skip navigation
Grappler Gold

DCC Invite Pre-Seeds

By MI Grappler, 01/04/19, 6:00PM EST

Share

Final seeds to be determined at coaches meeting tomorrow morning.

103
1.  Jacob Brya - St. Johns
2.  Bronson Marry - Hudson
3.  Quaylon Newton - Brighton
4.  Anthony Walker - Detroit CC
5.  Kyle White - Davison
6.  Rylan Watson - Romeo
7.  Josh Mars - Westland John Glenn
8.  Cael Weinzweig - DeWitt

112
1.  Brendan Ferretti - Macomb Dakota
2.  Caleb Youngblood - Romeo
3.  Josh Howey - Warren Woods Tower
4.  Ty Cowen - Westland John Glenn
5.  Aiden Smith - Brighton
6.  Kyle Ferrier - Marysville
7.  Kiefer Kolito - DeWitt
8.  Cam Freeman - Davison

119
1.  Brock Prater - Macomb Dakota
2.  Sam Freeman - Brighton
3.  Joe Haynes - Warren Woods Tower
4.  Jack Thompson - Oxford
5.  Steven Garty - Davison
6.  Cam Macklem - Goodrich
7.  Dash Herrema - Grandville
8.  Gage Houghtaling - Lapeer

125
1.  Andrew Chambal - Davison
2.  Chaise Mayer - Warren Woods Tower
3.  Nick Alayan - Macomb Dakota
4.  Caleb Teague - Goodrich
5.  Caleb Meekins - Westland John Glenn
6.  Matt Foddrill - DeWitt
7.  Jesse Veldhouse - Grandville
8.  Lance Garrisi - Romeo

130
1.  Kaleob Whitford - St. Johns
2.  Dominick Lomazzo - Detroit CC
3.  Eddie Homrock - Brighton
4.  Justin Tiburcio - Macomb Dakota
5.  Dominic Todaro - Romeo
6.  Raymond Cole - Davison
7.  Trenton Wachter - Rockford
8.  Carsen Richards - Goodrich

135
1.  Jordan Hamdan - Hudson
2.  Kyle Borthwell - Westland John Glenn
3.  Zach Johnson - Brighton
4.  Andrew Barrett - Macomb Dakota
5.  Camden Trupp - Detroit CC
6.  Carson Turnbow - Goodrich
7.  Ronnie Slater - DeWitt
8.  Evan Kaser - Rockford

140
1.  Josh Edmond - Detroit CC
2.  Connor White - Rockford
3.  Dominic Edwards - Goodrich
4.  Aiden Brown - Brighton
5.  Brandon Alkazir - Macomb Dakota
6.  Shawn Brown - Westland John Glenn
7.  Dylan Smith - Hudson
8.  William Gaborek - Romeo

145
1.  Derek Gilcher - Detroit CC
2.  Jack Richardson - Rockford
3.  Logan Sanom - Detroit CC
4.  Brenten Polk - Westland John Glenn
5.  Tyler Brandt - DeWitt
6.  Landon Kish - Davison
7.  Joey Papas - Macomb Dakota
8.  Justice Gonzales - St. Johns

152
1.  Kevon Davenport - Detroit CC
2.  Quenten Hall - DeWitt
3.  Victor Grabowski - Brighton
4.  Joe Urso - Detroit CC
5.  Nick Gates - Marysville
6.  Jorge Sereno - Hudson
7.  Keegan Kinne - St. Johns
8.  Moses Bosscher - Rockford

160
1.  Alex Facundo - Davison
2.  Cameron Amine - Detroit CC
3.  Dane Donabedian - Brighton
4.  Omari Embree - Warren Woods Tower
5.  Trent Myre - Oxford
6.  Josh Kenny - Grandville
7.  Eli Andary - Macomb Dakota
8.  Graden Bowen - Westland John Glenn

171
1.  River Shettler - Brighton
2.  Jay Nivison - Davison
3.  Dustin Solomon - Macomb Dakota
4.  James Penfold - Goodrich
5.  Cole Gleason - Rockford
6.  Braxton Parks - St. Johns
7.  Jacob Brandt - DeWitt
8.  John Browning - Detroit CC

189
1.  Cal Stefanko - Davison
2.  Easton Turner - Detroit CC
3.  Juwan Vines - Goodrich
4.  CJ Krum - St. Johns
5.  Greyson Stevens - Brighton
6.  Chandler Murton - DeWitt
7.  Tyler Waterstrat - Rockford
8.  Kyle Moll - Hudson

215
1.  Honour Kline - Goodrich
2.  Brendin Yatooma - Detroit CC
3.  Austin Schlicht - Oxford
4.  CJ Shier - Warren Woods Tower
5.  Trevor McGowan - Davison
6.  Doug Trutzl - DeWitt
7.  Taylor Green - Rockford
8.  JD Stokes - Macomb Dakota

285
1.  Steven Kolcheff - Detroit CC
2.  Joel Radvansky - Warren Woods Tower
3.  Isiah Krizek - Hudson
4.  Colby Ford - Brighton
5.  Zachary Hasse - DeWitt
6.  Carson Roodbeen - Macomb Dakota
7.  Lucas Cook - Marysville
8.  Garrett Williams - Davison