skip navigation
Grappler Gold

Tracking the Top Ten

By MI Grappler, 02/04/19, 11:00AM EST

Share

Division 1

1.  Detroit Catholic Central
- Last Week
          - Beat D1 #7 Clarkston, Won CHSL
- Team District Opponents
          - North Farmington, Northville/Novi

2.  Brighton
- Last Week
         - Won KLAA 
- Team District Opponents
         - South Lyon, Howell/Walled Lake Western

3.  Davison
- Last Week
         - Off
- Team District Opponents
         - Lapeer, Port Huron/Port Huron Northern

4.  Westland John Glenn
- Last Week
          - 3rd at KLAA
- Team District Opponents
           - Dearborn, Wayne Memorial/Crestwood

5.  Hartland
- Last Week
           - 2nd at KLAA
- Team District Opponents
           - Lakeland, Milford

6.  Macomb Dakota
- Last Week
           - Won MAC Red
- Team District Opponents
           - Anchor Bay, L'Anse Creuse North

7.  Clarkston
- Last Week
            - Lost to D1 #1 DCC, Won OAA Red/White
- Team District Opponents
            - Waterford Mott, Troy/Kettering

8.  Temperance Bedford
- Last Week
             - Won SEC
- Team District Opponents
             - Monroe, Woodhaven/Southgate Anderson

9.  Oxford
- Last Week
              - 4th at OAA Red/White
- Team District Opponents
              - Romeo, Lake Orion

10.  Holt
- Last Week
              - 2nd at CAAC Blue
- Team District Opponents
              - BC Lakeview/Jackson

Division 2

1.  Lowell
- Last Week
         - Off
- Team District Opponents
         - East Grand Rapids, Ionia/Forest Hills Northern

2.  Eaton Rapids
- Last Week
         - Won CAAC White
- Team District Opponents
          - Parma Western, Charlotte/Jackson Northwest

3.  Goodrich
- Last Week
          - Won GAC
- Team District Opponents
          - Linden, Holly/Fenton

4.  DeWitt
- Last Week
          - Won CAAC Blue
- Team District Opponents
          - Lansing Eastern/Lansing Waverly

5.  Gaylord
- Last Week
           - Off
- Team District Opponents
           - Mt. Pleasant, Petoskey/Bay City John Glenn

6.  Warren Woods Tower
- Last Week
           - 2nd at MAC Red
- Team District Opponents
           - Eastpointe, Warren Lincoln/Center Line

7.  Niles
- Last Week
            - Won SMAC
- Team District Opponents
            - St. Joseph, Lakeshore/Benton Harbor

8.  Tecumseh
- Last Week
            - 2nd at SEC
- Team District Opponents
            - Milan/Adrian

9.  St. Johns
- Last Week
            - Won CAAC Red
- Team District Opponents
            - Owosso, Clio

10.  Allendale
- Last Week
             - Off
- Team District Opponents
             - Coopersville

Division 3

1.  Dundee
- Last Week
           - Won LCAA
- Team District Opponents
           - Blissfield, Ida/Adrian Madison

2.  Richmond
- Last Week
           - Won BWAC
- Team District Opponents
           - Algonac

3.  Whitehall
- Last Week
           - Off
- Team District Opponents
           - Orchard View, Shelby/Montague

4.  Chippewa Hills
- Last Week
           - Won CSAA
- Team District Opponents
           - Big Rapids, Reed City

5.  Algonac
- Last Week
           - 2nd at BWAC
- Team District Opponents
           - Richmond

6.  Montrose
- Last Week
            - 2nd at MMAC
- Team District Opponents
            - Montrose/Mt. Morris

7.  Birch Run
- Last Week
              - Won TVC
- Team District Opponents
              - Montrose/Mt. Morris

8.  Alma
- Last Week
              - 2nd at TVC
- Team District Opponents
              - Swan Valley, Ithaca/Hemlock

9.  Shepherd
- Last Week
              - 5th at TVC
- Team District Opponents
             - Clare, Farwell

10.  Portland
- Last Week
             - 2nd at CAAC White
- Team District Opponents
             - Lakewood/Lansing Sexton

Division 4

1.  Hudson
- Last Week
           - 2nd at LCAA
- Team District Opponents
           - Pittsford

2.  New Lothrop
- Last Week
           - Won MMAC
- Team District Opponents
           - Saginaw MLS, St. Charles/Breckenridge

3.  Clinton
- Last Week
           - Won Adrian Madison Invite
- Team District Opponents
           - Sand Creek

4.  Carson City
- Last Week
           - Won CMAC
- Team District Opponents
           - Kent City, Lakeview

5.  Manchester
- Last Week
           - Won Cascades
- Team District Opponents
           - East Jackson, Grass Lake

6.  Hart
- Last Week
           - Off
- Team District Opponents
           - Ravenna, Hesperia

7.  Mendon
- Last Week
            - 2nd at SW10
- Team District Opponents
              - Union City, Tekonsha/Athens

8.  Pine River
- Last Week
              - Won Mid-Michigan Wrestling Conference
- Team District Opponents
               - Mason County Central, Evart

9.  Bronson
- Last Week
                - Won Big 8
- Team District Opponents
                 - Quincy, Reading

10.  Springport
- Last Week
                 - 2nd at Big 8
- Team District Opponents
                   - Vandercook Lake, Napoleon/Lumen Christi