres 11th Simmons Academy Of Wrestling Michigan
Elite High School 125 Brayden Littell 11th Center Grove Wrestling Club Indiana
Elite High School 125 Benjamin Manly 12th Brighton Michigan 2017 D1 MHSAA State Qualifier 103 2018 D1 MHSAA State Qualifier 112
Elite High School 125 Caleb Meekins 12th Fury Wrestling Factory Michigan State Placer (4th) Ohio ToC (4th) Disney Duals (11 of 12 incl. Most Falls) Summer Nationals (OW) FS/GR States (1st)
Elite High School 125 Jesse Mendez 9th Region Wrestling Academy Indiana 3XGFC champ(EM/MS/HS) Runner up last year USAW cadet 2nd FloNationals 3rd Super32 Champ
Elite High School 125 Kysen Montgomery 10th Red cobra Indiana 5th IHSAA State
Elite High School 125 khalil moten 12th Team Moten Michigan Three time Michigan State placer 7th 112 3rd 119 2nd 119
Elite High School 125 Emmanuel Oyebode 12th Decatur Central Wrestling Club Indiana
Elite High School 125 Dylan Phelps 11th Holt Wrestling Club Inc. Michigan
Elite High School 125 Josh Rankin 12th Simmons Academy Of Wrestling Michigan Regional champion 3rd at MHSAA individual states
Elite High School 125 Gavin Ritter 12th Tomahawk Wrestling Club Ohio 2018 Ohio State 5th 2017 Ohio State Qualifier
Elite High School 125 Deacon Sawchuk 10th Hilliard Bradley Ohio 2018 State Qualifier
Elite High School 125 Kyle Schaaf 12th Clare High School Michigan 3x All state 8 3 2. Nuway summer nationals runner up Grand river rumble AA
Elite High School 125 Jacob Sherman 12th Palmer Wrestling Ohio 2017 Ohio State 4th Place
Elite High School 125 David Stepanian 12th Titan Wrestling Club Michigan ALLSTATE
Elite High School 125 Benjamin Stevenson 11th Higher Level Wrestling Wisconsin
Elite High School 125 Zeth Strejc 10th Ares WC Michigan
Elite High School 125 Jake Stritesky 11th Higher Level Wrestling Wisconsin state qualifier
Elite High School 125 Jordan Strmiska 12th 3F Wrestling Texas 8th 2017 Grappler Fall Classix 2018 UIL State Texas 2nd 2017 UIL State Texas 2nd 2016 UIL State Texas 5th.
Elite High School 125 Owen Suennen jr 10th Marinette/Fox Valley Elite Wisconsin
Elite High School 125 Cade Sutterfield 12th Bedford Wrestling Michigan Sec conference champion 3rd place in district
Elite High School 125 Ethan Turner 10th Troy Christian Ohio 2017 ohio state 3rd 2018 ohio state 1st
Elite High School 125 Jesse Weinberg 11th Wellington Wrestling Club Florida SQ
Elite High School 125 Matthew Williams 11th CVCA Ohio
Elite High School 125 Jaron Wilson 11th Team Donahoe Michigan
Elite High School 130 Aseel almudhala 12th Fordson Wrestling Michigan state qualifer
Elite High School 130 Jonathan Andrzejewski 12th Unaffiliated Michigan
Elite High School 130 Carlos Avendano 9th Summit Wrestling Michigan
Elite High School 130 Logan Bailey 11th Indiana outlaws Indiana 2 time GFC placer IHSAA 3rd State
Elite High School 130 Mack Baird 10th Hesperia Michigan
Elite High School 130 Joshua Barr 8th Team Donahoe Michigan 2 time grappler placer at high scholl elite Tulsa national champ 3 time iowa folk national chmap kids freestyle national champ
Elite High School 130 Jacob Bisdorf 11th shamrock select Michigan
Elite High School 130 Max Brown 9th Jayhawks Michigan
Elite High School 130 Samuel Bruss 11th X-Factor Elite Wisconsin
Elite High School 130 Nick Buchanan 10th Indiana outlaws Indiana
Elite High School 130 Philip Burney 10th Detroit Catholic Central Michigan
Elite High School 130 Evan Butler 11th Lake Gibson High Florida
Elite High School 130 Chase Caprella 11th Team Stomp Ohio 2x OHSAA State Qualifier
Elite High School 130 Sean Crump 11th OPRF Illinois
Elite High School 130 Dante DiTullio 11th Mason Ohio Ohio Division 1 District Qualifier - 72-19 Varsity Record
Elite High School 130 Truman Galusha 12th SC Elite Kentucky 2X State Qualifier 2X Region placer 1X Region Finalist 7th Grand River Rumble All-American
Elite High School 130 Ceasar Garza 9th Oakdale wrestling California Reno placer Tulsa placer freakshow placer
Elite High School 130 Caleb Graber 12th Samurai Wrestling Club Ohio
Elite High School 130 Jordan Hamdan 12th Simmons Academy Of Wrestling Michigan
Elite High School 130 Scott Hampton 12th Ferndale Wrestling Club Michigan 2018 MHSAA state qualifier
Elite High School 130 Ian Heath 10th Indiana outlaws Indiana 2018 IHSAA State Qualifier
Elite High School 130 Julian Hernandez 12th Eagle Empire Florida 2x High School Placer (2nd & 5th)
Elite High School 130 Jamie Holt 11th Spring Lake Michigan
Elite High School 130 Noah Horst 11th Baylor Tennessee Fargo AA 2018 2 time state champ
Elite High School 130 Carter Kroll 10th Ontario Ohio State qualifer
Elite High School 130 Brayden Lowery 11th Indiana outlaws Indiana
Elite High School 130 Vincent Mannella 11th Compound Georgia 2 x State Champion
Elite High School 130 Dylan Mira 10th GLADIATOR WRESTLING Florida 2x FHSAA State Qualifier AAU Disney Duals All American
Elite High School 130 Kendall Norfleet 10th Marian Catholic Illinois
Elite High School 130 Tyler Orta 12th GLADIATOR WRESTLING Florida 2X FHSAA STATE PLACER FHSAA STATE RUNNER-UP DISNEY DUALS ALL-AMERICAN
Elite High School 130 Brayden Palmer 12th Beech High School Tennessee 2018 NHSCA Junior Nationals - 5th 2018 FloNationals - 7th 2018 TN State Champion 2017 GFC Elite Division - 6th
Elite High School 130 Henry Porter 10th Oakdale wrestling California 2nd ca state. NHSCA 3rd
Elite High School 130 Bretli Reyna 11th GLADIATOR WRESTLING Florida 2X FHSAA STATE CHAMP MICHIGAN GRAPPLER ELITE 3RD NHSCA FRESHMAN 7TH & NHSCA SOPHMORE 2ND RANKED 16TH ON FLO 2X CLIFF KEEN PRESEASON NATIONALS ALL-AMERICAN JUNIOR DUALS 15-0 CADET DUALS 13-1 FREAKSHOW 2ND
Elite High School 130 Christopher Rivera 11th CFWA Florida
Elite High School 130 Alex Rosario 11th Unattached Florida
Elite High School 130 Luke Sloan 11th 3F Wrestling Texas 4th in HS State Tournament
Elite High School 130 Sammy Spencer 11th Greg Gomez Trained Wrestling Illinois State Champion IL Junior Greco 5th Place IL IHSA 3A
Elite High School 130 Johnathon Viveros 10th Kingsburg wrestling California 3rd place 5 counties 3rd Reno worlds 8th NHSCA ca state round of 12
Elite High School 130 Trenton Wachter 10th Rockford Michigan
Elite High School 130 Keegan Warren 12th Marysville Michigan
Elite High School 130 Zach Weiler 12th Higher Level Wrestling Wisconsin 2018 WI State Qualifier Northern Plains Greco 2nd place WWF Freestyle State 5th Dominate In the Dells 1st place 2018
Elite High School 130 Kaleob Whitford 12th S. A. W. Michigan 3rd in state ?18 4th in state ?17
Elite High School 130 COLETON WIEGERS 12th Clarkston Wrestling Club Michigan State Qualifier
Elite High School 130 Jacob Williams 11th Perry Ohio State qualifier
Elite High School 130 Nate Young 11th Team Donahoe Michigan
Elite High School 135 Peyton Brown 11th Troy Christian Ohio
Elite High School 135 Drake Campbell 11th Indiana outlaws Indiana 2 time IHSAA state placer 2018 IHPO runner up
Elite High School 135 Garrison Dendy 9th Baylor Tennessee 4x USA folkstyle national champion. 3rd middle school super 32 2017
Elite High School 135 Joshua Edmond 11th shamrock select Michigan 2018 Fargo Freestyle Champion 2017 Fargo AA 2018 UWW All American 2018 MI State Champion 2017 MI State Runner Up Folkstyle national 3rd place 2017 GFC AA
Elite High School 135 Matt Gimson 12th Indiana outlaws Indiana IHSAA State Placer
Elite High School 135 Sam Glassco 12th Mason Ohio
Elite High School 135 Shannon Hanna 12th Lake Gibson High Florida 2018 State Runner-up. 2018 NHSCA Junior National Runner-up
Elite High School 135 Malyke Hines 12th Kowboys attack Florida State Champ Lehigh commit
Elite High School 135 Jeremy Jakowitsch 10th Huntley High School Illinois
Elite High School 135 Dawson Jankowski 11th Ares WC Michigan State of Michigan 2018 District and Regional champion and 7th place at 119.
Elite High School 135 Zach Johnson 10th Brighton Michigan 2018 D1 5th in Michigan
Elite High School 135 Seth Johnson 12th Indiana outlaws Indiana 4th IHSAA state finals
Elite High School 135 Kyle Kantola 12th Hartland Michigan 2nd at MI high School State Finals
Elite High School 135 Justin Kempf 12th Fox Valley Elite Wisconsin 5th place WIAA State 2018 State Qualifier WIAA State 2017 5th Placw WWF Freestyle state 2018 3rd place Dominate In The Dells 2018
Elite High School 135 Drew Kreitzer 12th Indiana outlaws Indiana 7th 2017 GFC 4th @ State
Elite High School 135 Mark Langewicz 12th Algonac Mat Rats Michigan 2x State Qualifier; 6th Place 2018 MHSAA States; D3; 125-31 HS record
Elite High School 135 Kade Law 9th Columbus east high school Indiana
Elite High School 135 Chris Lilly 11th croswell-lexington pioneers Michigan two time state qualifier
Elite High School 135 DOMINICK A. LOMAZZO 10th shamrock select Michigan 2018 MHSAA MI State Placer - 3rd
Elite High School 135 Samuel Rickman 11th Trenton Michigan 2x State Qualifier
Elite High School 135 Jared Riggins 12th SAW Academy of Wrestling Michigan
Elite High School 135 Justin Rivera 11th CFWA Florida
Elite High School 135 Tyler Swiderski 10th Burnett Trained Wrestling Club Michigan Mhsaa D3 state Finalist
Elite High School 135 Frankie Tal-Sharhar 11th SWAT Florida
Elite High School 135 Matt Tomsett 12th Lamphere Michigan 2018 MHSAA state finalist D2 2017 MHSAA state 6th
Elite High School 135 Justin VanVaerenbergh 10th WLC BLAST Michigan
Elite High School 135 Shane Williams 11th Michigan West Wrestling Club Michigan
Elite High School 140 Ethan Basile 11th Tiger Wrestling Club Florida NHSCA National Runner-up 5th @ Grappler- 145 Elite division 3rd FHSAA State Tournament
Elite High School 140 Andreus Bond 12th Lake Gibson High Florida 2018 State Runner up. 3x state placer
Elite High School 140 Hunter Cottingham 11th Unattached Indiana 2 x IHSAA State Qualifier
Elite High School 140 Skyler Crespo 11th Mendon Michigan 2 x State Champion
Elite High School 140 Gentry Deck 12th Madison Central Kentucky 2017 GFC champ 2018 IHPO champ 2018 KHSAA 3rd
Elite High School 140 Hunter Derry 12th Funky Chicken Wrestling Club Michigan
Elite High School 140 Kody Drewer 12th Mendon Michigan 2018 MHSAA 4th Place
Elite High School 140 Nick Felt 12th Shelby Michigan 2 time state runner 17-18 8th in 16
Elite High School 140 Derek Fields 10th Arsenal Ohio State qualifier Fargo cadet freestyle 5th
Elite High School 140 Conner Gimson 12th Indiana outlaws Indiana IHSAA State Placer
Elite High School 140 Jeff Leach 12th Lowell Michigan
Elite High School 140 Hunter Lewis 12th Stoughton High School Wisconsin 2018 Cadet Greco World Team Member 2018 WI State Champ (all 3 styles) 2018 Pan Am Champion (both styles) 2017 Greco Fargo Champ
Elite High School 140 Alek Martin 10th Team Jordan Ohio 2nd Ohio HS State Championship 8th Walsh Ironman
Elite High School 140 Hunter Olson 12th Shamrock Wrestling Club Ohio OH State Alternate / USA-Ohio Greco State 4th
Elite High School 140 Alex Pena 10th Huntley High School Illinois
Elite High School 140 Ethan Polick 12th Team Wolves Michigan State Qualifier
Elite High School 140 Cayden Rooks 12th Indiana outlaws Indiana 2017 IHSAA State Champ 2018 IHSAA State Runner-up
Elite High School 140 Chase Saldate 11th Gilroy Hawks California 4th Ca State. NHSCA Champion. Ranked 15 on flo
Elite High School 140 Eli Severns 10th Dewitt High School Michigan
Elite High School 140 Marc Shaeffer 11th shamrock select Michigan 2018 4th place mi hs state 1st place jr freestyle Greco state 2017 cadet usa folkstyle nat champ
Elite High School 140 Daniel Sinchok 12th CVCA Ohio
Elite High School 140 Ronnie Slater 12th Dewitt High School Michigan 2xMHSAA State Qualifier
Elite High School 140 Ricky Torres 12th Oakdale wrestling California 2x state medalist
Elite High School 140 Camden Trupp 10th shamrock select Michigan
Elite High School 140 Logan Vanicek 11th Louisville Ohio
Elite High School 140 Owen Zablocki 12th New Boston Michigan
Elite High School 145 Brandon Alkazir 12th Dakota HS/Shamrock Select Michigan state qualifer
Elite High School 145 Aiden Brown 11th Brighton Michigan State Qualifier
Elite High School 145 Manzona Bryant IV 11th Western Reserve Academy Ohio 2018 ISWA 1st 2017 IHSAA 6th 2018 IHSAA 3rd
Elite High School 145 Jake Burford 12th Bulldog Premier WC Indiana 2 time Sectional & Regional Champion; 2 time Semi State Ticket Rounder
Elite High School 145 Joseph Carpenter 12th Swartz Creek Michigan
Elite High School 145 Giovanni Cassioppi 12th Hononegah WC Illinois 2018 Illinois State Qualifier 2018 Fargo Junior Freestyle Qualifier 2018 Fargo Junior Greco Qualifier
Elite High School 145 Noah Castillo 11th CFWA Florida
Elite High School 145 Kai Conway 11th Izzy Style School of wrestling Illinois IL state qualifier 2x conf champ 2x regional champ Moore Prettyman champ
Elite High School 145 Ben Durocher 11th AWA/Wrightstown Wisconsin 2018 2nd WI State; 2017 Qualifier WI State; 2018 3rd Dominate Dells; 2017 6th Greco Northern Plains Reg; 2017 4th Dominate Dells; Cheesehead Top 8 in 2017 & 2018
Elite High School 145 Jon Fritz 12th Carlton-Airport Michigan 3 time qualifier
Elite High School 145 Matthew Grant 11th Onaway Michigan Michigan 4th 2nd state meet
Elite High School 145 Elijah Gray 12th Lake Gibson High Florida
Elite High School 145 Bryer Hall 10th Indiana outlaws Indiana
Elite High School 145 Douglas Huff Jr 12th St Ignatius Ohio
Elite High School 145 Dominic Isola 11th CFWA Florida
Elite High School 145 Aaron Lofton 10th 3F Wrestling Texas 2018 TX UIL State 3rd place NHSCA Freshman 3rd place
Elite High School 145 Jake Matthews 10th Headlock Wrestling Academy Illinois 2x IKWF State champion 2018 State Qualifier
Elite High School 145 Nickolaus Matusko 10th Legacy WC Michigan 2x state qualifier 3rd FS states 1st GR states 2nd WAAM States 2nd MYWAY States 3rd NUWAY individualist Nationals
Elite High School 145 Matthew McKenna 11th North Shore Edge Illinois
Elite High School 145 Ethan Mueller 11th Samurai Wrestling Club Ohio SQ
Elite High School 145 Avry Mutschler 12th Lowell High School Michigan Flo Nationals All-American Jr Folkstyle All-American 3x State placer (MI)
Elite High School 145 Michael Pizzo 11th Clawson Michigan
Elite High School 145 Cody Reese 12th Coloma Michigan 3 time regional qualifier 1 time state qualifier
Elite High School 145 Mason Rimmer 11th Team Relentless/ Bedford Michigan Varsity wrestler-40 wins
Elite High School 145 Jayden Rittenbury 11th Fenton Michigan 2018 MHSAA High school state -3rd 2018 USAW Folkstyle Nationals -4th 2018 Central Cadet Regionals Greco-4th
Elite High School 145 Logan Sanom 11th shamrock select Michigan
Elite High School 145 Easton Tobia 10th Lake Highland Prep Florida
Elite High School 145 James Whitaker 12th Simmons Academy Of Wrestling Michigan 2017 Grappler Fall Classic champ 2017 Super 32 5th Place 2018 State Champ 2018 Flonationals Champ
Elite High School 145 Micah Wiginton 11th 3F Wrestling Texas
Elite High School 152 Jake Baldwin 12th Titletown Wrestling Club Wisconsin
Elite High School 152 Joseph Barton 10th Ida Michigan
Elite High School 152 Tyler Brandt 11th S. A. W. Michigan 2018 8th MHSAA D2
Elite High School 152 Joey Caprella 12th Team Stomp Ohio Ohio State 5th 2018
Elite High School 152 Kevin Contos 11th Burnett Trained Wrestling Club Ohio 6th in the state D1 Ohio
Elite High School 152 Jacob Cookerly 11th Brownsburg WC Indiana
Elite High School 152 Nathan D`Agostino 10th Mason Ohio
Elite High School 152 Kevon Davenport 12th shamrock select Michigan 3x GFC Champ 2017 Fargo Champ 2018 UWW AA 3x Michigan SC
Elite High School 152 Eli Dickens 11th Maurer Coughlin Wrestling Club Indiana IHSAA state qualifier Middle School Grappler Fall Classic Champ
Elite High School 152 Patrick Dunn 12th Lake Orion Michigan
Elite High School 152 Max Ehlen 11th Higher Level Wrestling Wisconsin 2018 WI State qualifier 138 lbs
Elite High School 152 Darian Estevez 10th Somerset Academy Florida 2018 FHSAA state runner up AAU Disney Duels ALL American GFC middle school Champ
Elite High School 152 Noah Ewen 9th Burnett Trained Wrestling Club Ohio 2018 USAW Cadet Freestyle All-American 2018 Flo Nationals Placer 3rd 2017 Super 32 Placer 3rd 2017 GFC Champion 2016 GFC Runner-Up
Elite High School 152 Caleb Fish 11th Eaton Rapids Michigan
Elite High School 152 Jaden Fisher 12th Lake Orion Michigan 2017 GFC AA- 2017&18 FS State Champ-3rd- MI States-2019 Bucknell Commit
Elite High School 152 Scott Fitts 10th Maurer Coughlin Wrestling Club Indiana
Elite High School 152 Bailey Flanagan 10th CFWA Florida NHSCA High School All American 2018
Elite High School 152 Nick Gates 12th Marysville Michigan State Qualifier multiple national tournement finalist
Elite High School 152 Ryan Granger 11th S. A. W. Michigan
Elite High School 152 Reece Heller 12th Marian Catholic Illinois
Elite High School 152 Griffin Ison 9th Brownsburg WC Indiana
Elite High School 152 Christian Killion 11th Dundee Michigan
Elite High School 152 Gannon Kosowski 12th Huntley High School Illinois State qualifier
Elite High School 152 Jacob Lanzini 12th Unattached Michigan
Elite High School 152 Jax Leonard 11th Louisville Ohio
Elite High School 152 Nelson Poet 11th Legacy WC Michigan 2x state qualifer one time state placer 7th
Elite High School 152 Austin Pownall 10th CVCA Ohio
Elite High School 152 Jacob Reicin 12th Team Poeta Illinois
Elite High School 152 John Ridle 12th Izzy Style School of wrestling Illinois I?ll state qualifier 2 x Fargo qualifier
Elite High School 152 Trevor Robinson 12th GLEWC Michigan 3x all stater (2x state runner-up 3rd)
Elite High School 152 Manuel Rojas 9th shamrock select Michigan 2018 USAW Folkstyle Nationals cadet 145lbs 2nd and USAW Freestyle Nationals cadet 152lbs 2nd.
Elite High School 152 Thomas Schock 12th SC School of Wrestling South Carolina
Elite High School 152 Victor Schoenherr 12th Unaffiliated Michigan 2X GFC placer 2X All-State
Elite High School 152 JOEY URSO 12th shamrock select Michigan
Elite High School 152 Daniel Vizcarra 12th Gilroy Hawks California Ca state round of 12. NHSCA 8th. New Jersey national 4th
Elite High School 152 Ryan Whitten 12th Troy Christian Ohio 2018 Disney Duals All American 3rd State FS-OH (2017)
Elite High School 152 Anthony Williams 12th Charlotte Michigan
Elite High School 152 austin wolford 12th New Lothrop Hornets Michigan
Elite High School 152 Nathan Wynsma 12th Allendale Falcons Michigan MHSAA Div. 2 SQ-6th-4th
Elite High School 160 Noah Anderson 12th Ares WC Michigan 2x SQ
Elite High School 160 HARLEY BERNE 11th Brighton Bulldogs Michigan STATE QUALIFIER FS/GR QUALIFIER
Elite High School 160 Colton Blaha 10th Owosso Michigan 2x SQ 8th @ 2017 MHSAA
Elite High School 160 Ashton Breen 11th Region Wrestling Academy Illinois
Elite High School 160 Jack Chesman 12th Olympic New York NYS 2nd place NHSCA Junior All-American
Elite High School 160 Colby Deberry 12th Holt Wrestling Club Inc. Michigan 8th place Division 1 MHSAA 2018
Elite High School 160 dane donabedian 11th Brighton Michigan
Elite High School 160 donald dorich 10th Illinois corn stars Illinois
Elite High School 160 brock emmerich 12th Team Poeta Illinois
Elite High School 160 Alex Facundo 10th Team Donahoe Michigan 2018 MHSAA state champ ?18 Cadet World bronze medalist
Elite High School 160 David Ferrante 11th Izzy Style School of wrestling Illinois
Elite High School 160 Victor Grabowski 12th Brighton Michigan 5th place MI D1 state finals 2018
Elite High School 160 Angel Hernandez 12th Lake Gibson High Florida 2018 State Runner-up. 2017 State Placer
Elite High School 160 Jeff Johnson 12th Team Relentless/ Bedford Michigan
Elite High School 160 Seth Konynenbelt 12th Ares WC Michigan MHSAA 2x State Placer 6th and 3rd Div 3
Elite High School 160 Jacob Laplace 11th Indiana outlaws Indiana
Elite High School 160 Kalim Low 12th Ida Michigan
Elite High School 160 Cameron Monzadeh 12th Lake Highland Prep Florida H.S - 3rd Place in State 2018
Elite High School 160 Cameron Monzadeh 12th CFWA Florida multiple time state place winner
Elite High School 160 Kyle Mosher 12th RVC New York 4x NY State placer (5th in 2018); 3x Eastern States Classic placer (2nd in 2018); 2x NHSCA placer (4th in 2018); 2018 Pan Am Cadet Trials 4th
Elite High School 160 Ben Pasiuk 12th Carrollton Ohio 3x Ohio State Runner Up NHSCA Sophomore All American-3rd NHSCA Junior All American-3rd
Elite High School 160 Todd Perry 12th GLADIATOR WRESTLING Florida FHSAA STATE CHAMP & STATE RUNNER-UP CLIFF KEEN PRESEASON NATIONAL RUNNER-UP NHSCA FRESHMAN ALL-AMERICAN
Elite High School 160 Cameron Piercy 10th Toledo Whitmer Ohio 2018 Fargo Qualifier
Elite High School 160 Hayden Pummel 10th Indian Lake Ohio 2018 Fargo Qualifier FR/GR
Elite High School 160 Alec Rees 12th Sparta Michigan 2018 Sc 152. 2017 145 runner up. 148-6 career
Elite High School 160 Jon Ruble 12th Indiana outlaws Indiana HS State Qualifier
Elite High School 160 Nick South 12th Indiana outlaws Indiana
Elite High School 160 Devin Trevino 12th Unaffiliated Michigan
Elite High School 160 Nathan Villarreal 12th Gilroy Hawks California 3x ca state round of 12
Elite High School 160 Jake Viloria 10th Relentless Pursuit Illinois IHSA 2A- 3rd Place
Elite High School 160 Dylan Wellbaum 12th Lake Orion Michigan 2018 greco nationals qualifyer 2018 MUSAW Greco state runner-up
Elite High School 171 Ethan Anderson 11th Aurora High School Ohio
Elite High School 171 Kai Bele 11th Lake Highland Prep Florida FL State 160 Champ
Elite High School 171 Graham Calhoun 11th Plymouth Indiana NHSCA soph champion 2 time state qualifier 1 time placer
Elite High School 171 Justin Carnahan 10th New Lothrop Hornets Michigan
Elite High School 171 Jimmy Colley III 9th Team Donahoe Michigan USA folkstyle nationals 4th 2018 2018 Tulsa 2nd Wildwood duals 10-0 VAC 9-1
Elite High School 171 Alex Cramer 12th ISI Wresting Club Illinois 2018 Fargo Greco National Champ Illinois State Champ 5th at Grappler Fall Classic
Elite High School 171 Adrien Cramer 10th Izzy Style School of wrestling Illinois Cadet Greco National Champion State Qualifier
Elite High School 171 Wyatt Forsberg 12th CFWA Florida 2-2 at FHSAA states
Elite High School 171 Jaxon Guinn 11th Dundee Vikings Michigan
Elite High School 171 Ashton Habeil 11th Lake Gibson High Florida 2x State Champ. NHSCA Sophomore Runner-up
Elite High School 171 Sean Holk 12th Marinette/Fox Valley Elite Wisconsin 2017 Wisconsin state qualifier
Elite High School 171 Colin Jagielski 11th Team Relentless/ Bedford Michigan State Qualifier Double All-American USAW Nationals
Elite High School 171 Ira Jenkins 9th Simmons Academy Of Wrestling Michigan 2017 VACW All American 8-2 Michigan Middle School State Champ 6-2 Gold Pool Viginia Beach GFC 3rd MS 17
Elite High School 171 Julian Jimenez 12th Myrmidon Michigan
Elite High School 171 Jeffrey Markert 12th Young Guns Wrestling Club Pennsylvania markergj@yahoo.com
Elite High School 171 Gabe Matinez 12th Oakdale wrestling California 2nd california state
Elite High School 171 Dominic Murphy 12th Region Wrestling Academy Illinois SQ
Elite High School 171 Braxton Parks 12th St John?s Michigan
Elite High School 171 James Penfold 12th Goodrich Wrestling Club Michigan
Elite High School 171 Logan Perkins 11th CFWA Florida
Elite High School 171 Kyle Saez 12th Westfield WC Indiana
Elite High School 171 Paul Scaramuzzino 12th croswell-lexington pioneers Michigan 5th at states at 152 division 2
Elite High School 171 Vincent Scaramuzzino 10th croswell-lexington pioneers Michigan regional qualifier at 145
Elite High School 171 Brenden Severs 9th Arsenal WC Ohio 2x MS super 32 placer runner up 2017 4th Grappler Classic varsity division as a 8th grader 2017 6-4 Disney Duals All-star division as a 8th grader 2-2 Flo Nationals HS division as a 8th grader
Elite High School 171 River Shettler 11th Simmons Academy Of Wrestling Michigan State runner up 2018 at 160 7th at GFC at 160 in 2017
Elite High School 171 Ian Smith 11th Holt Wrestling Club Inc. Michigan
Elite High School 171 Adrian Vidaud 11th Eagle Empire Florida High School State Placer (2nd)
Elite High School 171 Joseph Walker RS Jr Mishawaka Indiana Indiana state Qualifier
Elite High School 189 Evan Anderson 9th Aurora High School Ohio 2017 JH Super 32 Champ 4th at 2018 IHPO HS Super 32 Qualifier 11-1 Disney Duals
Elite High School 189 Logan Andrew RS Sr Lake Highland Prep Florida 2018 H.S State Champion
Elite High School 189 Gerrit Andrus 12th Rocket WC Michigan
Elite High School 189 Nicholas Benton 11th Somerset Academy Florida 2017 5th Place at Michigan Grappler Elite Div. 2018 3rd Place FHSAA 2017 Preseason National Champion 2018 5th at NHSCA Sophomore 2017 4th FHSAA 2016 Freakshow Champion 15U
Elite High School 189 Robert Bowman 10th Region Wrestling Academy Indiana
Elite High School 189 Jacob Brandt 11th S. A. W. Michigan MHSAA Regional qualifier
Elite High School 189 Bryce Briggs 11th Ares WC Michigan
Elite High School 189 WIll Ciske 12th Ares WC Michigan Regional Qualifier
Elite High School 189 Josiah Contreas 12th CFWA Florida 5th in State 2018
Elite High School 189 Caden Cunningham 11th Lake Gibson High Florida
Elite High School 189 Carmine D`ascoli 12th GLADIATOR WRESTLING Florida FHSAA State Qualifier
Elite High School 189 Cody Golding 12th Oakdale wrestling California Round of 12 Ca state tour
Elite High School 189 david harper 9th The Storm Wrestling Center Georgia
Elite High School 189 Chandler Murton 10th Dewitt High School Michigan MI div 2 7place
Elite High School 189 brock Niernberg 11th Unaffiliated Michigan drawn in
Elite High School 189 Allen Powers 12th Whitehall wrestling club Michigan 4th at state All American at Disney Duals
Elite High School 189 Jackon Punzel 12th Naperville Illinois 2018 Illinois 3A round of 8 at State 2018 Central Regional Freestyle Champion
Elite High School 189 Alex Reaves 12th Indiana outlaws Indiana
Elite High School 189 Cal Stefanko 12th Team Donahoe Michigan Sophomore:5th States Junior: 2nd place runner up at states
Elite High School 189 Greyson Stevens 11th Brighton Bulldogs Michigan
Elite High School 189 Luke Stracner 12th WB Elite Michigan
Elite High School 189 Micheal Talshahar 9th SWAT Florida
Elite High School 189 Jose Valdez 12th Charlotte Florida
Elite High School 189 Chase Waggoner 11th Team Poeta Illinois
Elite High School 189 Ethan Weatherspoon 12th Napoleon high school Michigan D3 state champ
Elite High School 189 Mason Winner 11th Indiana outlaws Indiana
Elite High School 215 Thomas Coleman 12th Cornhuskers Wrestling Club Ohio 2018 Ohio USAW Junior National Team FS/GR 2018 Ohio High School D2 State Alternate
Elite High School 215 blake Daniels 11th Ruffin Trained Michigan
Elite High School 215 Alexis Garcia-Calderon 12th Unattached Illinois
Elite High School 215 lazar gasic 11th north Royalton Ohio 6th district
Elite High School 215 Taye Ghadiali 12th Fitzgerald Spartans Michigan
Elite High School 215 Cody Goodman 10th Team Poeta Illinois
Elite High School 215 Matthew Kaplan 11th CFWA Florida
Elite High School 215 Honour Kline 12th Goodrich Wrestling Club Michigan
Elite High School 215 Hunter McCall 11th Rocket WC Michigan
Elite High School 215 Jake Noon 10th Findlay higschool Ohio
Elite High School 215 Isiah Pasik 9th New Lothrop Hornets Michigan
Elite High School 215 Brent Paulus 11th Parkview Ohio 2018 Fargo All-American 8th Freestyle 6th Greco Ohio Freestyle state Champ Ohio Greco State Champ 3rd place 2017 Grappler Fall Classic
Elite High School 215 Donovan Pitts-Reed 12th Ferndale Wrestling Club Michigan 2017/2018 State Qualifier; 4th plc Oakland Co.; 2018 record 43-10
Elite High School 215 Ryan Reyes 12th Gilroy Hawks California 3rd ca state ranked 10 on flo
Elite High School 215 D`Angelo Williams 11th Flint jaguars Michigan
Elite High School 215 Brett Wittmann 12th Askren Wrestling Academy Wisconsin
Elite High School 285 Luke Bishop 11th Bailo wrestling club Michigan
Elite High School 285 Blake Coffell 12th Goodrich Wrestling Club Michigan
Elite High School 285 Alex Coleman 11th Cornhuskers Wrestling Club Ohio 2018 USAW Cadet Nationals GR 1st 2018 USAW Cadet Nationals FS 4th
Elite High School 285 Tyler Delooff 11th Ares WC Michigan 7th States 5th Junior USAW Folkstyle Nationals
Elite High School 285 Preston Morrow 11th Wellington Wrestling Club Florida
Elite High School 285 Blake Querio 12th Michigan Revolution Michigan
Elite High School 285 brian soto 12th Michigan West Wrestling Club Michigan d2 state qualifier
Elite High School 285 Nick Villarreal 11th Gilroy Hawks California 6th ca state
Elite High School 285 NICHOLAS WEST 10th Lincoln Park High School Michigan
Elite High School 285 Blake Wingate 12th Team Relentless/ Bedford Michigan 2018 mhsaa state finalist
Girls (7-12 grade) 84 Whitley Blake 12th Redskin (Sandusky) Michigan
Girls (7-12 grade) 90 Cecilia Williams 7th S. A. W. Michigan
Girls (7-12 grade) 102 Sara Bowman 7th Gladwin Michigan
Girls (7-12 grade) 102 Emaline Hicks 8th Belleville Wrestling Club Michigan
Girls (7-12 grade) 102 Rayana Sahagun 11th Michigan Women?s National Team Michigan Ranked #13 in Nation 2018 Fargo All-American Cadet 100# 2018 All-American World Team Trials Cadet 101# 2018 USA All-American Folkstyle Nationals Cadet & Juniors
Girls (7-12 grade) 102 Lauren Walton 7th Carr Wrestling Academy Kentucky
Girls (7-12 grade) 114 Hannah Hall 9th PALM HARBOR U Florida
Girls (7-12 grade) 114 Lydia Roope 8th Team Donahoe Michigan
Girls (7-12 grade) 120 Taylor Eagleson 10th Gladwin Michigan
Girls (7-12 grade) 120 Morigan Kiernan 8th Dundee WC Michigan USA Women`s Folkstyle National Champion MyWay State Champion MyWay State Runner up 2x NuWay National Runner Up 2x USA Freestyle State Champion
Girls (7-12 grade) 126 Destiny Benjamin 12th MD National Team Maryland 2x Freestyle State Champion 2x Folkstyle State Champion 2x Greco State Champion 2x All-American
Girls (7-12 grade) 126 Kaelee Bierschbach 10th Gladwin Michigan
Girls (7-12 grade) 126 Mariah Bradley 10th Paw Paw Youth Wrestling Michigan 1st place South Lyons Individuals; 5th Place 2017 MYWAY State; 1st place War of the Roses Nationals; 1st place Graying Individuals; 2018 winning varsity high school season; 1st place JV Wolverine Conference Tournament
Girls (7-12 grade) 126 Asia Nguyen-Smith 12th Greg Gomez Trained Wrestling Illinois
Girls (7-12 grade) 132 Zoë Hussar 9th Ohio Girls National Team Ohio 2018 Girls Jr High OAC Champion 2018 Girls Jr High OH-WAY Champion 2nd at NUWAY Nationals (Girls Jr High Division) 4th at the Viper Pit Nationals (Girls High School Division) 2018 Fargo Cadet Qualifier
Girls (7-12 grade) 132 Bella WAZNY 9th Northern Elite Pitbulls Michigan 2x National Champion/ 3x MYWAY State Champion/ 6x All American Wrestler/ National Travel Team
Girls (7-12 grade) 139 Hosanna Kropp 12th Wellington Wrestling Club Florida Super 32 (2nd place) State Champion
Girls (7-12 grade) 139 Nicole Lorenz 11th Lady PitBulls Michigan
Girls (7-12 grade) 139 aylah mayali 12th Team Ontario Michigan
Girls (7-12 grade) 139 Angela Vitiritti 12th Team Poeta Illinois
Girls (7-12 grade) 146 Nyla Burgess 11th Team Ontario Ontario
Girls (7-12 grade) 146 Lena Leddy 10th Lady PitBulls Michigan
Girls (7-12 grade) 155 Sabrina Nauss 7th South Lyon Wildcats Michigan
Girls (7-12 grade) 155 Gabriella Ramirez 11th Myrmidon Michigan
Girls (7-12 grade) 155 Logan Ryan 9th Redskin (Sandusky) Michigan nuway national champ 7x all american numerous nuway and myway placings girls and boys divisions
Girls (7-12 grade) HWT Kailyn Garrett 9th South Lyon Wildcats Michigan
Girls (7-12 grade) HWT Jasmine Tessier 12th Team Ontario Canada 2018 Provincial Champion; 2018 Nuway National Champion; 2018 Grand River Rumble Champion
Girls (7-12 grade) HWT Lilly Wright 8th Gladwin Michigan
Middle School 75 Jay`Veon Clinton 6th Burnett Trained Wrestling Ohio 4x oac grade school state placer 1x oac grade school state champ Ohio Toc champ
Middle School 75 Christopher Coleman 6th Pontiac Huskies Michigan
Middle School 75 Javin `J-ROCK` Jackson-Bey 5th Harvey Twisters Illinois GFC champ 2017-OW state placer 2x state champ 4xNational champ
Middle School 75 Colyn Limbert 7th Samson?s Ohio 5th Ohio States. 3rd last years Grappler
Middle School 75 Wyatt Magolski 7th Askren Wrestling Academy Wisconsin 2018 3rd Place - WI State/2018 1st Place - TOA Dominate in the Dells/2017 2nd Place - Trackwrestling Preseason Nationals/2017 2nd Place - WI State/2017 1st Place - TOA Dominate in the Dells
Middle School 75 Adam Polk 7th Pontiac Huskies Michigan
Middle School 75 Max Siegel 4th GOMEZ WRESTLING Illinois
Middle School 75 Caleb Weiand 8th Dakota HS/Shamrock Select Michigan 2 X MYWAY State Champ NUWAY National Champion 3rd TOC 2nd / 3rd @ MYWAY
Middle School 80 Cameron Bacchus 7th Durand Michigan 2014 2016 2017 state qualifier . 2016 freestyle state champ. 2017 myway state placer .. 2017 durand invitational champ. 4 time regional champ.
Middle School 80 Vince Bouzakis 6th Team Greco Florida super 32 champ usa national champ reno world champ
Middle School 80 Lee Braun 7th Grand Rapids Wrestling Academy Michigan
Middle School 80 Cameron Chinavare 7th Dundee Michigan 2nd in MYWAY states
Middle School 80 Corey Coleman 8th Pontiac Huskies Michigan
Middle School 80 Christian Fried 7th Chagrin Falls Ohio
Middle School 80 Preston Haines 8th Red cobra Indiana
Middle School 80 Caiden Hampton 8th Ferndale Wrestling Club Michigan
Middle School 80 Kaiyon McKinney 6th Burnett Trained Wrestling Ohio 5x oac state runner up Tulsa champ 2017 super 32 runner up
Middle School 85 James Bennett 7th Panther WC Illinois
Middle School 85 Kade Brown 8th Westshore Ohio OAC Jr High State Qualifier
Middle School 85 Landen Duncan 8th 216 Wrestling Club Ohio 7th in State of Ohio
Middle School 85 Justin Gates 8th Team Donahoe Michigan State Placer Multiple tourney 1st multiple national tourney finalist
Middle School 85 Drew Heethuis 8th Team Donahoe Michigan 5x MI State Champ-USA AA-Tulsa AA
Middle School 85 Jaxon Joy 7th BattleZone Ohio 3x Super 32 placer 3x ToC placer & 5x OH State Champ
Middle School 85 Colin Kacena 7th Bolingbrook Junior Raiders Illinois
Middle School 85 Trevor Silzer 8th GOMEZ WRESTLING Illinois
Middle School 85 Ty Wilson 7th Palmer Wrestling Ohio 3rd 2017 Michigan Grappler Fall Classic and 4th OAC JH State Championships
Middle School 85 Zachary Zbiciak 8th Lakewood Michigan
Middle School 90 Diondre Black 8th St.Paris Graham Illinois
Middle School 90 Jermaine Butler 8th Crosstown Spartan Elite WC Illinois State Qualifier
Middle School 90 Jacob Chase 6th Hamilton Hawkeyes Michigan
Middle School 90 Christian Chavez 6th GOMEZ WRESTLING Illinois
Middle School 90 Elijah Fielder 8th Ruffin Trained Michigan
Middle School 90 jameson garcia 8th GOMEZ WRESTLING Illinois 4th place last year at Grappler Fall Classic.
Middle School 90 Coy Hammack 8th Maurer Coughlin Wrestling Club Indiana
Middle School 90 Gabriel Hayes 7th Ferndale Wrestling Club Michigan
Middle School 90 Kole Katschor 7th Dundee WC Michigan
Middle School 90 Jak Keller 8th Rockford rams Michigan
Middle School 90 Bryce Luna 7th Daniel cormier aka wrestling California Reno champ Tulsa placer super 32 placer NHSCA champ
Middle School 90 Jonah Podberesky 7th CFWA Florida
Middle School 90 Jericho Quinter 7th Dehart Ohio 2x GFC placer 3x TOC placer 2x OAC State placer 2x OHWAY placer 1st place Viper Pit 2nd place Liberty Nationals
Middle School 90 Anthony Ruzic 7th TJ Trained - Springfield Illinois 3rd Illinois Folkstyle State 2nd Illinois Freestyle State 3rd Northern Plains Greco 4th Northern Plains Freestyle
Middle School 90 Nehemiah sanderfer 7th Westshore Ohio
Middle School 90 Michael Stevens 8th Marinette/Fox Valley Elite Wisconsin
Middle School 90 landon thomas 7th Michigan West Wrestling Club Michigan 3x Michigan state champ nuway nationals 2x champ
Middle School 90 Tyler Washburn 8th Bear wrestling Florida State runner up 4th at Dixie nationals state runner up both in freestyle and Greco
Middle School 95 Wynn Blake 8th Brown City Michigan
Middle School 95 Kaden Chinavare 8th Dundee WC Michigan
Middle School 95 Vinnie D`Alessandro 8th Burnett Trained Wrestling Club Ohio 2017 Preseason Nationals 8th place
Middle School 95 Kyle Jelinek 6th Team Donahoe Michigan
Middle School 95 Harrison Konder 7th Bolingbrook Junior Raiders Illinois state placer/ multiple national all american
Middle School 95 Terry Langley 7th 216 Wrestling Club Ohio 3 time OAC placer OYWA runner up 2x and ohioway state runner up
Middle School 95 Sean Larkin 7th Relentless Pursuit Illinois
Middle School 95 Zachary Lewis 7th Lake Highland Prep Florida
Middle School 95 Zachary Lewis 7th Central Florida wrestling acad New Jersey
Middle School 95 Owen Nelson 8th R.E.W.C. Ohio
Middle School 95 Kailar Tritz 5th Wisconsin Rapids Wisconsin
Middle School 95 Cecilia Williams 6th S. A. W. Michigan
Middle School 100 Davd Backus jr 8th Palmer Wrestling Ohio
Middle School 100 Cooper Davidson-Haase 8th Kowboys attack Florida grappler 4th tulsa 4 kickoff classic 2nd
Middle School 100 Max Hermes 8th Edison (Milan Oh.) Ohio 2018 Junior High State Champion
Middle School 100 Kamden Hughes 7th Dehart Ohio 3x Oac State Champ 3x Oac runner up GFC champ 2017 8-2 at VAC gold pool
Middle School 100 Hayden Kuhn 8th Burnett Trained Wrestling Ohio OAC state placer multiple years Ohioway State Champion Nuway National Runner Up
Middle School 100 Samuel Marvel 7th Wellington Wrestling Club Florida
Middle School 100 Braylen Parker 7th Simmons Academy Of Wrestling Michigan
Middle School 100 Ethan Suennen 6th Marinette/Fox Valley Elite Wisconsin 2017 Wisconsin state qualifier
Middle School 100 Chase Vanderlinden 8th Fox Valley Elite Wisconsin
Middle School 100 Hayden Whiddon 8th Lake Gibson Florida
Middle School 105 Nolan Banfield 8th Carr Wrestling Academy Kentucky
Middle School 105 Mitchell Borynack 8th Ares WC Texas 3rd Place Nuway Nationals 2018; 5th Place Texas State Tournament 2018; 1st Place TX Greco State Champion 3rd Place TX State Freestyle Tournament 2018; 1stPlaxe Edge of Texas Nationals 12/2017; 4th Place Lonestar Nationals 2018; 5th Place Houston Nationals 2018; 2nd Place Midwest Grand Challenge 2018
Middle School 105 Samuel Cartella 7th 216 Wrestling Club Ohio Multi-time OAC State Placer; Multi-time Tulsa Placer; 2x OH Freestyle Champ; USAW FS Central Regional Champ; USAW FS National Placer; Former NUWAY Natl Champ; OYWA State Champ
Middle School 105 Sam Goin 8th Region Wrestling Academy Indiana
Middle School 105 Will Hendricks 8th SC School of Wrestling South Carolina
Middle School 105 Sam Libby 8th Mason Ohio
Middle School 105 Ryan Mahy 8th shamrock select Michigan
Middle School 105 Duke McDonald 7th Michigan MatCats Michigan
Middle School 105 Travis Richardson 8th Michigan West Wrestling Club Michigan
Middle School 105 Daniel Russel 8th Michigan MatCats Michigan
Middle School 105 Joshua Strayer 7th Anderson County Wrestling Kentucky
Middle School 110 Mikus Bishop 7th Silverback Academy Michigan 4X State Champion 3X GFC Champion 2018 FloNationals Placer 2017 Border Wars Folkstyle Champion 2018 MUSAW Greco State Champion
Middle School 110 Shane Cheatham 8th Burnett Trained Wrestling Club Ohio Oac State runner up 2014 oywa state champ 2016
Middle School 110 Cameron Clark 7th Jay County Wrestling Club Indiana 2018 champion Hyway state
Middle School 110 Darius Marines 7th League of Shadows Michigan MMWA- 1st Place Triple Crown Champ Indy Nationals-1st place Midwest Nationals-1st place
Middle School 110 Eddie Neitenbach 7th Samson Ohio
Middle School 110 Tommy Stevens 8th Warriors Quest Michigan 1x National Champion 2x All American 4x All State
Middle School 120 Luis Bazan 8th Bolingbrook Junior Raiders Illinois
Middle School 120 Aaron Cramer 8th ISI Wrestling Illinois Grappler Fall Classic 6th Grade Chamipon
Middle School 120 Aiden Davis 8th Dundee Michigan 3rd USAW Folkstyle Nationals Middle School 2018 3rd @ GFC Middle School 2017 3rd @ GFC Middle School 2016 2nd myway states 2018 1st myway states 2017
Middle School 120 Wynton Denkins 8th Burnett Trained Wrestling Ohio
Middle School 120 shenard foster 7th Askren Wrestling Academy Michigan
Middle School 120 Philip Lamka 7th Cyclone Michigan
Middle School 120 Aaron Lucio 8th Michigan West Wrestling Club Michigan
Middle School 120 Andrew Middleton 8th Ares WC Michigan
Middle School 120 Robert Nardelli 8th Carr Wrestling Academy Kentucky
Middle School 120 Mason Nickel 8th Fox Valley Elite Wisconsin 5th place Grappler Fall Classic 2017 4th place USAW Folkstyle Nationals 2018 4th place WI Freestyle State 2018 5th place WI Greco State 2018
Middle School 120 Landen Parker 8th Simmons Academy Of Wrestling Michigan
Middle School 120 micah porter 8th Oakdale wrestling California
Middle School 120 Vincent Robinson 8th Harvey Twisters Illinois 2x State Champ 2x TOC Champ
Middle School 120 Ronan Tracy 7th Central Florida wrestling acad Florida
Middle School 120 hunter vogus 8th Burnett Trained Wrestling Club Ohio 4th grappler fall classic 2017 junior high
Middle School 130 Drake Blazevski 8th Ruffin Trained Michigan
Middle School 130 Benjamin Blyveis 7th Lakeview Spartan WC Michigan NUWAY Nationals runner up Rumble in Reno runner up FLO Reno Worlds placer Freakshow placer Grand River Rumble All American 3x NV State finalist 6 x NV state placer
Middle School 130 Deakon Duke 8th Ferndale Wrestling Club Michigan Middle school record: 17-1 MYWA 41-3 did not participate to qualify for states
Middle School 130 Remington Eagle 8th Crestview Ohio Youth Ohio State Qualified and Ohio middle School State Qualified
Middle School 130 Logan Farnell 8th Battling Braves Indiana
Middle School 130 Cody Goodwin 8th Elite Athletic Club Indiana 2018 M.S State Champ ISWA State Champ-6X Folkstyle 5X Greco 3X Freestyle Heartland National Duals Diamond 8-0 All-American & OW NUWAY National Duals 5-0 All-American & OW 2018 NUWAY National Champ USA Winter National Champ VACW M.S Holiday Duals 9-1 All- American USA National M.S 7-1 All-American
Middle School 130 Nick Hart 8th Graham Ohio
Middle School 130 Koen Hoffman 8th Unattached Florida 3rd Tulsa / 4th GFC
Middle School 130 Luke James 7th Edison (Milan Oh.) Ohio State placer
Middle School 130 Anthony Mannella 4th Compound Georgia
Middle School 130 Landon Purdue 7th All American Grappling Academy Michigan
Middle School 130 Jaydon Robinson 7th Harvey Twisters Illinois 5th place at State
Middle School 130 Frank Solorzano 8th GLADIATOR WRESTLING Florida FLORIDA KIDS STATE CHAMP AND DIXIE NATIONALS PLACER
Middle School 130 Chase Vander Weyst 8th Fox Valley Elite Wisconsin 7th place 2018 cliff keen nationals 3rd place WI 2018 state folk style 3rd place 2017 WI state freestyle 3rd place 2017 state Greco 2nd place 2016 WI state folkstyle
Middle School 145 Nathan Andrina 8th Michigan West Wrestling Club Michigan
Middle School 170 Alec Lentz 7th Paw Ohio
Varsity High School 105 Emilio Arellano 9th Toledo Whitmer Ohio
Varsity High School 105 Brian Beers 9th Team Poeta Illinois
Varsity High School 105 Jacob Bennett 10th Riverdale Florida
Varsity High School 105 Joshua Bisdorf 9th shamrock select Michigan
Varsity High School 105 Mitchell Borynack 8th Ares WC Texas 3rd Place Nuway Nationals 2018; 5th Place Texas State Tournament 2018; 1st Place TX Greco State Champion 3rd Place TX State Freestyle Tournament 2018; 1stPlaxe Edge of Texas Nationals 12/2017; 4th Place Lonestar Nationals 2018; 5th Place Houston Nationals 2018; 2nd Place Midwest Grand Challenge 2018 |
Varsity High School 105 Logan Cravatas 9th Samson Ohio
Varsity High School 105 Griffin Duffin 9th Relentless Pursuit Illinois
Varsity High School 105 Cade Dunn 9th L`Anse Creuse Michigan 2017 MYWAY States 90lb 8th place
Varsity High School 105 Noah Eberhart 9th Indiana outlaws Indiana
Varsity High School 105 Kyle Ferrier 9th Marysville Michigan
Varsity High School 105 Christian Guzman 9th GLADIATOR WRESTLING Florida
Varsity High School 105 Alec Hunter 10th Askren Wrestling Academy Wisconsin State Qualifier Corn Cobb Nationals Champion USA Summer Nationals Champion Kids of Chaos National Champion 1st Middle School Grappler & Most Falls Middle School Grappler
Varsity High School 105 Carson Landon 10th Niles Michigan
Varsity High School 105 Michael Lescelius 11th Linden HS Michigan
Varsity High School 105 Trevor Marsman 10th Ares WC Michigan
Varsity High School 105 Logan Miller 9th Contenders WA Indiana 2018 ISWA state champ 2017 & 2018 grand river rumble all american 10-1 2018 Heartland duals 7-2 prev super 32 placer elem
Varsity High School 105 Damon Molina 10th Tomahawk Wrestling Club Ohio
Varsity High School 105 Marco Nash 11th Harvey Twisters Illinois
Varsity High School 105 Quaylon Newton 9th Brighton Bulldogs Michigan
Varsity High School 105 Cade Odrobina 9th Roughnecks-Detroit Michigan
Varsity High School 105 Jack Parker 10th Spring Lake Michigan
Varsity High School 105 Tommy Porter 9th Izzy Style School of wrestling Illinois
Varsity High School 105 Aydan Roesly 10th Hesperia Panthers Michigan
Varsity High School 105 Anas Shalhout 9th Crestwood Michigan
Varsity High School 105 Dylan Sparkman 10th PALM HARBOR U Florida 2nd at dixie nationals 2-2 at fargo GR 7-8 at JR national duals FS/GR as cadet
Varsity High School 105 Alex Walker 9th Lake Gibson High Florida
Varsity High School 105 Blake Walker 9th Lake Gibson High Florida
Varsity High School 105 Cael Weinzweig 10th Dewitt High School Michigan
Varsity High School 105 Hayden Whiddon 8th Lake Gibson High Florida
Varsity High School 105 Aaron Wildrick 9th Detroit Roughnecks Michigan
Varsity High School 112 Kanon Atwell 11th Ares WC Michigan
Varsity High School 112 Race Bettich 9th Michigan West Wrestling Club Michigan 3rd 2018 MYWA State Tournament
Varsity High School 112 Chase Butler 10th Lake Gibson High Florida
Varsity High School 112 Gage Butler 9th Lake Gibson High Florida
Varsity High School 112 Eli Camp 10th SC Elite Kentucky
Varsity High School 112 Jake Campbell 12th Wyandotte Roosevelt Michigan 2018 MHSAA State Qualifier
Varsity High School 112 Robert Dusendang 10th GLADIATOR WRESTLING Florida
Varsity High School 112 Alexander Fenton 11th Caledonia Wrestling Club Michigan
Varsity High School 112 Braiden Fitts 10th Maurer Coughlin Wrestling Club Indiana
Varsity High School 112 Vaughn Fowler 9th Toledo Whitmer Ohio
Varsity High School 112 Kiefer Kolito 10th Dewitt High School Michigan
Varsity High School 112 Brady Lewis 11th Indiana outlaws Indiana
Varsity High School 112 Connor Lilly 9th croswell-lexington pioneers Michigan
Varsity High School 112 Jake Maderal 10th GLADIATOR WRESTLING Florida
Varsity High School 112 Darius Marines 7th League of Shadows Michigan MMWA- 1st Place Triple Crown Champ Indy Nationals-1st place Midwest Nationals-1st place
Varsity High School 112 Darren McLeod 9th Northern Elite Pitbulls Michigan Runner up 2017 GFC HS varsity 3rd in MS nuway national 3rd 4x myway all state 2x oxford youth camp champ 2x Rochester youth camp champ
Varsity High School 112 Lucio Morgan 9th Deerfield HS Illinois
Varsity High School 112 Rory Perlow 10th Team Poeta Illinois
Varsity High School 112 Riley Rhone 11th Grand Haven Michigan Regional qualifier
Varsity High School 112 Mason Ritter 9th Tomahawk Wrestling Club Ohio NA
Varsity High School 112 Noel Rosales 10th Relentless Pursuit Illinois
Varsity High School 112 Ruggero Soto-Ricci 11th Unaffiliated Michigan
Varsity High School 112 Kyle Stamfley 9th Michigan West Wrestling Club Michigan
Varsity High School 112 Zach Stewart 10th Lake Gibson High Florida
Varsity High School 112 Londinn Townsend 9th Wellington Wrestling Club Florida
Varsity High School 112 Logan Trimmer 10th Mason Bulldogs Michigan 2017-2018 record 39-12 MI regional qualifier
Varsity High School 112 Jacob Veatch 10th Indiana outlaws Indiana Sectional Champ 2018 Second Round Semi-State 2018
Varsity High School 112 Jaden Villalobos 10th Wrestling University Florida FL State Qualifier Regional Champ District Champ
Varsity High School 119 Tim Alexander 10th Indiana Pride Wrestling Academ Indiana
Varsity High School 119 jacob blawat 10th Rocket WC Michigan
Varsity High School 119 matthew burns 11th Wyandotte Roosevelt Michigan
Varsity High School 119 Skyler Caban 10th Somerset Academy Florida
Varsity High School 119 Jacob Clifton 11th Detroit Roughnecks Michigan
Varsity High School 119 Bradley Conrad 10th Portage Indiana
Varsity High School 119 Bas Diaz 7th Eagle Empire Florida
Varsity High School 119 Tyler Driessens 11th Izzy Style School of wrestling Illinois
Varsity High School 119 Jake Elasivich 10th Ram Chargers (Montrose) Michigan
Varsity High School 119 Tyson Emmons 11th Allegan Area Youth Wrestling C Michigan
Varsity High School 119 Dylan Fogarty 11th Mishawaka Indiana
Varsity High School 119 Joshua Fonseca 12th Eagle Empire Florida
Varsity High School 119 Aidan Fry 10th Onaway Michigan
Varsity High School 119 Matthew Gaereminck 10th Utica Michigan
Varsity High School 119 Jonathan Gelesko 11th Michigan West Wrestling Club Michigan
Varsity High School 119 Brock Gibson 10th Mason Ohio 14-0 record as a varsity wrestler in 2017 season was cut short due to a broken ankle
Varsity High School 119 Andre Giurini 10th Relentless Pursuit Illinois
Varsity High School 119 Andrew Hampton 10th Roughnecks-Detroit Michigan Regional qualifier
Varsity High School 119 hunter helson 9th Illinois
Varsity High School 119 Ethan Howard 10th Wellington Wrestling Club Florida
Varsity High School 119 Van Huffman 9th GLADIATOR WRESTLING Florida
Varsity High School 119 Ryan King 9th Seminole Ridge Florida
Varsity High School 119 Logan Ladach 10th Grosse Pointe north Michigan
Varsity High School 119 Kenneth Lambert 9th Brunswick Ohio
Varsity High School 119 Zachary LaPlante 9th Bulldog Wrestling Club Ohio
Varsity High School 119 Virgilio Lugo 10th Unaffiliated Michigan
Varsity High School 119 Spencer Martinez 11th Tomahawk Wrestling Club Ohio
Varsity High School 119 Connor Montgomery 12th Spring Lake Michigan
Varsity High School 119 Nicholas Nowakowski 11th Lake Orion Michigan
Varsity High School 119 Cristian Perez 10th Allendale Falcons Michigan
Varsity High School 119 Chase Schroder 11th G.R. Catholic Central Michigan 2x Regional Qualifier
Varsity High School 119 Nathan Smits 11th Tri-County Michigan
Varsity High School 119 Braden Stewart 10th Lake Gibson High Florida
Varsity High School 119 Preston Teusch 10th Huntington North Indiana
Varsity High School 119 Aidan Waszak 10th Greg Gomez Trained Wrestling Illinois
Varsity High School 119 Chayce Whitaker 9th S. A. W. Michigan
Varsity High School 119 Tony Widrig 11th Wellington Wrestling Club Florida
Varsity High School 125 Seth Antle 12th Illinois corn stars Illinois
Varsity High School 125 Tristyn Ball 9th Spring Lake Wrestling Michigan
Varsity High School 125 ben bonta 9th Portage Indiana
Varsity High School 125 Matthew Boyer 9th Skyline Michigan
Varsity High School 125 Jareth Buccilli 9th Wellington Wrestling Club Florida
Varsity High School 125 Josue Calderon 12th Attack wrestling Florida
Varsity High School 125 Kyle Cox 11th Wyandotte Roosevelt Michigan 2018 Mhsaa state qualifier
Varsity High School 125 CAMERON DOMKE 11th Team Poeta Illinois
Varsity High School 125 Bennett Duggan 10th Team Poeta Illinois
Varsity High School 125 Austin Fletcher 11th North Miami Indiana
Varsity High School 125 Jose Gonzalez 11th Eagle Empire Florida
Varsity High School 125 Jackson Hawker 9th Burnett Trained Wrestling Club Ohio
Varsity High School 125 Zach Hebert 11th Michigan Revolution Vermont
Varsity High School 125 Austin Huff 9th Lakota Firebirds Ohio
Varsity High School 125 Terry Johnson 12th Southfield WC Michigan
Varsity High School 125 Gavin Keeler 11th FHC Wrestling Michigan
Varsity High School 125 William Kennedy 10th CFWA Florida 2nd in 2017 Grappler 2018 All American
Varsity High School 125 Micah Kingen 12th Swartz Creek Michigan
Varsity High School 125 Jason Lemmond 10th Lake Gibson High Florida
Varsity High School 125 Dylan Lorincz 11th Dexter Michigan above average
Varsity High School 125 James Marvel 8th Wellington Wrestling Club Florida
Varsity High School 125 Koby Moore 12th SC School of Wrestling South Carolina
Varsity High School 125 Spencer Murphy 11th Team Donahoe Michigan
Varsity High School 125 Antonio Nauss 9th Brighton Bulldogs Michigan
Varsity High School 125 Jack O?Donnell RS Sr Detroit Roughnecks Michigan
Varsity High School 125 Giovany Oliva 11th Eagle Empire Florida
Varsity High School 125 Steven Oliverio RS Jr Pioneer Wrestling Club Michigan
Varsity High School 125 Curtis Perry 12th Wildcat Wrestling Michigan
Varsity High School 125 Carson Plum 10th Legacy WC Michigan
Varsity High School 125 Luke Richard 10th Indiana outlaws Indiana
Varsity High School 125 Wyatt Riddle 11th East Clinton Ohio Ohio-State placer- 2nd/runner up (freshman) 2016/2017 Ohio- state placer- 4th 2017/2018
Varsity High School 125 River Roberson 9th Hesperia Panthers Michigan
Varsity High School 125 LaRon Ruffin 11th Ruffin Trained Michigan
Varsity High School 125 Geowel Silvestre 12th Somerset Academy Florida
Varsity High School 125 Bradley Weiand 11th Dakota HS/Shamrock Select Michigan
Varsity High School 130 Tahaif Altahif 11th Fordson Wrestling Michigan
Varsity High School 130 Tristan Barajas 12th Tomahawk Wrestling Club Ohio
Varsity High School 130 Jacob Box 10th Columbus east high school Indiana
Varsity High School 130 Jacob Brooks 10th Unaffiliated Michigan
Varsity High School 130 Grady Castle 10th Clarkston Wrestling Club Michigan
Varsity High School 130 Jeremy Clark 12th Columbus east high school Indiana
Varsity High School 130 Remy Cotton 8th Team Donahoe Michigan
Varsity High School 130 Dylan Crowe 10th Onaway Michigan
Varsity High School 130 Justino De La Cruz 11th Unaffiliated Michigan
Varsity High School 130 Allen Denkins 9th Burnett Trained Wrestling Ohio
Varsity High School 130 Nicholas Dodman 10th Sanford Meridian Youth Wrestli Michigan
Varsity High School 130 Jimmy Ferguson 10th Carl Sandburg Illinois 2nd at IL Frosh State 2nd at Nuway Nationals
Varsity High School 130 luke fleming 11th NWO Weestling Club Illinois
Varsity High School 130 Matt Foddrill 11th Dewitt High School Michigan
Varsity High School 130 Reece Goss 9th Woodford County Kentucky
Varsity High School 130 William Herbert 11th Pioneer Wrestling Club Michigan
Varsity High School 130 Nathan Jerore 8th Wyandotte Wrestling Michigan
Varsity High School 130 Jackson Knieper 10th New Lothrop Hornets Michigan
Varsity High School 130 Jacob Lagocki 12th L`Anse Creuse Michigan
Varsity High School 130 Quinn McNulty 12th Burnett Trained Wrestling Club Ohio
Varsity High School 130 Cody Miller 12th Grand Haven Michigan 2018 State Qualifier
Varsity High School 130 Lucas Nagle 8th Pinckney Michigan
Varsity High School 130 Eli Pollitt 9th Columbus east high school Indiana
Varsity High School 130 Colton Roberts 10th Red cobra Indiana
Varsity High School 130 Colin Ruby 11th Perrysburg Ohio
Varsity High School 130 Logan Scandlon 10th Brunswick Ohio
Varsity High School 130 Carter Smith 12th Fremont Ross Ohio
Varsity High School 130 Xzavier Suess 10th croswell-lexington pioneers Michigan
Varsity High School 130 Caleb White 12th Linden HS Michigan Regional Semi finalist D2
Varsity High School 130 Tyler Williams 10th Indiana outlaws Indiana
Varsity High School 130 logan wolford 11th New Lothrop Hornets Michigan
Varsity High School 130 Zavier Zakora 11th Waverly High School Michigan
Varsity High School 135 Trevor Badiu 9th Samson Ohio
Varsity High School 135 Joe Barton 12th Legacy WC Michigan
Varsity High School 135 William Bradley 9th Paw Paw Youth Wrestling Michigan 1st place 2018 Meijer State Games; 3rd place 2018 Midwest Grand Challenge; 1st Place 2018 WAAAM State Finals; 1st Place 2018 WAAAM Regionals; Undefeated 2018 WAAAM Season; 3rd place 2018 MYWAY Regionals; 37 wins 27 by pin.
Varsity High School 135 Joshua Brott 11th Gibraltar Carlson Michigan
Varsity High School 135 DEONTE DEAN 12th Burnett Trained Wrestling Club Ohio
Varsity High School 135 Matthew Dewitz 11th Burnett Trained Wrestling Ohio District Placer 5th State Alternate
Varsity High School 135 Joshua Dorr 10th Greg Gomez Trained Wrestling Illinois
Varsity High School 135 Kyle Fanson 11th Mason Bulldogs Michigan
Varsity High School 135 Jarrett Ferman 11th Unaffiliated Michigan
Varsity High School 135 Joey Gordon 11th Columbus east high school Indiana
Varsity High School 135 Ricky Haught 12th Huntington North Indiana
Varsity High School 135 Bray Haynes Jr. 12th Unaffiliated Michigan GFC 2017 varsity 8th MHSAA 2018 6th D3
Varsity High School 135 Michael Hazelton 12th L`Anse Creuse Michigan
Varsity High School 135 Jaden Johnson 12th Findlay higschool Ohio District qualifier d1
Varsity High School 135 Nick LaCroix 11th Clarkston Wrestling Club Michigan
Varsity High School 135 Nathan Leko 11th Collica Trained Ohio 7th 2017 GFC varsity division
Varsity High School 135 Isaac Meyer 12th Michigan West Wrestling Club Michigan
Varsity High School 135 Tanner Miller 11th Mason Bulldogs Michigan -State 7th 2018-
Varsity High School 135 Mico Miloradovic 11th Brunswick Ohio
Varsity High School 135 TJ Mock 11th Team Poeta Illinois
Varsity High School 135 Sebastian Montero 11th Eagle Empire Florida
Varsity High School 135 cole munson 9th Chelsea Michigan 2017 MYWAY state Champ
Varsity High School 135 Favian Oliva 9th Eagle Empire Florida
Varsity High School 135 Will Om-Feld 12th Greg Gomez Trained Wrestling Illinois
Varsity High School 135 Julius Polk 9th Pontiac Huskies Michigan
Varsity High School 135 Carsen Richards 9th Goodrich Wrestling Club Michigan
Varsity High School 135 Caleb Roesly 12th Hesperia Panthers Michigan
Varsity High School 135 Troy Sarkiewicz 10th CVCA Ohio
Varsity High School 135 Gabriel Scales 11th Greg Gomez Trained Wrestling Illinois
Varsity High School 135 David Seward 10th Brunswick Ohio
Varsity High School 135 Ryan Shafi 10th Brighton Michigan
Varsity High School 135 Christopher Sorrow 10th Simmons Academy Of Wrestling Michigan
Varsity High School 135 Logan Zell 12th New Lothrop Hornets Michigan
Varsity High School 140 Spencer Arnold 12th Clarkston Wrestling Club Michigan
Varsity High School 140 Benjamin Betita 10th Michigan West Wrestling Club Michigan
Varsity High School 140 Hayden Campbell 12th Eaton Rapids Michigan
Varsity High School 140 Joshua Conteras 11th CFWA Florida 2-2 at FHSAA states
Varsity High School 140 William Craven 10th New Lothrop Hornets Michigan
Varsity High School 140 Griffin Dolland 11th Lake Orion Michigan
Varsity High School 140 Ethan Eberhart 11th Indiana outlaws Indiana
Varsity High School 140 Lukas Forehand 11th Wellington Wrestling Club Florida
Varsity High School 140 Chase Hartz 9th Redskin (Sandusky) Michigan
Varsity High School 140 Chris Haynes 11th Eaton Rapids Michigan
Varsity High School 140 Tyler Herring 10th Portage Indiana
Varsity High School 140 Colin Kinard 10th South Paulding Junior Spartans Georgia 2017 Georgia 6A State Qualifier
Varsity High School 140 AJ Kowalski 10th Huntley High School Illinois
Varsity High School 140 Cooper Krauth 10th Higher Level Wrestling Ohio
Varsity High School 140 Jeff Leach 12th Lowell Michigan
Varsity High School 140 Matthew Mallory 10th Fraser Michigan
Varsity High School 140 Zell Moua 11th Lakota Firebirds Ohio
Varsity High School 140 Matt Phillips 12th CFWA Florida - 5th in State 2018 -
Varsity High School 140 Sam Pizzo 10th Falcons Michigan Varsity
Varsity High School 140 Paul Pollard 11th Hillcrest Illinois
Varsity High School 140 Michael Rademaker 12th L`Anse Creuse Michigan
Varsity High School 140 Griffin Redmond 12th Grand Blanc Michigan
Varsity High School 140 Aaron Sandlofer 10th Wellington Wrestling Club Florida
Varsity High School 140 Satbir Singh 9th Brownsburg WC Indiana
Varsity High School 140 Chase Warden 11th 3F Wrestling Texas 2018 State 2nd Place (5-A 138) 2018 Fargo Double All American 2017 Fargo All American
Varsity High School 140 Gavin Wheeler 10th CFWA Florida
Varsity High School 145 Andrew Ainslie 12th Dewitt High School Michigan 1st place at regionals D2 7th MYWAY
Varsity High School 145 Jordan Albrecht 12th CFWA Florida
Varsity High School 145 Chakkar Alexander 10th CFWA Florida
Varsity High School 145 Victor Battisti 12th Marysville Michigan
Varsity High School 145 Jeffrey Brewer 11th Ohio
Varsity High School 145 Aiden Brown 11th Brighton Michigan State Qualifier
Varsity High School 145 Hunter Carey-SPears 12th Unaffiliated Michigan
Varsity High School 145 Brian Deenihan 10th Relentless Pursuit Illinois
Varsity High School 145 Austin Dolland 11th Lake Orion Michigan
Varsity High School 145 Cameron Ensign 12th Hudsonville Michigan
Varsity High School 145 Daniel Findley 12th Burnett Trained Wrestling Club Ohio
Varsity High School 145 Derek Gilcher 11th shamrock select Michigan HS state 1st HS state 4 Ms GFC champ Cadet FolKstyle National All American
Varsity High School 145 Grant Hansen 10th Team Poeta Illinois
Varsity High School 145 Cole Hansen 10th Askren Wrestling Academy Wisconsin
Varsity High School 145 Chad Haynes 11th Eaton Rapids Michigan
Varsity High School 145 Joshua Hettrick 10th Annapolis High School Michigan 2017 MYWAY State Champ 2018 SQ 59-3 record 2018 USA freestyle & greco state champ Fargo qualifier with 3-2 in both styles
Varsity High School 145 Elliott Hill 12th Unaffiliated Michigan
Varsity High School 145 Andrew Hollenbeck 10th Allendale Falcons Michigan
Varsity High School 145 Spencer Konz 10th Clinton Wrestling Club Michigan
Varsity High School 145 Christian Lenon 11th Holt Wrestling Club Inc. Michigan
Varsity High School 145 Nathan Lewis 10th Clarkston Wrestling Club Michigan
Varsity High School 145 cooper mansfield 10th Hamilton Heights Indiana
Varsity High School 145 David Milton 12th GLADIATOR WRESTLING Florida 2018 FHSAA State Qualifier
Varsity High School 145 Rhett Newton 12th Brighton Bulldogs Michigan
Varsity High School 145 Travis Pawlowski 12th Central Florida wrestling acad Florida
Varsity High School 145 Micah Poletti 12th New Lothrop Hornets Michigan
Varsity High School 145 Jaylon Riggins 9th S. A. W. Michigan
Varsity High School 145 Kaleb Rosen 11th Unaffiliated Michigan 2016 & 2017 MyWay States Runner Up
Varsity High School 145 Ryan Silva 11th Izzy Style School of wrestling Illinois
Varsity High School 145 Frank Solorzano 8th GLADIATOR WRESTLING Florida
Varsity High School 145 Raul Soto 10th Lake Gibson High Florida
Varsity High School 145 Eric Temes 11th South Dade High School Florida 4th place state finish
Varsity High School 145 Easton Tobia 10th 3F Wrestling Florida
Varsity High School 145 Connor Ulrich 11th Clarkston Wrestling Club Michigan
Varsity High School 145 Anthony Vellucci 10th Lake Orion Michigan
Varsity High School 145 Kael Wisler 9th New Boston Michigan 2017 MYWAY State Champ
Varsity High School 152 Jacob Bottle 12th Algonac Mat Rats Michigan Regional Qualifier @ 160 lost in blood round
Varsity High School 152 Max Callahan 8th Team Donahoe Michigan 2018 state champ 2018 trinity award winner 2018 tulsa champ 2018 Iowa folkstyle Nationals champ
Varsity High School 152 Clemente Cardoso 11th Dearborn Heights Michigan Regional Qualifier
Varsity High School 152 Hayden Caskey 10th Carrollton Ohio
Varsity High School 152 Elijah Chaffin 12th Lapeer Michigan
Varsity High School 152 rob Copley 11th New Boston Michigan state qualifier
Varsity High School 152 Avery Dickerson 9th Michigan Revolution Michigan
Varsity High School 152 Trenton DiGenova 11th Kearsley Michigan
Varsity High School 152 Leo Garcia 11th Eagle Empire Florida
Varsity High School 152 Kamden Goering 11th Charger Wrestling Club Indiana Fresh/Soph State Champ
Varsity High School 152 Ryan Gonzalez 12th GLADIATOR WRESTLING Florida 2018 FHSAA State Placer 6th AAU Disney Duals All American
Varsity High School 152 Raymond Hamilton 12th Grosse Pointe Woods Michigan State qualifier
Varsity High School 152 Jasper Howell 11th Dexter Michigan
Varsity High School 152 Armando Hurtado 11th GLADIATOR WRESTLING Florida
Varsity High School 152 Tristin Katulski 12th Goodrich Wrestling Club Michigan
Varsity High School 152 Gavin Lawrence 11th Swartz Creek Michigan
Varsity High School 152 Hunter Mashl 11th X-Factor Elite Wisconsin
Varsity High School 152 Cody McCune 11th Huntington North Indiana
Varsity High School 152 Brandon Moreno 10th Eagle Empire Florida
Varsity High School 152 Mario Ramirez 12th Fenton Michigan
Varsity High School 152 Jimmy Roti 10th Summit Wrestling Michigan
Varsity High School 152 Devin Takacs 12th Toledo Whitmer Ohio
Varsity High School 152 Hendri Thomaraj 12th Titan Wrestling Club Michigan
Varsity High School 152 Clayton Whiting 9th Askren Wrestling Academy Wisconsin NUWAY National Champion Liberty Nationals Champion Dominate in the Dells Cadet Champion USAW Cadet Nationals 8th
Varsity High School 152 Luke York 10th Dewitt High School Michigan MHSAA Regional Qualifier
Varsity High School 160 Austin Awan 10th Troy Christian Ohio 6th in Ohio h.s.districts
Varsity High School 160 Adam Bailey 12th Monroe wc Michigan
Varsity High School 160 Elias Emery 10th Xavier High School New York NY Catholic States Qualifier
Varsity High School 160 Sean Fischler 11th Team Poeta Illinois
Varsity High School 160 Hayden Foote 11th Ares WC Michigan
Varsity High School 160 Cody Hartz 12th Redskin (Sandusky) Michigan 2x state qualifier
Varsity High School 160 Jared Hough 12th Ares WC Michigan
Varsity High School 160 Isaac Howd 12th Saint louis Michigan
Varsity High School 160 daniel hull 9th Team Poeta Illinois
Varsity High School 160 Logan Kicherer 12th Fox Valley Elite Wisconsin
Varsity High School 160 Jacob Kraker 11th Brunswick Ohio
Varsity High School 160 Kody Krupp 10th New Lothrop Hornets Michigan
Varsity High School 160 Luke Lavanway 12th Unattached Michigan
Varsity High School 160 Isiah Levitz 11th Prairie Heights Wrestling Indiana
Varsity High School 160 Nicholas Martinez 9th Paw Paw Youth Wrestling Michigan
Varsity High School 160 Caleb Mcneil 10th Rocket WC Michigan
Varsity High School 160 Lucas Moore 12th Troy Christian Ohio
Varsity High School 160 Hayden Payne 10th Clarkston Wrestling Club Michigan
Varsity High School 160 Bradley Peters 11th Team Poeta Illinois
Varsity High School 160 Mitchell Plucinski 12th Stevenson Michigan
Varsity High School 160 zack riley 12th New Lothrop Hornets Michigan
Varsity High School 160 Anthony Root 12th Haslett Michigan
Varsity High School 160 Nick Talbott 12th Pinckney Michigan
Varsity High School 160 Brian Walsh 11th GLADIATOR WRESTLING Florida
Varsity High School 160 Joshua Walters 10th L`Anse Creuse Michigan
Varsity High School 160 Noah Williamson 12th The Center Michigan
Varsity High School 171 Shandi Anz 11th Burnett Trained Wrestling Club Ohio
Varsity High School 171 Hunter Brinkman 8th Central Florida wrestling acad Florida
Varsity High School 171 Alexis Cruz 12th SWAT Florida State Qualifier
Varsity High School 171 Mahmoud Dakroub 12th Fordson Wrestling Michigan
Varsity High School 171 Tristan Dalbec 10th Falcons Michigan
Varsity High School 171 Jesse Dubay 10th Unattached Michigan
Varsity High School 171 Christopher Dunn 10th Lakota Firebirds Ohio
Varsity High School 171 Josh Greathouse 10th Brighton Michigan
Varsity High School 171 Brandon Hammer 9th Team Bandits Indiana
Varsity High School 171 Joe Jaynes 12th Roughnecks-Detroit Michigan
Varsity High School 171 Matthew Jones 11th Petoskey WC Michigan
Varsity High School 171 Braeden Kahl 10th Michigan West Wrestling Club Michigan
Varsity High School 171 Kevin Kiussis 11th Brunswick Ohio
Varsity High School 171 Dillon Kroening 11th Gladwin Michigan
Varsity High School 171 Dylan Kuschel 10th Stevenson Michigan
Varsity High School 171 Brayden McNamara 11th Eaton Rapids Michigan State qualifier
Varsity High School 171 Derek Mohr 10th Lowell High School Michigan
Varsity High School 171 Gregory Mullinax 11th Michigan Center Michigan
Varsity High School 171 Jacob Muscato 12th Pinckney Michigan
Varsity High School 171 Joshua Pasco 10th Brown City Green Devils Michigan
Varsity High School 171 Colton Powell 11th Linden HS Michigan 189lbs
Varsity High School 171 Ryan Raddatz 12th Relentless Pursuit Illinois
Varsity High School 171 John Schmidt 10th Brunswick Ohio
Varsity High School 171 Collin Trevino 10th Unaffiliated Michigan
Varsity High School 171 Ethan Walters 10th Brighton Bulldogs Michigan
Varsity High School 240 Charles Alexander 12th CFWA Florida
Varsity High School 240 Timothy Austin 11th Mishawaka Indiana
Varsity High School 240 Joseph bloom 12th Annapolis High School Michigan
Varsity High School 240 Damari Dancy 11th Portage Indiana
Varsity High School 240 Damari Dancy 11th Portage Indiana
Varsity High School 240 Damari Dancy 11th Portage Indiana
Varsity High School 240 Damari Dancy 11th Crosstown Spartan Elite WC Indiana
Varsity High School 240 Angel DeFay-Marrero 12th Ferndale Wrestling Club Michigan 31-16 (2017-18 HS Varisty Record) Regional Qualifier Oakland County Placer
Varsity High School 240 Joe Dreisbach 10th Walled lake northern Michigan
Varsity High School 240 Anthony Filkins 12th Redskin (Sandusky) Michigan D4 district champ team mi tusla duals
Varsity High School 240 Michael Jernigan 12th Huntley High School Illinois
Varsity High School 240 Michael Keeling 10th Samurai Wrestling Club Ohio
Varsity High School 240 Ethan Klask 12th Pinckney Michigan
Varsity High School 240 Matthew Pizzuti 12th Wellington Wrestling Club Florida
Varsity High School 240 Devicq Thompson 12th CFWA Florida
Varsity High School 240 Matt Wilson 11th PCWC Michigan
Varsity High School 240 Nikolas Wise 12th Huntley High School Illinois
Varsity High School 240 Alex Zepeda 12th Wellington Wrestling Club Florida